• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gökyüzü Eğitim Kurumları Yunanistan Adası Korfu’da

Yeniakit Publisher
2017-05-08 18:34:00 -
Gökyüzü Eğitim Kurumları Yunanistan Adası Korfu’da

Gökyüzü Eğitim Kurumları , “Göç, Basmakalıp ve Irkçılık” konulu, Erasmus+ projesi kapsamında, 23-29 Nisan 2017 tarihleri arasında Yunanistan’ın Korfu adasındaki ‘3rd GEL of Corfu’, okuluna beşinci ve son hareketlilik gezisini gerçekleştirdi. 6 ülke ortaklı Erasmus+ projesi, bu hareketlilikle sona erdi.

Gökyüzü Eğitim Kurumları öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan proje ekibi 1 haftalık ziyaret kapsamında okulumuzu ve ülkemizi Korfu adasında başarıyla temsil etti.

Korfu Adasına Türkiye Ağacı dikme töreni, göç konulu sunumun proje ortağı okullara ingilizce anlatımı, tiyatro gösterisi sunma, Türkiye standı hazırlama, zeybek gösterisi, her ülkeden bir öğrencinin katıldığı Yunanistan başbakanına mektup yazılması etkinliği  başlıca aktivitelerimizdendi.

Türk bayraklarıyla süslenen stantta, öğrenciler tarafından yapılan nazar boncuklu bileklikler ziyaretçilere hediye edildi. Türkiye’nin önemli yapıtlarından Kız Kulesi, Galata Kulesi, İzmir Saat Kulesi maketleri, Ünlü Türk kişilerden  Atatürk, Recep Tayyip Erdoğan, Arda Turan, Mehmet Öz, Azra Akın posterleri ilgiyle izlendi.  Lokum, fındık ve tatlılarda Türk mutfağı tanıtımı adına sunulan güzel lezzetlerdi.

Gökyüzü Eğitim Kurumları öğrencileri bu proje ile  göç konulu , ülkemizde yaşanan sorunları ve alınan önlemleri medya dışındaki kanallardan öğrenip, öğrendikleri bilgileri ingilizce olarak başka milletlerden yaşıtlarına aktarıp, diğer ülkelerdeki konuyla ilgili sorunları, farklı bakış açılarını ve yaklaşımları öğrendiler.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

İki yıldır başarıyla sürdürdüğümüz projemizde desteklerinden dolayı Kurucu-Genel Müdürümüz Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK’e, Kolej-Fen Lisesi Müdürü Gürkan ÜNVER’e ve İngilizce öğretmeni Pınar TÜRKOĞLU’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23