• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Küstah açıklama! Fransa Cumhurbaşkanı Türkiye'ye meydan okudu

Doğu Akdeniz'de sular ısınırken gerilimi artıracak bir açıklama da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'dan geldi. Macron, Oruç Reis'in petrol arama faaliyetlerini kastederek Twitter üzerinden küstah açıklamalarla adeta Türkiye'ye meydan okudu.

Yeniakit Publisher
2020-08-13 09:25:00 - 2020-08-14 08:56:06
Küstah açıklama! Fransa Cumhurbaşkanı Türkiye'ye meydan okudu

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Doğu Akdeniz'de petrol arama faaliyetlerine başlayan Oruç Reis'i kastederek faaliyetlerin durdurulmasını yoksa askeri varlıklarımızı artırırız diyerek Türkiye'ye karşı hadsiz açıklamalarda bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki tek taraflı adımlarının gerginliğe neden olduğunu ifade ederek, bu bölgedeki askeri varlıklarını güçlendirmeye karar verdiğini duyurdu. 

Akdenizle hiçbir bağlantısı olmayan Fransa, Atlantik okyanusu kıyısından ahkam kesmeye başladı. Macron, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası Türkiye'nin petrol arama çalışmalarını sona erdirmesi gerektiği açıklamasında bulundu. Macron ayrıca Doğu Akdeniz'deki askeri varlıklarının geçici olarak artırılacağını belirtti.

Hadsizliğin bu kadarı!

Twitter üzerinden açıklama küstah açıklamalar yapan Macron, şunları söyledi:

"Doğu Akdeniz'deki durum endişe verici. Türkiye'nin petrol arama konusundaki tek taraflı kararları gerginliğe neden oluyor. Komşu ülkeler ve NATO içindeki müttefikler arasında barışçıl bir diyaloğa izin vermek için bunların sona ermesi gerekir.

Önümüzdeki günlerde, Yunanistan dahil Avrupalı ortaklarla işbirliği yaparak, Doğu Akdeniz'deki Fransız askeri varlığını geçici olarak güçlendirmeye karar verdim."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sahin

Topunuz gelin.....
 • Yanıtla

mehmet

sen kimsin ki orda havlıyorsun sen değil ağa babaların gelsin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı