• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gizemli hayırsever yine ortaya çıktı! 'Bana Robin Hood deyin'

Daha önceki dönemlerde Beyoğlu ve Başakşehir'de yardıma ihtiyacı olan insanlara gizlice yardım eden kişi şimdi de Tuzla'da ortaya çıktı. Bir bakkaldan veresiye defterini satın alan hayırsever ismini soran bakkala 'Robin Hood' cevabını verdiği öğrenildi.

2019-11-12 15:28:00 -
Gizemli hayırsever yine ortaya çıktı! 'Bana Robin Hood deyin'

İstanbul Hasköy ile Başakşehir, Şahintepesi Mahallesi'nde dar gelirli ailelere yardım yapan ve halk arasında 'Hızır' olarak tanınan kişi, bu kez Tuzla'da ortaya çıktı.

Diğer mahallelerde gece ortaya çıkan hayırsever kişi bu kez yardımlarını gündüz vakti yaptı. Yardımsever kişi, öncelikle ilçedeki tüm bakkalları dolaşarak, veresiye alışveriş yapan mahallelinin borçlarını ödedi.

Ardından Şifa Mahallesi ve Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan gecekondu bölgesinde oturanlara da, daha önceki yaptığı gibi, içerisinde bin TL bulunan para dolu zarfı verdiği öğrenildi.

Yardımları kendisi ya da bir başkası adına mı yaptığı bilinmeyen kişinin karşılaştığı öğrencilere de 50'şer lira harçlık verdiği öğrenildi.

"Bana Robin Hood deyin"

Tuzla'da yardımların yapıldığı mahallelerdeki bakkallardan Coşkun Yılmaz, "Bir arkadaş geldi. Allah razı olsun kendinden. İsmini söylemedi. Bakiye kalmış veresiyeler vardı. Onları ödeyip gitti. Defterde borcu olanlardan 4 tanesine giderek bulup ne kadar borcu olduğunu öğrenip bana verdi. Hatta borcunu ödediği kimi ailelere para dolu bir de zarf verdi. İsmini sordum. 'İsmim yok benim. Robin Hood deyin, bana yeter' dedi" diye konuştu.

"İlk kez böyle bir olaya şahit oldum"

Mahalle bakkallarından Tuncay Yaşar ise şunları anlattı:

"30 seneden beri burada esnaflık yapıyorum. Dün tanımadığımız bir vatandaş geldi. Borcunu ödeyemeyen geçinemeyen kişilerin borcunu ödeyeceğini söyledi. 30 seneden beri ilk defa böyle bir olayla karşı karşıya kaldım. Mutlu olanlar oldu. 'Vatandaşı biz de görelim' dediler. Yalnız borçlarını verdikleri vatandaşlar çok memnun kaldılar. İsmini söylemedi. 'Allah rızası için yapıyorum' dedi."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdullah Hüdaverdi

Yaptığı işi takdir etmemek mümkün değil, yalnız neden Robin Hud, bir hayırsever dese daha uygun düşmez mi?
 • Yanıtla

Eray ZN

Allah Razi olsun. Allah hayirlarini kabul etsin.!!! Amma Velakin Adindan Robin hood diye bahsedecegine Allahin ve Peygamberinin sevdigi bir isimi söyliyeydi yardim ettigi vatandaslari Allaha ve Resulüne daha cok yönlemdirmiş olur idi. Simdi bir Hacli kahramanina tesekür ettirmis oldu.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23