Seçim 2019 Sayfası

Hafta sonu binlerce öğrenci Peygamber Efendimizin hayatı için ter dökecek

Gençlerle Peygamber Efendimizin hayatını(s.a.v) buluşturan Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Türkiye genelinde ve Denizli’de düzenleyeceği Siyer-i Nebi Yarışması ile büyük bir programa imza atacak. Cumartesi günü düzenlenecek olan anlamlı yarışmada Ortaokul düzeyi binlerce Peygamber sevdalısı öğrenci, Peygamber Efendimizin hayatı için ter dökecek.

17 Nisan 2019 Çarşamba 17:22
Hafta sonu binlerce öğrenci Peygamber Efendimizin hayatı için ter dökecek

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) geleneksel hale getirdiği ve ülke çapında düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması için Denizli’den ortaokul  düzeyindeki yarışmaya binlerce öğrenci başvuruda bulundu. Denizli genelinde 15 merkezde sınavın yapılacağı belirtilerek, sınav merkezleri denizliagd.org  sitelerinde ve sosyal medya sayfalarında yayınlandı.

20 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de yapılacak olan yarışma ile ilgili bilgi veren Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk,  Denizli’miz genelinde binlerce öğrencimiz bu yarışmaya başvurmuştur.  Bizler Ortaokulları ağacın kökü olarak görüyor, yarına yön verecek gençlerin buradan yetişeceğine inanıyoruz” dedi.

AMACIMIZ GENÇLERE PEYGAMBER EFENDİMİZ’İN HAYATINI ANLATMAK

Düzenledikleri yarışmanın amacına değinen Öztürk, şunları kaydetti: 
“Siyer-i Nebi sınavıyla en önemli amacımız bir gencimize daha Peygamberimiz’in hayatını ulaştırmaktır. Peygamber Efendimiz’in hayatını hayatına tatbik edecek gençler yetiştirmek, onun mücadelesini İslam’ı insanlara nasıl aktardığını gençlere aktarmaktır. Hayatta en güzel şey, Allah ve Resul’ünü bilmek ve Müslümanca düşünüp Müslümanca yaşamaktır. Siyer-i Nebi Yarışmamıza katılan bütün gençlerimize başarılar diler, Sevgili Peygamberimiz’in (s.av) izinde bir ömür niyaz ederim.  O’nun hayatını öğrenerek herkesin kazanacağı bu yarışmaya ve yıl boyunca devam eden etkinliklerimize tüm ortaokullu öğrencilerimizi davet ediyoruz.  Siyer-i Nebi yarışmasının dışında ara dönem kış etkinlikleri, Çanakkale Şehitleri anısına ağaç dikimleri, yaz döneminde yaz etkinlikleri ve yıl boyunca devam eden okuma gruplarımız sayesinde ortaokul öğrencileriyle bir araya geliyoruz.” dedi     

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2019 Çarşamba 17:22

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Nisan 2019