THY- Euroleague

Görme engelli 2 kardeş Ramazan ayı boyunca teravih namazı kıldırdı

Diyarbakır'da görme engelli iki kardeş Kur'an-ı Kerim'i ezberleyip hafız olduktan sonra Ramazan ayı boyunca teravih namazı kıldırdı.

13 Haziran 2018 Çarşamba 20:09
Görme engelli 2 kardeş Ramazan ayı boyunca teravih namazı kıldırdı

Silvan ilçesinin Kumgölü Mahallesi Dört Çatı mezrasında oturan doğuştan görme engelli Reşat (28) ve kardeşi Kamuran Aytan (26), Kur'an-ı Kerim'i 1,5 yılda ezberledikten sonra, İlçe Müftülüğünce ramazan ayı boyunca Belediye Camisi'nde görevlendirildi.

Kamuran Aytan,  Kürtçe yaptığı açıklamada, hafızlık belgesini başarıyla aldıklarını, teravih namazını hatimle kıldırdığı zaman daha çok rahatladığını söyledi.

Aytan, "Benim bütün Müslümanlara tavsiyem Kuran'ı öğrenin ve öğretin." dedi.

Reşat Aytan da Kur'an-ı Kerim'i öğrenirken birçok zorlukla karşılaştıklarını, fakat eğitimlerini sürdürmeye devam ettiklerini belirterek, ramazan ayı boyunca teravih namazını kıldırdıkları için mutlu olduklarını kaydetti.

Aytan, "Allah rızası için biz bu manevi hizmeti yapmamızdaki amaç insanların bizden faydalanırsa inşallah Allah ahirette güzel bir derece nasip eder. Bizim topluma en büyük tavsiyemiz Kur'an yolunda yürümek ve en güzel bir şekilde okumaktır." ifadelerini kullandı.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba 20:09

YORUM YAZ

  • mkmk6 ay önce
    özürlüler özürlü olmayanlara namaz kıldıramaz (körlere namaz farz değildir)

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Aralık 2018