• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gazeteci Madsen: Fetullah Gülen Kanada’ya kaçacak

Yeniakit Publisher
2015-02-04 14:28:00 - 2015-02-04 14:46:58
Gazeteci Madsen: Fetullah Gülen Kanada’ya kaçacak

Türkiye'nin ABD'den iadesini istediği Fetullah Gülen için Paralel Yapı'nın yer aradığı ortaya çıktı. İşte Gülen'in kaçmak için hazırlandığı ülke...

Gülen'in, Ergenekon davasının kilit ismi Tuncay Güney gibi Kanada'ya kaçacağı ileri sürüldü. Gülen'in gerçek yüzünü ortaya çıkarmak için belgesel çeken yönetmen Serkan Koç, dünyaca ünlü gazeteci Wayne Madsen'in kendisine, Gülen'in Kanada hükümetiyle görüşüp kaçmak için hazırlık yaptığını söylediğini belirtti.

Verdiği ifade ile Ergenekon soruşturmasının başlamasını sağlayan ve ardından Kanada’ya kaçarak haham olan Tuncay Güney, paralel yapının elebaşı Fetullah Gülen’e ilham kaynağı oldu.

Türkiye ile suçluları iade anlaşması olmayan Kanada’ya kaçmak isteyen isteyen Fetullah Gülen’e yakın isimlerin Kanada hükümetiyle temas kurup izin istedikleri ve Toronto’da ikamet baktıkları ortaya çıktı.

2014'TE BAŞLADI

Akşam gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulunan Koç görüştüğü Amerikalı ünlü gazeteci Wayne Madsen’in kendisine Gülen’in Kanada hükümetiyle görüştüğünü ve Kanada’ya kaçmak için hazırlıklar yapıldığı söylediğini belirtti.

İşte Yönetmen Serkan Koç’un çarpıcı açıklamaları:

“Belgesel çekim ve gösterim çalışmalarında röportaj yaptığımız ve ABD’de çok tanınan bir gazeteci olan Wayne Madsen bize çarpıcı bir bilgi verdi. ABD’de daha önce Kafkasya’daki ve Kosova’daki ayrılıkçı hareketlerle, Gülen cemaatinin bağlantısını ortaya koyan ve dünyadaki İslami hareketleri inceleyen gazeteci olarak bilinen Madsen’in iddiasına göre geçtiğimiz yıl Gülen ile Kanada hükümeti arasında bir görüşme gerçekleşti. Gülen, Kanada’ya gitme planları yapıyor.

Madsen yaptığı araştırmada paralel yapının bazı önemli isimlerinin Kanada'ya giderek hükümetle temas kurduğunu ve Gülen'in ikamet edeceği bölgede hazırlıkların başladığını iletti."

ÇİFTLİK GPS'DE GÖRÜNMÜYOR

Yönetmen Serkan Koç, çekimler için Gülen’in malikânesinin önünde yaptığı çekimler öncesinde ve esnasında yaşadığı şaşırtıcı deneyimlerini ise şu şekilde anlatıyor:

“Ekibimle birlikte Gülen’in yaşadığı Pensilvanya’daki Saylorsburg Kasabası’na gittiğimizde GPS’lerden ve elimizdeki tabletlerden her yeri bulduk ancak Gülen’in kaldığı koca bina GPS’lerde görülmüyordu sanki devlet bu alanı kapatıp bulunmasını istemiyor gibiydi.

Zaten malikanenin FBI tarafından korunduğu söyleniyor. Bir kasaba sakini bize yol gösterince ancak bulabildik malikaneyi.

Malikanenin girişinde ve gerisinde bulunan büyük girişte son derece yoğun güvenlik önlemleri bulunuyordu.

Filmimizin broşürünü tüm kasaba sakinlerine dağıttığımız gibi Gülen’in de posta kutusuna bıraktık. Bu esnada villadan büyük bir cip çıkarak bizi kasabanın çıkışına kadar takip etti.”

KİMSE İZLEMEDİ

Paralel yapı ‘Love Is a Verb’ (Aşk Bir Eylemdir) adlı kendi belgesellerini önceki gün Gülen’in kasabasındaki sinema salonunda gösterime soktu.

Ancak Gülen için hazırlanan filme ilgi beklenenden daha az oldu.

7 ŞUBAT'TA VİZYONDA

Serkan Koç’un hazırladığı ‘The Gulen' belgeseli 7 Şubat tarihinde Pensilvanya’daki Saylorsburg Kasabası'nda gösterime girecek.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23