Gelişim’den akreditasyon atağı

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ)Avrupa’nın Kalite Güvence Ajansı (AQAS) tarafından akredite oldu.

14 Mart 2018 Çarşamba 10:52
Gelişim’den akreditasyon atağı

İGÜ, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi 17 bölüm, 23 program ile Avrupa’nın Kalite Güvence Ajansı (AQAS)’ndan akredite oldu. Üniversite bu başarısını Avcılar’da yer alan Gelişim Tower Kampüsü’nde tüm akademik ve idari personelin katılımıyla kutladı. Açılış konuşmasını, Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Gayretli, IGÜ Rektörü Burhan Aykaç ve MSBF Dekanı İzzet Gümüş gerçekleştirdi. İstanbul Gelişim Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin AOAS’tan aldığı akreditasyonların gururunu yaşadıklarını söyleyen Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Gayretli, “Üniversitemiz, bir dünya üniversitesi olma yolunda büyük adımlar atıyor, atmaya da devam edecek. Uluslararası alanda hedeflerimiz büyük. Olmamız gereken noktaya doğru geliyoruz. Ülkemize eğitim alanında yatırımlar yaparak, dünyada olmayan projeleri ve yenilikleri hayata geçirerek, Türkiye’mizi taçlandırmak en büyük gayemiz” dedi.

 “TÜM BÖLÜMLER İÇİN HEDEFLİYORUZ”

YÖK Başkanı Yetka Saraç’ın akreditasyonlara verdiği öneme atıfta bulunan Gayretli, “Akreditasyonlar eğitim kalitesini yükseltme ve belirleme yolunda büyük bir adım. 2018 yılı yerleştirme kılavuzlarında öğrenciler, üniversitelerin hangi bölümlerinin akredite olup olmadığını görebilecek, bu da tercihlerini belirlemede etkili olacaktır” diye konuştu.

Akreditasyonların eğitimdeki önemine değinen IGÜ Rektörü Burhan Aykaç da, “Türkiye’de bütün bölümleri akredite olmuş tek üniversite olmak için çalışıyoruz. İstanbul Gelişim Üniversitesi gelişmeye durmadan devam ediyor. Başarılarımızın devamı gelecek” diye konuştu.


Yeni Akit Gazetesi