Florence kasırgası Kuzey Carolina'yı vurdu

Florence kasırgası Kuzey Carolina'ya ulaştı. 150 kişinin mahsur kaldığı bilgisi geçilirken, 500 bin kişi elektriksiz kaldı.

15 Eylül 2018 Cumartesi 00:50
Florence kasırgası Kuzey Carolina'yı vurdu

Kasırgadan dolayı Kuzey Carolina'nın New Bern kentinde su baskınları yaşandı. Bir otelin çatısı çökerken, kasırganın yol açtığı yağmur ve dalgaların 24 ila 36 saat daha süreceğini belirtti.

Kategorisi 1'e düşürülen Florence sabah saatlerinde Kuzey Carolina'nın doğusundaki Wrightsville sahiline ulaştı.

Kuzey Carolina'nın New Bern kentinde de kasırganın yol açtığı su baskınları sebebiyle 200 kişi kurtarılırken 150 kişi de mahsur kaldı.

Kasırga nedeniyle Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinde 500 bin kişi elektriksiz kalırken 26 bin kişi de acil durum sığınaklarına geçti.

ABD'nin doğu yakasında binden fazla uçuş iptal edildi.

Kuzey Carolina'nın Jacksonville otelinin çatısının çökmesi sonucu da 60 kişi tahliye edildi.

ABD Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA) görevlisi Jeff Byard, yaptığı açıklamada, kasırganın yol açtığı yağmur ve dalgaların 24 ila 36 saat daha süreceğini belirtti.

Afet Yönetim Merkezi'ne göre kasırga nedeniyle Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinde 500 bin kişi elektriksiz kaldı, 26 bin kişi de acil durum sığınaklarına geçti.

Ulusal Hava Durumu Hizmetleri Merkezi uzmanı Brandon Locklear'a göre Kuzey Carolina'ya, normalde 8 ayda alacağı yağmur 2 ya da 3 gün içinde düşecek.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Eylül 2018 Cumartesi 00:50

YORUM YAZ

  • ihsanihsan4 ay önce
    ... medya abartmayın kasırga 1. katagoriyye düşmüş
  • jack the ripperjack the ripper4 ay önce
    kasirga coktan 1 seviysine indirildi ..... (malesef ucuz atlattilar ,,, simdilik)
  • halil45halil454 ay önce
    kasirga abartiliyor ne varki bunda bizim antalyanin denizindehep oluyor

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ocak 2019