Erdoğan 17 TL demişti! 13 TL'ye kadar düştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 26 Temmuz'da kilo başına 17 lira olarak açıklanan kabuklu fındık alım fiyatı, TMO’nun ödeme yapmayacağı söylentisiyle 13-14 lira bandına kadar düştü.

11 Eylül 2019 Çarşamba 07:25
Erdoğan 17 TL demişti! 13 TL'ye kadar düştü

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) üreticiye 11.2 milyon lira ödeme yapmasıyla ise fiyatlar yeniden 14 liraya çıktı. FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar, Avrupalı alıcıların yaptığı kara propagandanın fındık fiyatlarının serbest piyasada düşmesinde etkili olduğunu söyledi.

"Doğru değil"

Bayraktar, “Devlet fiyatı 17 liradan açıkladı, piyasa 15,5 liradan açıldı ama üç günde fındık fiyatı 13,5 liraya düştü. Bunu arz, taleple, pazara çok fındık inmesiyle açıklamak, izah etmek, irtibatlandırmak çok doğru değildir” diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 07:25

YORUM YAZ

 • vatandaşvatandaş6 gün önce
  tabi canım 17fındık fındığı getirisin tmo kırk türlü bahane bulur fındığı almaz gider fındığın az olduğu uzak yerlerden depo tutarlar sonra kota koyarlarsonra ranveduya getirdiğinkabul edilmeyen fındığı ayıklartekrar getirisin bu sefer kotayı aştınız derler yene kabul edilmez yalan yalan vallahide yalan billahide yalan tmo 17 den fındık alsa fiyat 13 olur muçiftçi delimi ucuza tüccara versin sadecece göstermelik ulan bu kadarda yandaş olmayın bee bi kerede çiftçiden yana olun erdoğan 17 demiş miş niye 13 ozaman bu fındık niye niye tmo almıyor çifçi tüccara mahkum ediyor ?
 • Murat Murat 7 gün önce
  Tayyib hangi sozunu tutturabilmiski bunu tuttursun yine oyun derler abd findiklarimiza saldiri derler findigi 10 liraya ureticiye gomerler
 • AkitAkit7 gün önce
  Ayni oyunu biz alamana yapsak mersededin fiyatini dusursek olmazmi..sizin beyninize tukureyim habere bak cay demle ic
 • DallıDallı7 gün önce
  DEVLET FİSKO BİRLİ YOLUYLA ALACAKTI.BURADAKİ EKSPERLER ACABA RANDIMANLA OYNAYIP PİYASAYI AŞAĞIYA MI ÇEKİYORLAR TÜCCAR YARARINA.ÜRETİCİ SÖYLENTİLERİ AYYUKTA.BİRİLERİ DUYAR BELKİ.
 • AhmetAhmet7 gün önce
  Kuruyemiş fiyatları uçmuş tüketiciye kertik. Fındık fiyatları düşmüş üreticiye kertik. Tamam anladık fiyat oyunu dış mihraklar yapıyor. Siz sakınyerli ve milli adamlarınıza cabe cekmiyo olmayasınız devlet fiyat belirlemiş üreticiyi delirtmişler elindeki ürünü öldüm fiyatına cıkarıyor.
 • Tr.Tr.7 gün önce
  Herşeyde böyle fiyatı tüccar,esnaf belirliyor.Reis anlık müdahale yaparsa oluyor,arkasını dönünce herkes bildiğini okuyor.Zincir marketlerde enflasyon yıllık %4+4 müş...
 • ÖzgünÖzgün7 gün önce
  Erdoğqnın sözümü geçmiyor,neden müdaheele yok.
 • ahiahi7 gün önce
  SÖYLENTİ NE DEMEK KARDEŞİM, İTALYANLARA SATILIP PEŞKEŞ ÇEKİLEN FİSKOBİRLİK SATIN ALSIN 17 DEN NEYİ BEKLİYOR, DEVLET TELEVİZYONUNDAN DA YAYIN YAPILSIN, ALIYORUZ FINDIKLARI DİYE, HEP BAHANE ÜRETİLİYOR, ÜRETİCİ TÜCCARA MECBUR BIRAKILIYOR, YAZIKLAR OLSUN.
 • DalDal7 gün önce
  Devletin sözüne itibar etmiyorsalar ne halleri varsa görsünler.
 • Adil düzen Adil düzen 7 gün önce
  Üreticine sahip çıkmazsan ürettiğini pazarlayamazsan fındigi işleyen firmaları yabancilara satarsan olacagi bu karadeniz fındığı artik italyan firma aracılığı ile özbekistanda yetişiyor turkiye dünyanın en büyük ureticisi durmundayken hamburgda findikmivarda borsası orda benim çayım var ingiliz çayı giriyor ülkeme ingiltere de caymi üretiliyor bunlar daha karadenizlinin iyi günleri uyandiklarinda cami onunde mendil acmis durumda olacaklar.
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ7 gün önce
  1 ekonomi politikanızda duzgun olsun be akp.bıktık sizdennnn
 • Vatandaş Fındığı unuttu.Vatandaş Fındığı unuttu.7 gün önce
  AKP iktidarında halk, Fındığı unuttu. AKP iktidarından önce gün aşırı kilo kilo fındık alırdı. Aileler, haftada 3-4 kilo fındık yerdi. AKP iktidarı ile artık Fındığın yerini çekirdek aldı. Kabakçekirdeği dahi alamaz oldu. Leblebiye mahkum oldu. Makarna, Bulgur pilavına ve çorbalara mahkum oldu. Vatandaşın kabuklu Fındığa kilosu 5 liradan fazla verecek parası yok. Ne 13 Liradan bahsediyorsunuz? 13 liraya fındık yiyecek para mı var?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019