Seçim 2019 Sayfası

Fransa'da Cumhuriyet Yürüyüşü hareketi hakkında ön soruşturma

Paris Savcılığı, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un kurucusu olduğu Cumhuriyet Yürüyüşü hareketinin geçen yıl aldığı 144 bin avro bağışın kaynağını bildirilmediği gerekçesiyle ön soruşturma başlattı

20 Kasım 2018 Salı 22:06
Fransa'da Cumhuriyet Yürüyüşü hareketi hakkında ön soruşturma

PARİS (AA) - Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un kurucusu olduğu Cumhuriyet Yürüyüşü hareketinin (LREM) geçen yıl aldığı 144 bin avro bağışın kaynağının bildirilmediği gerekçesiyle ön soruşturma başlatıldı.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, Paris Savcılığı Macron'un kurucusu olduğu LREM'in geçen yıl aldığı 144 bin avro bağışın kaynağının bildirilmediği gerekçesiyle ön soruşturma başlattı.

Haberlerde, soruşturmanın 12 Kasım'da siyasi partilerin bağışlarını ve finansmanlarını kontrol eden Kampanya Hesapların ve Siyasi Partilerin Finansmanı Ulusal Komisyonunun bu durumu Paris Savcılığına bildirmesiyle açıldığı belirtildi.

Söz konusu kurumun LREM'in aldığı bağışın kaynağını tespit edemediği bildirilen haberlerde, yasal olarak siyasi bir partiye 7 bin 500 avrodan fazla bağış yapılamadığı, bu nedenle 144 bin avronun kim ya da kimler tarafından bağışlandığının bilinmesi gerektiği kaydedildi.


Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Kasım 2018 Salı 22:06

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Nisan 2019