• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hacettepe Tıp’ta içkili havuz partisi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ramazan ayında skandal kutlama. 44 kişinin şehit edildiği Atatürk Havalimanı saldırısının gecesinde düzenlenen yılsonu mezuniyet töreninde yaşanmayan rezillik kalmazken, hocalar ve öğrenciler birlikte kadeh kaldırdı.

Yeniakit Publisher
2016-07-03 07:14:00 - 2016-07-04 13:41:15
Hacettepe Tıp’ta içkili havuz partisi

RAMAZAN ALKAN / ANKARADevletine milletine düşman “çapulcu yetiştirmekle” övünen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ramazan ayında içkili havuz partisi düzenlendi. Atatürk Havalimanı saldırısının gecesinde düzenlenen yılsonu mezuniyet töreninde yaşanmayan rezillik kalmadı. 

Dekan Prof. Dr. Bülent Altun’un da katıldığı ahlaksız yılsonu balosunda içkinin etkisiyle kendinden geçen öğrenciler elbiseleriyle havuza atlarken, ortaya çıkan bu durum “Burası nasıl bir eğitim kurumu?”, “Şehitlere hiç mi saygınız yok?” yorumlarına neden oldu. 

ÇAPULCULAR BÖYLE YETİŞİYOR! 

Birçok öğretim üyesinin Gezi Parkı eylemlerine ve ‘çapulculara’ verdiği destekle bilinen tıp fakültesinin yılsonu etkinliğinde su gibi içki tüketildi. Çok sayıda öğretim görevlisinin katıldığı geceye öğrencilerin çektikleri fotoğraflar damgasını vurdu. Ellerinde içki kadehleriyle poz veren öğrenciler, gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenirken, aynı saatlerde Türkiye, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan bombalı saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarına ağlıyordu. 

EĞİTİM DEĞİL, SANKİ ÖRGÜT YUVASI 

Tıp ve Fen Fakülteleri başta olmak üzere hükümet ve devlet karşıtı PKK, TKP, DHKP-C gibi yapılanmaların cirit attığı; mezuniyet törenlerinde öğretim üyelerinin “çapulcu yetiştirmekle” gurur duyduklarını ifade ettikleri üniversitede yaşananlar bunlarla da sınırlı değil. 

Yasadışı örgütlerin yuvası haline gelmiş olan tıp fakültesinde her yıl dine ve dindar kesime yönelik büyük saldırılar düzenleniyor. Öğrencilerin kurmuş oldukları Çağdaş Yaşam Topluluğu, Müzik Topluluğu, Sağlık Eğitim Topluluğu gibi kulüplerin fakülte içerisinde dindar kesimin örf ve adetleri aleyhinde sözlü propaganda yaptıkları belirtiliyor. Panolara ve duvarlara yasadışı örgütlerin afişleri asılırken bar reklâmları, devlet aleyhinde yazılmış isyana teşvik yazılarının amfi ve yemekhane sıralarına dağıtıldığı, dekanlığın ise bu tür eylemlere izin verdiği ileri sürülüyor. 

ZOMBİ PARTİSİ 

Eğlencede sınır tanımayan öğrencilerin, eğitim-öğretim yılı içerisinde düzenledikleri çeşitli etkinliklerle fakültedeki ahlaksızlığı kalıcı hale getirdikleri görülüyor. Her yıl mayıs ayı içerisinde düzenlenen “ZombieBeerPongParty” adlı etkinlikte öğrenciler, içki içme yarışı yapıyorlar. Partide yarışmaların birincilerine yine içki hediye ediliyor.  

HOCALAR EVRİM TEORİSİ’Nİ ANLATIYOR 

Öte yandan; gençlere gerçekleri, ilmi konuları, milli ve manevi değerleri anlatması gereken fakülte hocalarının bazılarının, derslerde insanın maymundan geldiğini iddia eden “Evrim Teorisi” konularını işledikleri ifade ediliyor. Derslerde ve sınavlarda soru sorarak öğrencileri Evrim Teorisi’ne inandırmaya çalışan hocaların, öğrencileri bu konuyu öğrenmeye zorladığı da belirtiliyor. 

REKTÖR: RAMAZAN BALOYA DENK GELMİŞ!

Konuyla ilgili görüşüne başvurmak istediğimiz Hacettepe Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Altun’un izinli olduğu tarafımıza aktarılırken, Üniversite Rektörü Prof. Dr. A. Haluk Özen, yaşanan skandalla ilgili sorularımızı cevapladı. 

Özen, “Bu yıl bu etkinliğin düzenleneceğinden haberim vardı, öğrenciler beni de davet  etti, ancak ben bu yıl baloya gitmedim. Bu organizasyonun içerisinde bir tek öğretim görevlisi yok. Hocalar katılmış olabilir. Hocalar baloya bilet satın alarak gider. 44 yıldır mezuniyet balosu geleneksel olarak yapılıyor. Ramazan ayına denk gelmesi tamamen Ramazan’ın yılsonu etkinliğine denk gelmesinden kaynaklanıyor” dedi.

 

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23