• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gazete kağıdı en iyisi: Düşündük, taşındık mikrofiber bezler rafa! Cam silmede eskiye dönülüyor

Yeniakit Publisher
2024-02-26 22:54:00 - 2024-02-26 22:59:15
Gazete kağıdı en iyisi: Düşündük, taşındık mikrofiber bezler rafa! Cam silmede eskiye dönülüyor

Camlar silerken pek çok şeye önem veriyor olabilirsiniz. Bulanık bir yer kalamaması için mikrofiber bezleri tercih ettiğinizde bazı tiftiklerin de cama yapıştığını fark ediyorsanız, yöntemleri eskiye döndürmenin vakti geldi demektir.

EN BAŞARILISI GAZETE

Gazete kâğıdı cam silme ve parlatmada çok başarılı olan bir temizlik aracı olarak da kullanılabiliyor. Özellikle değerlendirildiğinde bez kullanmak pek pratik olmuyor. Evdeki kullanılmayan kumaşlardan kesip hazırladığınız ya da pahalı hazır bezlerden satın almalısınız. Silme işinden sonra yıkayıp asmanız ve kuruduktan sonra bir yerlerde saklamanız gerekecek. Halbuki eski bir gazete alıp, buruşturup kullandığınızda, iş bittikten sonra da çöpe atabilirsiniz.

PAMUKÇUK VE SU İZİNDEN KURTULUN

Pamuklu bezlerle cam sildiğinizde camda kalan minik pamukçuklar ve su damlalarının izleri çok rahatsız edici ve bir o kadar da kurtulması zor bir problem olabilir. Kâğıt havlular da temizlik sonrası ardında beyaz kalıntı ve ovma yönüne göre hareler bırakırlar. Gazete kâğıdı kullanıldığında ise camın üzerinde kalıntı kalmaz, hatta mürekkep sayesinde toz tutmayı önleyen bir film tabakası dahi oluşur.

CAMLARINIZI ÇİZMEZ
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Gazete kâğıtlarında diğer kâğıtlarda olduğu gibi “kalsiyum karbonat” veya “silika” gibi katı katkı maddeleri bulunmaz. Böylece bu kağıtların camı çizme veya üzerinde iz bırakma tehlikesi oluşmaz.

ALERJİNİZ VARSA UZAK DURUN

Gazete kâğıdının tek dezavantajı eski yağlı mürekkeplerin elde bıraktığı izlerdir. Gazete mürekkebine alerjisi olanlar da bu nedenle gazeteyle temizlik yönteminden uzak durmalıdır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23