Seçim 2019 Sayfası

Hakan Fidan, Suudi mevkidaşını böyle uyarmış: Kangrenli kolu kesin, yoksa...

Ferhat Ünlü, Abdurrahman Şimşek, Nazif Karaman’ın yeni kitabı "Diplomatik Vahşet-Cemal Kaşıkçı Cinayetinin Karanlık Sırları"nda gazeteci Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak MİT Başkanı Hakan Fidan ve Suudi mevkidaşı Abdulaziz Bin Muhammed el- Huveyrani arasında geçen diyaloğa da yer verildi.

11 Ocak 2019 Cuma 11:13
Hakan Fidan, Suudi mevkidaşını böyle uyarmış: Kangrenli kolu kesin, yoksa...

 yeniakit.com.tr  detay haber 

2 Ekim 2018'de Hatice Cengiz ile evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra sırra kadem basan ve öldürüldüğü neredeyse kesinleşen Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nasıl öldürüldüğü ile ilgili birçok konu hâlâ gizemini koruyor.

Levent'teki başkonsolosluk binasına Kaşıkçı’dan önce giren 15 kişilik infaz timinin içerisinde Suudi Arabistan'da devletin önemli kurumlarında görevli ve Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile bağlantılı isimler de bulunuyor.

Türkiye, uluslararası arenada kendisine karşı kullanılacak olan bu komploya karşı erken davranarak Suudilerin tüm engellemelerine rağmen cinayeti aydınlatmak için titiz bir çalışma yürüttü.

Hakan Fidan: Kangrenli kolu kesin, geç kalırsanız...

Ferhat Ünlü, Abdurrahman Şimşek,Nazif Karaman tüm dünyanın gündemine oturan Kaşıkçı cinayetinin gizli kalmış ayrıntılarını aktardıkları "Diplomatik Vahşet-Cemal Kaşıkçı Cinayetinin Karanlık Sırları" adlı yeni bir kitap kaleme aldı.

Kitapta MİT Başkanı Hakan Fidan’ın Suudi İç İstihbarat Servisi Başkanı Abdulaziz Bin Muhammed el- Huveyrani ile yapmış olduğu görüşmeye de yer verildi. İkili görüşmede Hakan Fidan, Suudi mevkidaşına "Kangrenli kolu kesin, geç kalırsanız bütün vücuda yayılır." uyarısında bulunduğu aktarıldı.

İşte kitaptaki o bölüm;

"MİT Başkanı, kendisine ‘Doktor’ diye hitap eden Suudi İç İstihbarat Servisi Başkanı Abdulaziz Bin Muhammed el- Huveyrani’yle yaptığı ilk görüşmede Türkiye’nin elindeki kritik kanıtlardan bahsetmedi ama Ankara’nın elinin güçlü olduğunu hissettirdi. Hakan Fidan, mevkidaşına, ‘İşi siz yaptınız, Bu bir kangren. Kangrenli kolu bir an önce kesmemiz lazım’ dedi ve ekledi: ‘Dediğim gibi, bu bir kangren. Ne zaman, nereden keseceğinize siz karar vereceksiniz. Ama geç kalırsanız bütün vücuda yayılır.’

Gerçekten de Suudiler sistematik inkar çabalarını sürdürdükçe hastalık bünyeye daha çok yayılacak ve Riyad, olayı daha büyük bedellerle atlatmak zorunda kalacaktı. 15+3 kişilik infaz ekibinin içinde hem dışişleri, hem işleri, hem ordu, hem istihbarat teşkilatı, hem adli tıp, hem de Muhammed bin Selman’ın koruma ekibinden isimlerin olması cinayetin siyasi sorumluluğunun Veliaht Prens’e ait olduğunu gösteriyordu. Zira onun siyasi iradesi olmadan bu kadar farklı kurumdan farklı ismin, herhangi bir misyon için bir araya gelmesi mümkün değildi. Sadece istihbarat teşkilatı başkanı bu kararı veremezdi. Mutlaka ama mutlaka bir siyasi karar vericinin olması gerekiyordu. O isim de Muhammed bin Selman, yani MBS idi."

yeniakit.com.tr

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ocak 2019 Cuma 11:13

YORUM YAZ

 • salihsalih3 ay önce
  Yemende ki aç Müslümanların asıl sorumlusundan başka ne beklenir ki , Tüm İslam Alemi sessiz kaldıkça yahudiler dünyayı yönetmeye devam edecek ... maalesef acı ama gerçek şu ki Müslümanlar birbirinden kaçtıkça zulüm görmeye tecavüze hatta sürgün edilmeye mahkum kalacak , siyonist israloğlu kadar birbirimizi Müslümanlar olarak korusaydık , korkmasaydık ne olurdu ...
 • ibrahm aydemiribrahm aydemir3 ay önce
  sn. Fidan suud baliklari bastan kokmus bu ingiliz cocuklariniarabistandan amerikaya yollamak lagzim
 • sedatsedat3 ay önce
  Müslüman aleminin pislik yüzleri.Allah kral ve avanesini kahreylesin inşaallah.
 • AliAli3 ay önce
  Bu lafın söylendıgı Suudı meslektas zurnanın son delıgı. Kangrenlı kolu kesmek tek bir kısının yapabılecegı bırsey Kral Selman. Etkı beklıyorsa Hakan Bey sozunu Krala soylesın.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019