Hasret sona eriyor! Gazze halkına umre müjdesi

Filistin Devlet Başkanlığı, Mısır ile yapılan anlaşma sonucu Gazze Şeridi'ndeki halka 5 yıl sonra yeniden umreye gidebilecekleri müjdesini verdi.

12 Şubat 2019 Salı 16:00
Hasret sona eriyor! Gazze halkına umre müjdesi

Filistin’in Gazze Şeridi’ndeki halka 5 yıl aradan sonra yeniden umreye gidebilecekleri müjdesi verildi.

İlk umre 4 Mart'ta

Filistin Devlet Başkanlığınca, Mısır ile yapılan anlaşma sayesinde Gazzelilerin 5 yıl aradan sonra umreye gidebilecekleri belirtildi. Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı Şeyh Yusuf Ediis yaptığı açıklamada, 5 yıldır umreye gidemeyen Gazze halkının umreye gitmelerine ilişkin düzenlemenin ve hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Ediis, ilk umrenin 4 Mart’ta olacağını ve Kahire Uluslararası Havalimanı'ndan yapılacağını söyledi. Açıklamada ayrıca, haftada bin 64 kişinin umreye gitmesinin beklendiği kaydedildi.

2 milyon nüfuslu Gazze'de vatandaşlar, Mısır'ın Sina Yarımadası'ndaki güvenlik sorunu ve Refah Sınır Kapısı'nı kapatma krizi nedeniyle 4 yıldır umreye gidemiyordu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 16:00

YORUM YAZ

  • mehmet önenmehmet önen8 ay önce
    Müslümanlar müslüman bir ülkede izinle umre yapiyor ne hale geldik.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019