Barış Atay kimdir? Barış Atay HDP'den milletvekili adayı oldu şaşırtmadı!

Oyuncu Barış Atay, İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındığı kaydedildi. Peki Barış Atay kimdir? Aslen nerelidir? Barış Atay kaç yaşında

21 Mayıs 2018 Pazartesi 11:46
Barış Atay kimdir? Barış Atay HDP'den milletvekili adayı oldu şaşırtmadı!

Sinema ve tiyatro oyuncusu Barış Atay, İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındığı kaydedildi. Peki Barış Atay kimdir? Aslen nerelidir? Barış Atay kaç yaşında

Sabah saatlerinde Suadiye'deki evinde 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçunu işlediği gerekçesiyle gözaltına alınan Barış Atay emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyedeki işlemlerin ardından Barış Atay gece yarısı serbest bırakıldı.

Barış Atay emniyetteki ifadesinde ne söyledi?

BARIŞ ATAY KİMDİR?

 Barış Atay Mengüllü, (d. 22 Eylül 1981, Wilhelmshaven), Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu. 1981’de Almanya’da doğan Mengüllü, buradan sonra 1999 yılına kadar Mengüllü, Antakya’da yaşamıştır. 18 yaşını doldurduktan sonra üniversite için yolu Adana’ya düşen Mengüllü, Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünde okumaya başlamıştır. Ancak öğreniminin son yılında tiyatroya olan düşkünlüğü ve yeteneğinden dolayı okulu bırakmış ve İstanbul’a giderek Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümü sınavlarını geçerek bu üniversitenin tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Barış Atay Mengüllü, daha önce Hacı ve Şöhret adlı dizilerde oynamıştır. Ayrıca Kavuk ve Zincirbozan adlı filmlerde de rol almıştır. Ancak asıl dikkatleri üstüne çektiği rol, Arka Sıradakiler dizisinde canlandırdığı Saffet karakteridir. 8 Mart 2013’te Beste Sultan Kasapoğulları ile evlenmiştir. 22 Kasım 2013’te Redhack soruşturması kapsamında polis tarafından gözaltına alınmış, 3 gün sonra serbest bırakılmıştır. Barış Atay,HDP'den 27. dönem milletvekili adayı oldu.

İşte Barış Atay'ın tehdit dolu paylaşımı:

Barış Atay’ın gözaltına alınmasını Ahmet Hakan’ın köşe  yazısına bağlayan Barış Atay Mengüllü hayranları, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Coşkun'u eleştiri yağmuruna tuttu. Ahmet Hakan'ı eleştirenlerin başında ise FOX’un Ana Haber sonucusu Fatih Portakal’dan geldi. Ahmet Hakan'ın hedef gösteren bir yazı yazdığını savunan Portakal, "İnsanları yazmasının önüne engel olabilmek için yıldırmaya çalışıyorlar. İnsanları yazmamaları için korkutmaya çalışıyorlar. Aba altından sopa gösteriyorlar. Ben mesajı okudum hakaret yok, hiçbir şey yok. Sadece düşüncesini yazıya ifade etmiş bir kişiden bahsediyoruz. Bir gazeteci tarafından hedefe konmuş bir kişiden bahsediyoruz. Ve bu kişi gözaltına alındı. Yani korkutamazsınız bu devirde insanları yıldıramazsınız, özgür beyinlere kelepçe takamazsınız! Sadece yaptım, yaptım zannedersiniz." sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2018 Pazartesi 11:46

YORUM YAZ

 • halil45halil458 ay önce
  ikinci eren erdem vakasi, bu adama yüz vermeyin
 • halil45halil458 ay önce
  baris akay devlete kafa tutuyor kimse iceri atamiyor adami
 • kalelikaleli8 ay önce
  ya sabır artık gına geldi kimmiş kim olsa ...
 • kalelikaleli8 ay önce
  ...haberler istemediğimizi dile getirdikçe bunları haber yapıyorsunuz dört kardeş kazada can verdi.Allah onların ana babasına sabırlar ihsan eylesin bunu haber yapın ne işimiz var ne idüğü belirsiz kof kof   ..ardan lütfen yapmayın bu mübarek günde sinir etmeyin bizleri.
 • sadeddinsadeddin8 ay önce
  laaa denyoooo bizi gezizekalı göstericilerle karıştırdın.yakıp yıkan,madabad korkusuyla eylemlerde yüzünü kadın peçesiile kapatan,kadın eteki giyenlerle karıştırdın.her zaman heryerde kiminle oldugumuzu gögsünü gere gere söyleriz .anladınmı denyooo
 • Deli hasanDeli hasan8 ay önce
  Bu p.  nerden çıktı şuraya baksana seytan carpmASi
 • FikriFikri8 ay önce
  Ne saçmalıyor bu soytarı ya? Hangi gün gelince? Siz kimsiniz? Kime ne yapacaksınız? Kandil beslemesi tabana moral verme çabası içerisinde. Hala bizi tükürükle boğacağınız günü bekliyoruz. Ne oldu yutkunacak tükrüğünüzde kalma değil mi? Hepsi de ya Afrinin ya da Cizrenin hendekleri altında yatıyorlar.
 • Mesut SarpMesut Sarp8 ay önce
  Lütfen TEPRiK filan etmeyin, bak maraşlımaraşlıda ayni makamda yaziyor yani tehdit ama diger cepheden ve bu yorumlarda dahi nicelerini görüyoruz, sonra demokrasi var diyoruz..
 • hüs coşhüs coş8 ay önce
  teprik ederim. maaşallah adamın ne güzel reklamını yapmışsınız....
 • musamusa8 ay önce
  Bunun gb lerin ne olduğu meçhuldür ' Özel Harp Dairesinin paramiliteri 'olduğu ne malumdur ?
 • maraşlımaraşlı8 ay önce
  Kim olacak dallamanın biri , kendini meşhur etmek isteyen budalanın biri , çok öten horozun başını koparırlar koççum , gereksiz yere ötme, unutma demokrat bir ülkede yaşıyon

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019