• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"GATA'ya başörtülü başhekim atandı" iddiası doğrulanmadı

Yeniakit Publisher
2016-08-28 10:29:00 - 2016-08-28 13:41:13
"GATA'ya başörtülü başhekim atandı" iddiası doğrulanmadı

Dün ismi değiştirilen ve Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesi olan GATA'ya şimdi de başörtülü bir başhekim atandığı iddia edildi. Konuyla ilgili gazetemize ulaşan yetkililer, bu iddianın asılsız olduğunu belirttiler.

YENİAKİT.COM.TR - Sağlık Bakanlığı'na devredilen GATA ve askeri hastanelerden güzel haberler gelmeye devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bir yandan askeriyedeki temizlik devam ederken diğer taraftan da devrim niteliğinde kararlar alınıyor.

Bir dönem yasaklarla ismi lekelenen ve başörtülü olduğu için kapalı kadınların içeri alınmadığı GATA'ya başörtülü başhekim atandığı iddia edildi.


 Askeri Hastanelerin Sağlık Bakanlığı'na bağlanması kapsamında devir teslim töreni gerçekleştirildi. 

669 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Askeri Hastanelerin Sağlık Bakanlığına devri kapsamında yapılan törene Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, GATA Komutanı Tümamiral Prof. Dr. Hayati Bilgiç ve GATA Başhekimi Tuğgeneral Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç katıldı.

O İDDİA DOĞRULANMADI

Öte yandan; sosyal medyada yayılan ve Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz'ın GATA'nın başhekimi olduğu yönündeki iddia ise doğrulanmadı. 

Gazetemize ulaşan Sağlık Bilimleri Üniversitesi yetkilileri; Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz'ın devir teslim töreninde yer aldığını, ancak başhekim olması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söylediler.EMİNE ERDOĞAN'I AĞLATAN GATA HADİSESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2007’de geçirdiği felç nedeniyle dönemin Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi’nde tedavi gören tiyatrocu Nejat Uygur’u ziyaret etmek isteyen eşi Emine Erdoğan’ın engellendiğini anlatmıştı.

Erdoğan konuyla ilgili şunları söylemişti: “Nejat Uygur GATA’da hasta yatıyor. Eşim ziyarete gitmek istiyor. Nejat Uygur’un hanımı (Nejla Uygur) arıyor ve diyor ki, ‘Ne olur biz sizinle dışarıda buluşsak... Siz buraya gelmeseniz... Burada yetkililer sıkıntı doğabilir, gelmemesi isabeti olur diyor.’ Ben bunu o dönem en üst düzeyde gündeme getirdim. ‘Nedir bu hal ya, ne yaptıklarının farkında mısınız?’ dedim.”

Nejat Uygur'un eşi Nejla Uygur ise o gün yaşananları katıldığı bir televizyon programında anlatmıştı. Nejla Uygur, Emine Erdoğan'dan hastaneye ziyaret için telefon geldiğini, kendisinin bundan çok büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, "Hastanedeki doktorlara gerekli protokol uygulansın diye Emine Erdoğan'ın geleceğin haber verdim. Ancak doktorların Emine Hanım'ın hastaneye girmesinin doğru olamayacağını belirtmeleri üzerine ben nedenini sordum. Emine Erdoğan'ın 'türbanlı' olduğunu söylediler. Ben hastanede eşarplı hanımlı gördüğümü söyledim. Onlar da hastanedekilerin türbanlı değil eşarplı olduğunu söylediler." ifadelerini kullanmıştı.

ASKER ANALARI DA ALINMIYORDU

"GATA'da Başörtülü olduğu için yaralı Asker oğlunu ziyaret edemeyen annelerin döneminden bugünlere gelindiğine" vurgu yapan vatandaşlar ise şükür ve niyazlarını sosyal medya aracılığıyla dile getiriyorlar.

www.yeniakit.com.tr

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23