• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fransa'dan skandal açıklama: "Türk saldırısına derhal son verilmesi için çalışacağız!"

Fransa Cumhurbaşkanlığı'ndan, "Suriye'deki güçlerimizin güvenliğini sağlamak için bazı tedbirler alacağız.Türk saldırısına derhal son verilmesi için diplomatik çabaları artıracağız'' açıklaması yapıldı.

Yeniakit Publisher
2019-10-14 09:01:00 -
Fransa'dan skandal açıklama: "Türk saldırısına derhal son verilmesi için çalışacağız!"

Reuters'ın haberine göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik Barış Pınarı Harekatı hakkında olası seçenekleri tartışmak üzere güvenlik kabinesini acil topladı.

Toplantı sonrası Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Paris'in Suriye'nin kuzeyindeki askeri ve sivil personelinin güvenliğini sağlamak için 'önümüzdeki saatlerde' bir dizi tedbir alacağı kaydedildi.

Türkiye'nin harekatının 'en güçlü şekilde' kınandığı belirtilen açıklamada ''Fransa, Türk saldırısına derhal son verilmesi için diplomatik çabalarını artıracak'' ifadeleri yer aldı.

Reuters'ın aktardığına göre Cumhurbaşkanı Macron, acil toplantı sırasında operasyonun 'bölgede dramatik insani sonuçlara yol açma, DAEŞ bölgede yeniden canlanması ve kuzeydoğu Suriye'nin kalıcı bir şekilde istikrarsızlaştırılması' riskini taşıdığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Fransa Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan ortak açıklamada, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye'ye tüm silah ihracatının askıya alındığı duyurulmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vatansever

hikaye anlatma siyonist uşağı...4 milyon suriyeliye evini açmış ülkeye bu söylediklerin...buna kargalar bile güler ama siz anlamak istemiyorsunuz....oyununuz bozuldu itiraf edin....
 • Yanıtla

Rasim DUMAN

Ulan dangalak FRANSA, ABD'nin bile pilisini pirtisini toplayip arkasina bakmadan kactigi bir zamanda, sen hangi cesaretle ve cur'etle ve gucle karsimizda duracaksin ?!!! Senin de "kacmaktan" baska bir caren mi var ?!!! Toz ol toz ol...!!!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23