Geylani’den nasihatler... Sizi Allah’a çağırıyorum

Geylani hazretleri bizlere öğütlemiştir, "Nefsini ve tabiî hevânı yok edeceksin. Daha sonra Hakk’tan gayri bilinen ne varsa göremeyecek, onları ölmüş bileceksin. Kurtuluşun bu yoldadır."

19 Mayıs 2019 Pazar 14:10
Geylani’den nasihatler... Sizi Allah’a çağırıyorum

Ey cemaat!

Bana koşun; sözümü dinleyin ve uyun. Ben sizi Allah’a çağırıyorum. Sizi O’nun kapısına ve tâatine çağırıyorum. Kendim için sizi haylamıyorum. Münafık, halkı nefsi için haylar, Allah’a çağıramaz. İçi bozuk olan münafık, zevk ve safa arar, dünyayı ister.

Ey kendini bilmez. Sözlerimizi dinlemek sana giran geliyor. Hücrene kapanıyor, nefsinle ve kötü isteklerinle kalıyorsun. İlk önce sana, ermiş biri lazım. O, seni elinden tutup Hakk’a aparacak. Sonra nefsini ve tabiî hevânı yok edeceksin. Daha sonra Hakk’tan gayri bilinen ne varsa göremeyecek, onları ölmüş bileceksin. Kurtuluşun bu yoldadır.

İlk başta, Hakk yolunda saçları ağarmışların kapısına koş. Onlardan alacağını al, yine hücrene dön. Bu kez Mevlâ ile olursun. Bir sen, bir de O olur. Aradan bir zaman geçer, sen de kaybolursun. Sonra kim kalır, her halde anlarsın?

Bu hâl bitince sen başka olursun. Halk senden gönül derdine derman ister ve istediğini bulur. Doğruyu bulmuş olursun. Kim Hakk’a gitmek isterse sen götürürsün. Allah’ın izni ile Hakk’ı arayanlar sana gelir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 14:10

YORUM YAZ

  • Ali Miktad Ali Miktad 1 ay önce
    ŞEHİT Genel Başkan'a acaba neden bu ara çokça sahip çıkar oldu Ak Partli muhteremler?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019