Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde bomba anket sonuçları!

EMAX Araştırma Şirketi, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin “Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi” anket sonuçlarını açıkladı.

14 Mart 2019 Perşembe 11:39
Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde bomba anket sonuçları!

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala EMAX Araştırma Şirketi “Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi” yerel seçim anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

EMAX Araştırma Şirketi, 31 Mart yerel seçimleri için 8-12 Mart 2019 tarihleri arasında Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde yer alan illerde, önceden hazırlanmış soru formuna bağlı olarak (CATI) bilgisayar destekli telefonla anketi gerçekleştirdi.

Araştırma örneklemi TÜİK, 2014 Yerel Seçim Sonuçları ve 24 Haziran 2018 Milletvekili Genel sonuçları dikkate alınıp, her ili temsil edecek nitelikte oluşturularak düzenlendi. Elde edilen veriler, kontrol edildikten sonra bilgisayar ortamına aktarıldı, SPSS istatistik paket programı yardımıyla çözümlemeler yapıldı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Mart 2019 Perşembe 11:39

YORUM YAZ

 • Zarif ErzurumZarif Erzurum8 gün önce
  Allah bizim yardımcımız olsun şu hale bakın kimin eli kimin cebinde belli değil anketleri bizi kurtaracak sabredin görün kim daha iyi biz kime verirsek verelim acı bizimle keyfi sizinle HDP yemi verelim ne yapacağı belli chpyemi verelim onunda ezeli belli meralami verelim oda turupun yardımcısı geriye kim kaldı kardeşim akp ye verelim de en azından kuyruk yok ezanlarimiz okunuyor boynumuzun bükük değil bakınız Kırıkkale silahımız tarihe karıştı artık bırakın bu hep bana rabbana yılda el atın Amerikan köpek olmayalım artık benim bir sözüm var Erdoğan'ı seviyorum ama artık simardi halk olarak biraz dengeleri korumanın zamanı geldi Allah her şeyden haberdardir
 • memetmemet8 gün önce
  gördüğünüz gibi bomba anketinizde siz bile açıklıyorsunuzönceki seçim sonuçlarına göre kıyasladığınızda yüzde kırk beşi geçemiyorsunuz yani yüzde 52nin çok çok altında kalıyorsunuz durumunuz vahim yolun sonu göründü cin şişeden çıktı türkiye bağısaklarını temizliyor
 • KerimKerim9 gün önce
  MHP döktürmüş Doğu Anadolu’da. Tarihinde bu illerde görmediği yüzdeleri alıyor. Diyarbakır ı da MHP alacaktı bence de aday çıkarmadı
 • hsnhsn9 gün önce
  yüksek otanda kürrt ne yazıkki ataist abd güdümlü hdpkkk tarafıı devlete karşı seçmiş görünüyor mğsamaha şımartmış anlaşılan
 • Mehmet Karataş Mehmet Karataş 9 gün önce
  Doguda pkklilarin iki partisi var akp hdp bu netlesmis ne yazikki
 • LütfiLütfi9 gün önce
  Urfa,mardin,hakkari,diyarbakır,van güneydoğuda değilmi? Bu illeri Cumhur ittifakı büyük farkla alıyor olmasından dolayımı yayınlamadınız.
 • BİLALBİLAL9 gün önce
  HDP İLE İTTİFAK YAPTIĞINI SÖYLEDİĞİNİZ MİLLET İTTİFAKI BU ANKETE GÖRE İL ALAMIYOR.YAPMAYAN CUMHUR İTTİFAKI YA 1 YA 2 DE İLGİNÇ
 • MEMURMEMUR9 gün önce
  BENDE İLKEZ BİR ANKET SONUCLARINI DÜZGÜN GÖRDÜM BU SAYILAN YERLER ZATEN AKP NİN KALELERİTEK SIKINDA ADAYLARDAN DOLAYI YOKSA AKP BURALARDA ÇOK BÜYÜK FARK ATMASI LAZIMDI.
 • TÜRK MİLLETİTÜRK MİLLETİ9 gün önce
  Anılan parti ile ilgili kapatmayı gereken hertürlü delil var,neden harekete geçilmiyor.Anılan parti bölücü terör örgütünün siyasi kolu bunu 3 yaşındaki çocuk da biliyor.50 binden fazla şehit verilmiş,daha hala bölücü örgütün siyasi oyuncağı partiler kapatılmıyor.İlla Türk Milletinin çizmelerini giymesini mi bekliyorsunuz.Türk Milleti çizmelerini giyerse,ne bölücü örgüt kalır,ne sözde siyasi partileri kalır,nede yıkıcı örgüt ve partileri kalır.Buna meydan verilmemeli.Türk Milletinin bunlara karşı sabrı tükenmiştir.
 • az kaldıaz kaldı9 gün önce
  inşallah cumhur ittifakı
 • erkan doğanerkan doğan10 gün önce
  hani bomba nerede
 • KomünistKomünist10 gün önce
  Hayali anket firmasından hayali anket sonuçları, masal izlemeye devam hop doğuda güneydoğuda akpyi siler süpürür

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019