Fırıldak Ahmet'in Kemalistlere şirin gözükme çabası!

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında karma eğitim konusunu ele aldı. "Karma eğitimden asla vazgeçilmez, vazgeçilemez" diyen Hakan, kızların ve erkek öğrencilerin neden yan yana oturmak zorunda oldukları ve bunun eğitim öğretime ne gibi bir fayda sağladığı konusunda ise hiç bir şey demedi.

14 Eylül 2018 Cuma 14:46
Fırıldak Ahmet'in Kemalistlere şirin gözükme çabası!

Hürriyet gazetesinin fırıldaklıklarıyla ünlü yazarı Ahmet Hakan, bugün yine kemalistlere ve laikçilere göz kırptı. Kendisini entellektüel göstermeye çalışan Ahmet Hakan Coşkun, Hürriyet gazetesindeki bugünkü yazısında karma eğitim konusunda fetişizme varan ifadeler kullandı.

KEMALİST KESİME ŞİRİN GÖZÜKME ÇABASI

Milli Eğitim Bakanlığının yeni düzenlemesine ‘karma eğitim elden gidiyor’ diyerek tepki gösteren solcu laikçi kemalist kesime şirin gözükmeye çalışan Hakan, yazısında karma eğitimden yana olduğunu vurguladı.

FIRILDAK AHMET OLDU KARMA EĞİTİMCİ AHMET!

“Karma eğitimden asla vazgeçilmez, vazgeçilemez. Ben karma eğitimden yanayım. Net” diyen Ahmet Hakan, “Ancak istisnai olarak bazı okullarda karma eğitim olmayabilir” diyerek kendince eğitim sistemine yöne vermeye çalıştı. Karma eğitimi ölesiye savunan Hakan’ın kız ve erkek öğrencilerin yanyana oturtulmasının eğitim sistemine ve bilgi öğrenimine ne gibi bir katkısı olduğu konusunda ise hiç bir şey yazmaması dikkat çekti. Neyi, neden savunduğunu bilmeyen Hakan, kemalist ve laikçi çevrelere yaranmak adına ‘karma eğitimci’ de oldu.

Hakan yazısında şunları yazdı;

"BİR: Karma eğitimden asla vazgeçilmez, vazgeçilemez. Ben karma eğitimden yanayım. Net.

İKİ: Ancak istisnai olarak bazı okullarda karma eğitim olmayabilir. Bakınız: Kabataş Erkek Lisesi... Bakınız: Kandilli Kız Lisesi... Bunlar karma eğitimin yapılmadığı okullardı ve o zamanlar bırakın AK Parti’yi, MSP bile iktidarda değildi. Batı’da da var: Sadece erkeklerin ya da sadece kızların okudukları okullar.

ÜÇ: Kısacası demem o ki... Karma eğitime son verilmesine tabii ki sonuna kadar karşı çıkalım, bunu asla kabul etmeyelim, duyarlılığımızı sürdürelim. Ancak işi karma eğitim fetişizmine vardırmayalım."

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Eylül 2018 Cuma 14:46

YORUM YAZ

 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU5 ay önce
  YOZGATTA DA,HER İLİMİZDE DE HER MİLLETDEN ADAM VAR.TÜRK DE VAR,İSMİ TÜRKÇE DE.DERLER YA 'HER GÖRDÜĞÜN SAKALLIYI BABAN ZANNETME'
 • Mustafa MankaloğluMustafa Mankaloğlu5 ay önce
  Dün de aynı yorumu yaptım Türkiye ' Haremlik,selamlık ' bir Türkiye olmayacak.
 • KUTENKUTEN5 ay önce
  sen nasıl bir karmanın ürünüsün bre yaratık?a.hakan dan bir güzel kelam duyamayacakmıyız?
 • ecmainecmain5 ay önce
  ... Sizler gece gündüz zina pisliğine bulaştırdığınız çocuklarınız la bizi bir tutmayın. İslamın bayrağı bu topraklarda dalgalanmaya başlayacak. Çatlasanız da patlasanızda laikler.... dibindeki yerini alacak inşallah.
 • cccccc5 ay önce
  Kanalizasyon laiklikten daha temizdir.
 • ahmet hakanahmet hakan5 ay önce
  kasetim var anlamıyor musunuz?
 • maraşlımaraşlı5 ay önce
  Az önce bu adam müsveddesinin yüzüne tüküreyim derken bilgisayarın ekranına tükürdüm. utanmaz takiyyeci münafık
 • HaleGürHaleGür5 ay önce
  Şeriat cıglıklarıatan Şerefsizler vararamızda.Bunlarasla vazgecmezşeriattan. KızErkekayrımıda onların birkuralıdır. Uyanık ol vatandaş.Asla tav,iz verme.
 • derbinderbin5 ay önce
  FIRILDAK ahmet ismi üzerinede FIRILDAK KENDINI COOKTAN SATTI SIMDI DIBINI KAZDIRIYOR KENDINI SATANDAN NE ISTERSEN VAR FAKAT ADAMLIK OLMAZ ISMI ÜZERINDE DIBI DELIK ahmetttt.
 • eminemin5 ay önce
  taze kemalist coşkun fırıldak böyle emri vakileri sever! 85 yaşındaki Tarihçi Üstat Kadir Mısıroğlu için de savcılara talimat veriyordu:"kulağından tuttuğunuz gibi içeri atın" diyordu! Sonunda ne mi oldu? Kanal D haberden atıldı!!
 • yusuf toygunyusuf toygun5 ay önce
  neden karma eğitimden yana olduklarını izah edemiyorlar...ve niçin özgür eğitime karşı olduklarının izahı yok? şöyle dillerinin altındakilerini dökselerde vatandaşta bir uyansa olmaz mı...çocuğu için zorunlu dini eğitim istemeyen alevi bir baba "özgürlük" istiyorda, çocuğu için karma eğitim istemeyen müslüman bir babaya neden çemkiriliyor? bu ülkenin yüzde sekseni niye hep yüzde yirminin dayatlarına itaat ediyor?
 • Mehmet BalabanMehmet Balaban5 ay önce
  Ulan, kız erkek ayrı ayrı olursa ne olur. Şu çok bilmişliğin le bi açıklayıver. Malum her konunun uzmanısın!! Karma eğitim çok saçma bir şey. Karma eğitimde başarı düşüyor ahmet

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Şubat 2019