• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Teröristbaşı Gülen'den Rusları sevindiren açıklamalar

Rusya Federasyonu'ndan yayın yapan bir gazeteye konuşan Fethullah Gülen, Rus savaş uçağının vurulmasının yanlış olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2016-03-10 08:40:00 - 2018-10-30 23:46:31
Teröristbaşı Gülen'den Rusları sevindiren açıklamalar

Türkiye'nin en kritik dönemlerinde Türkiye'nin menfaatlerine karşı hareket eden odakların yanında saf tutmasıyla ünlenen FETÖ lideri, bu kez de Türkiye-Rusya arasındaki uçak krizini fırsat bilip Türkiye'ye karşı Rusya'nın safında yer aldı.

Rus gazetesine konuşan Gülen, 'Türkiye Rus uçağını vurmamalıydı' diyerek İsrail'den sonra bu kez de Rusların yanında saf tuttu.

RUS GAZETESİNE RÖPORTAJ VERDİ

Gülen, Moskovski Komsomolets Gazetesi'ne röportaj verdi ve 'uçak vurulmamalıydı' diyerekTürkiye'yi Ruslara şikayet etti. Rus analist Prof. Dr. Vitaly Naumkin'e konuşan Gülen'in röportajının, gazetenin yarınki nüshasında yayınlanması bekleniyor.İSRAİL'DEN SONRA ŞİMDİ DE RUSYA'NIN YANINDA YER ALDI

İsrail'in tüm uluslararası hukuku çiğneyerek kurduğu açık hava hapishanesindeki Filistinlilere insani yardım taşıma amacıyla yola çıkan Mavi Marmara filosunun İsrail tarafından vurulması sonrasında iki ülke arasında çok ciddi bir kriz çıkmış, ancak Gülen o olayda da yine Türkiye'nin değil İsrail'in yanında durmuş, “(Türkiye) otoriteden izin alınmalıydı' demişti.
FETÖ liderinin bu son çıkışı, ABD'den yüz bulamayıp Rusya'ya yanaşma çabaları şeklinde yorumlandı.


KİRLİ İTTİFAKIN NASIL ORTAK HAREKET ETTİĞİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

Geçtiğimiz aylarda, HDP'nin ve Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın sırtını Rusya'ya dayaması, PYD'nin Moskova'da temsilcilik açması, Kılıçdaroğlu'nun da aynı şekilde Rusya'nın lehine görüş belirtmesi gibi gelişmeler yan yana değerlendirildiğinde ise, çirkin ittifakın nasıl ortak hareket ettiği gözler önüne seriliyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı