Gana’da iftar coşkusu

Gana’nın başkenti Akra’da TİKA’nın öncülüğünde Türkler tarafından inşa edilen Millet Camii ve Külliyesinde iftar programı düzenlendi. TİKA yetkilileri, 50 adet Kur’an-ı Kerim ve İngilizce meali ile 200 adet gıda paketinin Ganalı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını bildirdi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 10:19

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Gana’da sürdürdüğü 2019 proje ve faaliyet programı kapsamında, başkent Akra’da Türkler tarafından inşa edilen Millet Camii ve Külliyesinde iftar programı düzenlendi. Millet Camii ve Külliyesi avlusunda düzenlenen iftar programına Ganalı yetkililer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Türk vatandaşları ve öğrenciler katıldı. TİKA temsilcisi Kutluhan Yücel, “Ganalı Müslümanlara kısıtlı imkanlarla hizmet veren El İhsan Camii’ne ses sistemi, 50 adet Kur’an-ı Kerim ve İngilizce meali ile 200 adet gıda paketi temin edildi. Temin edilen gıda paketleri, cami tarafından ihtiyaç sahibi insanlara dağıtıldı” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 10:19

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Temmuz 2019