• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Haçlı zihniyeti alçaklıkta sınır tanımıyor: Norveçli siyasetçi Kur'an-ı Kerim'leri çöpe attı!

Norveç'te "Norveç'in İslamlaşmasını Durdurun" isimli aşırı sağcı grubun gösterisi skandal görüntülere sahne oldu. Kur'an-ı Kerim yakmak isteyen İslam düşmanı gruba polis engel olunca, grubun lideri iki adet Kur'an-ı Kerim'i çöpe attı.

2019-11-17 00:33:00 -
Haçlı zihniyeti alçaklıkta sınır tanımıyor: Norveçli siyasetçi Kur'an-ı Kerim'leri çöpe attı!

Norveç devlet televizyonu NRK'nin haberine göre, göçmenlerin yoğun yaşadığı Kristiansand kentinde gösteri yapan grup, Kur'an-ı Kerim yakmak istedi. Polisin buna izin vermemesi üzerine grubun lideri Arne Tumyr, iki adet Kur'an-ı Kerim'i çöpe attı.

Norveçli aktivist ve Müslümanlardan oluşan 500 kişilik başka bir grup da Tumyr'e tepki gösterdi. Kristiansand polisinden yapılan açıklamada, aşırı sağcı grubun gösterisine son verildiği ve 5 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.

Müslümanlardan tepki: Sokaklarımızda ırkçı ve İslam düşmanı istemiyoruz"

Aktivist ve Müslümanlardan oluşan grup ise polise tepki göstererek, "Sokaklarımızda ırkçı ve İslam düşmanı istemiyoruz" şeklinde sloganlar attı.

İslam'ın yasaklanmasını istemişlerdi

Haziran ayında da Norveç'in başkenti Oslo'ya 45 kilometre uzaklıktaki Müslümanların yoğun yaşadığı Drammen kasabasında bir gösteri yapan aşırı sağcı grup, Norveç'te İslam'ın yasaklanmasını istemişti. Grubun yöneticisi Anna Braten burada yaptığı konuşmada, Norveç'te İslam'ın yeri olmadığını ve Kur'an-ı Kerim'lerin toptan yok edilmesi gerektiğini savunmuştu.

Müslümanlara küfür etmişlerdi!

Mayıs ayında Danimarka'da aşırı sağcı Sıkı Yön Hareketi Lideri Rasmus Paludan'ın, Müslümanların yoğun yaşadığı bir semtte Kur'an-ı Kerim yakıp Müslümanlara küfür etmesi büyük tepki çekmişti.

Haziranda da Finlandiya'da aşırı sağcı Önce Finlandiya İnsanı Partisi Başkanı Marco de Wit, Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere atarak, provokasyon yapmaya çalışmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

Vay adiler. allah çarpmamış mı kuranı çöpe atanları?
 • Yanıtla

Hasanali kose

Allahu Tealanin kelamini yakmak cope atmak yaziklar olsun sizlere ne olacak bizim vatanimizda cehennem partisi kurucusu ve simdikiler Kuran alfabesini kaltitip latin harfe gecirenler ne olacak onlarin bunlardan farki ne bari bunlar milleti cahil birakmiyorlar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23