• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gezici vandalları otele kim doldurdu? Fenerbahçe’yi bırak Ali Koç aynaya bak

Yeniakit Publisher
2024-02-16 11:29:00 -
Gezici vandalları otele kim doldurdu? Fenerbahçe’yi bırak Ali Koç aynaya bak

Fenerbahçe Başkanı olduğundan bu yana sportif başarıyla değil, siyasi çıkışlarla gündeme gelen Ali Koç, “Türkiye Cumhuriyeti neyle mücadele ediyorsa, Fenerbahçe hep ön safhalarda olmuştur” diyerek kendini iyice gülünç duruma düşürdü. Doların patlamasının ve enflasyonun artmasının ilk adımı olan Gezi Parkı isyanında eylemcilere Divan Otel'in kapısını açan Koç'un, Fenerbahçe üzerinden prim yapmaya çalışırken kendisinin devleti yıkmaya çalışan gruplara arka çıktığını unutması dikkatlerden kaçmadı!..

1918-1923 yılları arasında yaşanmış gerçek olaylara dayanan, milli mücadele ve General Harington Kupası’nı anlatan ‘Zaferin Rengi’ filminin galası Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yapıldı. Gala gecesine Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri, filmin yönetmeni Abdullah Oğuz, filmin oyuncuları, Fenerbahçe’nin birçok branşından sporcular ve davetliler katıldı.

Film öncesi sahneye çıkarak konuşma yapan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün kuruluş yıllarında verilen mücadeleleri anlatarak, “İnanıyorum ki bu film bittiğinde, filmin her dakikasında iyi ki bu milletin evlatlarıyız, iyi ki bu vatanın emrindeyiz diye düşüneceğinizi umut ediyorum. Biz Fenerbahçeliler olarak bir kez daha en yoğun şekilde, Fenerbahçe’ye gönül vermekten gurur duyacağız, iftihar edeceğiz. Zaferin Rengi filmi, Türk milletinin İstanbul’un işgali sırasında, Türk halkının psikolojisinin yerle bir olduğu dönemde vatanı için mücadele ederken yaşadıklarını ilmek ilmek anlatan bir kilometre taşıdır. İşgal güçleri bu kulübün faaliyetlerini durdurmasıyla 1902 yılında Kadıköy Futbol Kulübü olarak devam ediyoruz. Yine engellerle karşılaşıyoruz; bazı oyuncularımız hapse atılıyor, bazıları sürgüne mahkum ediliyor. Ancak biz hiçbir zaman mücadeleden vazgeçmiyoruz. 1907 yılında Fenerbahçe olarak yolumuza devam ediyoruz. Diğer kulüpler bizden önce kurulmasına rağmen 1908 yılında Cemiyetler Kanunu’na göre Türkiye’nin ilk resmi tescil olan kulübü Fenerbahçe oluyor. Atatürk kulübümüzü ziyaret ediyor ve bizlerin omzuna büyük bir sorumluluk yüklüyor” ifadelerini kullandı.

FETÖ vurgusu

3 Temmuz 2011’de FETÖ terör örgütüne karşı camia olarak dik bir duruş sergilediklerini vurgulayan Koç, “Tarih boyunca milli duyguları hiçe sayanlar ve milli değerlerimize saldıranlarla mücadele eden kulübümüz defalarca kez faaliyetleri durdurulmakla karşı karşıya kalmıştır. O gün milli bir duruş sergileyen Fenerbahçe Spor Kulübü sadece o yıllarda değil yakın geçmişte de ağır saldırılara maruz kalmıştır. 2011 yılında varlığını, benliğini ve milliliğini hedef alan FETÖ terör örgütüne karşı başkanıyla, yöneticileriyle, sporcularıyla, çalışanlarıyla ve milyonlarca taraftarıyla dimdik durmuştur. Fenerbahçe Spor Kulübü, devletimizi de hedefine koyan bu örgüte karşı direnişin ateşini yakmıştır” diye konuştu.

“Fenerbahçe hep ön safhalarda olmuştur”

Zaferin Rengi filminde emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

Fenerbahçe, tarihi boyunca yaşayacağı haksızlıklardaki duruşunu net bir şekilde ortaya koymuştur. Türkiye Cumhuriyeti neyle mücadele ediyorsa, Fenerbahçe bu mücadelelerde hep ön safhalarda olmuştur. Aslında bu filmi daha evvel çekmek isteyip 3 Temmuz’dan dolayı ertelemek zorunda kalan büyük Fenerbahçeli Abdullah Oğuz başta olmak üzere birbirinden kıymetli tüm oyunculara, kamera önü ve arkasında emeği olan herkese camiamız adına sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Fenerbahçe olarak sadece zaferlerimiz değil, hürriyete bağlılığımız ve ilkelerimizle gönüllere girdik. Unutmayın; “Fenerbahçe onu kuran bizlerin değil, artık milletin Fenerbahçe’sidir.” Bu gurur dolu sözler Türk spor tarihine altın harflerle kazınan, bu ülke için ne anlama geldiğini, böylesine yalın anlatan başkanımız Sabri Toprak başta olmak üzere kurucu üyemiz, cephede mücadele veren, gazi olan efsane kaptanımız Galip Kulasızoğlu’nu, takım kaptanımız Zeki Rıza Sporel’i ve Fenerbahçe’yi kurmuş ona hizmet etmiş, onu bizlere armağan etmiş Nurizade Ziya Songülen, Ayetullah Bey ve Necip Okaner’i saygı ile anıyoruz.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Fenerbahçe ön safta oldu, peki sen Koç?

Ali Koç, Fenerbahçe’nin özellikle Milli Mücadele dönemi ve FETÖ ile mücadele konusundaki duruşuna vurgu yapıp kulübün her zaman devletinin yanında olduğunu vurgulaması övgü topladı ancak kendisinin duruşunun her zaman devletin yanında olmadığı da bilinen bir gerçek!..

Zira Gezi isyanı sırasında Ali Koç, kendisine ait Divan Otel’in kapısını devleti yıkmaya çalışan eylemcilere açarak isyancılara arka çıkmıştı. Sürekli Mustafa Kemal vurgusu yapan Koç’un destek verdiği eylemciler, Gezi isyanı sırasında Türk Bayrağı’nı ateşe vermiş ve Mustafa Kemal posterinin yanında teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerini açmıştı!..

Yekvücut on X: "????Çözüm süreci başladıktan kısa bir süre sonra Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçlar bahane edilerek Gezi Kalkışması başlatıldı. ❌Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün resimleri ilk

Umut Mürare on X: "Şanlı bayrağımızın yakıldığı şu görüntüleri izleyip, vicdanınız sızlamadan hala #GeziyiSavunuyoruz diyebiliyorsanız, ya bu toprakların evladı değilsiniz, ya hainsiniz, ya da aptalsınız demektir! #Geziİhanettir ! https://t.co ...

Koç’un Gezi isyanındaki tutumu ve sözde milliyetçi söylemleri arasındaki çelişki, Mustafa Kemal’in de milli duruşun da aslında Ali Koç için hiçbir öneminin olmadığını, sadece kuru söylemlerle insanları uyutmaya çalıştığını gözler önüne serdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Albayrak

Yahudi tohumu bunlar dertleri ülkeyi bölmek

Yok Yaw

Gezi direnişi, halkın hırsızlığa ve ranta karşı mücadelesidir. Bugün olsun yine sokaklara çıkarız. Aklınızı alırız.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23