Ha Hitler ha Siyonistler

Siyonist İsrail’den katliama ilişkin skandal bir açıklama geldi. Hükümet Sözcüsü Michal Maayan, “Neden Gazzelileri vuruyorsunuz?” sorusuna, “Binlerce insanı hapse koyamayız ya!” cevabını vererek insanlık suçunu itiraf etti. İsrail’in terör devleti olduğunun tescili anlamına gelen bu ifadeler, benzer şekilde geçmişte Siyonist yetkililer tarafından birçok kez dile getirildi.

18 Mayıs 2018 Cuma 11:04
Ha Hitler ha Siyonistler

ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasını protesto eden Filistinlilere saldıran ve 62 Müslümanı şehit eden Siyonist İsrail’den katliama ilişkin skandal bir açıklama geldi. İsrail’in Hükümet Sözcüsü Michal Maayan, bir gazetecinin “Neden Gazzelileri vuruyorsunuz?” sorusuna, “Binlerce insanı hapse koyamayız ya!” cevabını vererek işledikleri insanlık suçunu itiraf etti. İsrail’in terör devleti olduğunun tescili anlamına gelen bu ifadeler, benzer şekilde geçmişte Siyonist hükümet yetkilileri ve milletvekilleri tarafından birçok kez dile getirildi. 

BİRİ ‘HAPSE ATAMAZDIK’, DİĞERİ ‘İYİ YAPTIK’ DEDİ!

İsrail haydutluğunu gözler önüne seren İsrail Hükümet Sözcüsü Michal Maayan, İrlanda kanalı RTE muhabirinin “Neden Gazzelileri vuruyorsunuz?” sorusunu, “İnsanı hapse koyamayız ya! Tel örgülere saldıran yüzlerce insandan bahsediyoruz. Burada İsrail güvenlik güçlerine saldıran yüzlerce insandan bahsediyoruz” şeklinde cevapladı. Yaralılara yardım eden 19 sağlık personeline de saldırılan, küçük çocukların dahi hedef alındığı kanlı müdahaleyi savunan İsrail Adalet Bakanı Ayelet Shaked ise “İsrail güçleri bu süreci çok iyi yönetti ve Filistinlilere iyi davrandı” dedi.

ALÇAK ELÇİ

İsrail’in Belçika Büyükelçisi Simona Frankel, Gazze Şeridi’nde ülkesinin güvenlik birimleri tarafından yapılan katliamda aralarında çocukların da bulunduğu hayatını kaybedenlerin hepsini ‘terörist’ olarak niteledi. Belçika’da bir radyo programına katılan Frankel, dünyanın kınadığı katliam hakkında “Tüm insanların can kaybı için üzülüyorum, sınırı geçmeye çalışan 55 terörist için bile” şeklinde alçak ifadeler kullandı.

LİBERMAN’DAN ‘BALTAYLA KAFA KESME’ TEKLİFİ!

Terör devleti İsrail’in eski Savunma Bakanı Avigdor Liberman, 2015 yılında yaptığı açıklamada, “İsrailli Araplar’dan bizim yanımızda duranlar her şeyi elde edecek ama bize karşı olanların başını baltayla kesmek lazım. Yoksa bu topraklarda İsrail diye bir şey kalmaz” ifadelerini kullandı. Liberman’ın kan donduran sözleri, terör devleti İsrail’in güvenlik politikalarına rehberlik eden anlayışın tezahürü olarak öne çıkıyor.

‘İSRAİL EKBER’ HADSİZLİĞİ

Bir diğer İsrail milletvekili Yoav Kish, parlamentoda hem ırkçılık hem de nefret saçtı. Başbakan Netanyahu’nun Likud Partisi’ne mensup olan Kish, Mart 2018’deki meclis konuşmasında Arap vekillere hitaben, “Ben biliyorum ki siz namaz kıldığınızda ‘Allah-u ekber’ diyorsunuz. Sizin ‘İsrail ekber’ demeniz gerekiyor” sözlerini sarf etti.

“O ÇOCUĞU ÖLDÜRMELİYDİK!”

İsrail’in kuduz köpekleri aratmayan bir yetkilisi de Kültür Bakanı Miri Regev. 2015 yılında Batı Yaka’da İsrail işgalini protesto eden ve kolu alçıda olan Muhammed Tamimi adlı çocuğa yönelik sert müdahalede bulunarak önce kafasını taşa dayayan, sonra kolunu kıvıran ve sürükleyerek gözaltı işlemi yapmaya çalışan İsrail askerleri, Bakan Regev tarafından savunuldu. Regev, konuyla ilgili olarak, “Askerler o çocuğu öldürmeliydi. Savunma Bakanı’na ateş açma konusundaki usülleri derhal değiştirmesi çağrısında bulunuyorum” dedi.

“ATEŞ AÇINCA ÖLÜ VE YARALILAR OLMALI!”

Benzer açıklamalar İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel’den de geldi. İşgalci İsrail güvenlik güçlerinin Gazze’deki Filistinlilere müdahalede daha sert olması gerektiğini savunan Uri Ariel, şiddet çağrısı yaparak, “Nasıl bir özel silahımız var ki, ateş açıyor ve duman bırakıyor ama kimse yaralanmıyor? Ölüm ve yaralanmaların da artık yaşanması lazım” diye konuştu.

DEVLET NE İSE MİLLET DE O

İsrail siyasetinde hakim olan nefret dili ve ırkçı tavırlar, işgal ettikleri topraklarda saltanat süren İsrail halkında da yaygın. İşgal topraklarında meydana gelen skandal olaylardan yalnızca bir tanesi, geçtiğimiz nisan ayında Tel Aviv’de gerçekleşti. Siyahi mülteci bir adamı saçlarından tutup fotoğraf çektiren İsrail vatandaşının, “Sen benim için aşağılıksın, beni eğlendir” dediği kameralara yansıdı. Görüntüleri kaydeden Amerikalı fotoğrafçı Jonathan Small, söz konusu görüntüyü,“Göçmenlerle alay ediyordu. Ama daha çok kasıtlı olarak onları korkutuyor gibiydi” ifadeleriyle yorumladı.

FARUK ARSLAN

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 11:04

YORUM YAZ

 • cevherimcevherim8 ay önce
  YAHUDİLERİ DİRİ DİRİ GÖMMEK LAZIM FAKAT RABBIM MÜSADE ETMİYOR öldür fakat güzel öldür elinde geliyorsa kökünüde kazı nasip eyle yarabbi sonlarını bizim elimizle köklerini bizim elimiz ile yakın ya SABIR
 • mehmet önenmehmet önen8 ay önce
  HITLER BÜYÜK INSAN gelecegi cok iyi görmüs ve sadece almanyadan degil bütün avrupadan yahudileri toplattirmis nedenacaba ??
 • SelimSelim8 ay önce
  Zaten Hitler Yahudileri sabun yaptı yalanı ile yıllarca uyuttular. Hitler İsrail devletinin kurulmasını sağlayan adamdır. Onun sayesinde mağdur ayağı yaparak bu şrefsiz köpeklere devlet kurdular. Tabi ilk tanıyan da maalesef o zman ülkemizin başında bulunan ve bugünleri göremeyen zavallılar oldu.
 • saddisaddi8 ay önce
  NE DEMEK HA HİTLER HA SİYONİSTLER. hitler DÜNYADA TEMİZLİK YAPAN GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK DEVLET ADAMIDIR...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019