Göreve başlamadan Türkiye düşmanlığına başladı: Kapıyı kapatacağım!

Avrupa Birliği Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker'in görev süresi önümüzdeki yıl doluyor. Juncker'den boşalacak koltuğa aday olan Alman politikacı Manfred Weber skandal açıklamalarda bulundu. Weber, "AB'nin kapısını Türkiye'ye tamamen kapatacağını" açıkladı.

13 Ekim 2018 Cumartesi 20:03
Göreve başlamadan Türkiye düşmanlığına başladı: Kapıyı kapatacağım!

Avrupa Parlamentosu’ndaki en büyük grup olan Avrupa Halk Partisi’nin (EPP) lideri olan Manfred Weber, "Türkiye, hiçbir zaman AB’ye üye olamaz" dedi.

Hollanda’da yayımlanan De Telegraaf gazetesine konuşan Weber, başkan seçilmesi halinde Türkiye ile üyelik müzakerelerine resmen son vereceğini söyledi.

Weber, göreve başladıktan sonra, mümkün olan en kısa sürede Türkiye’nin AB üyeliği konusunun üzerine bir "kırmızı çizgi çekmek istediğini" vurguladı.

Böyle bir karar alabilir mi?

BBC’nin aktardığına göre resmi olarak böyle bir karar sadece AB üyesi ülkelerin hükümet ve devlet başkanları tarafından alınabiliyor.

Ancak Weber, "Komisyona başkanlık edersem, Türkiye’nin AB’ye üye olamayacağını söylemek gibi bir görevim var" diye konuştu.

Alman politikacı, İngiltere’nin AB’den çıkış süreci (Brexit) konusunda da karamsar olduğunu dile getirdi.

Kaynak: BBC Türkçe

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 20:03

YORUM YAZ

  • hocahoca5 ay önce
    kapatırsanbaşka yerinden girerler.
  • kemalkemal5 ay önce
    önemli degil,bizimkiler devam yalvarir:-) kuran okuyan yokmu türkiyede ?MAIDE SURESI 51 nci ayetini hic mi okuyan cikmadi !! ! !
  • SelamiSelami5 ay önce
    La bi git.!!! AB DE SİZİN OLSUN, ABDESTSİZ TAHARETSİZ PİS GÂVURLUĞUNUZ DA.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019