Firari işadamı Behçet Süleymanoğlu yakalandı

İngiltere ve Kuzey Irak arasında gelip gittiği bilinen firari ‘işadamı’ Behçet Süleymanoğlu, yakalanarak Türkiye’ye getirildi.

17 Mayıs 2018 Perşembe 08:28
Firari işadamı Behçet Süleymanoğlu yakalandı

SELİM YAZICI / ANKARA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İngiltere ziyareti esnasında Başbakan Theresa May’e, İngiltere’de bulunan terör örgütü militanlarının listesini verdiğini açıklamasının saatler sonrasında ilginç bir gelişme yaşandı. İngiltere ve Kuzey Irak arasında gelip gittiği bilinen firari ‘işadamı’ Behçet Süleymanoğlu, yakalanarak Türkiye’ye getirildi. Şırnak’ın Silopi ilçesinde sorguya alınan Süleymanoğlu, eski ortağını öldürtmek ve bu suçun üstünü FETÖ’cü emniyetçilere rüşvet vererek kapattırmakla suçlanıyordu.

Türkiye’de birçok kömür madeninin gizli sahibi olan Süleymanoğlu’nun Ankara’da 2013 yılında Kalaşnikoflu 8 kişinin saldırısı sonucu öldürülen petrolcü Mustafa Akın cinayetinin azmettiricisi olduğu polis ekipleri tarafından belirlenmişti.

NOT:

Behçet Süleymanoğlundan bu haberimizle ilgili yollanan açıklama şöyle:

Gazetenizde yer alan “Firari İşadamı Behçet Süleymanoğlu Yakalandı” başlıklı haber doğru değildir.

Müvekkil Behçet Süleymanoğlu, hakkında yargılamasının bulunduğu Ankara Batı 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne UYAP sistem üzerinden sunduğu dilekçesi ile, 16.05.2018 tarihinde Habur Sınır Kapısı üzerinden memlekete giriş yapacağını bildirmiş ve savunmasının SEGBİS aracılığı ile alınmasını talep etmiştir. Haberde ifade edilen biçimi ile “Yakalanarak Türkiye’ye getirildi” beyanı doğru değildir. Müvekkil, İngiltere üzerinden değil Habur sınır kapısından yurda girmiştir ve bunun Sayın Cumhurbaşkanı’nın İngiltere ziyareti ile bir ilgisi yoktur.Müvekkil hakkında, “işlemiş olduğu suçu, FETÖ’cü emniyetçilere rüşvet vererek kapattırmak” şeklinde bir suçlama da doğru değildir. 

Behçet Süleymanoğlu

Vekili Av. Bekir İlker Yılmaz

Not: Bu açıklama gazetemizin “cevap hakkı”na gösterdiği saygı gereği; herhangi bir kanuni zorunluluk olmadığı halde yayınlanmıştır.

 

 

Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 08:28

YORUM YAZ

 • Kenan Kenan 8 ay önce
  Fetöcü Ankara istihbarat il emniyet müdür yardımcısı Hami Güney’in cocuklarının okul taksitlerini acaba kim yatırıyordu?
 • İtibarınıza S.........m İtibarınıza S.........m 8 ay önce
  Vicdan sorguluyorsan önce kendinize dönün sorgulayın çakallar şemsiyeyi tüyü bitmemiş yetime geçirip çalarken vicdan yok kendi g...e girince vicdan ne güzel memleket
 • İfşa turan İfşa turan 8 ay önce
  Behçet Süleymanoğlu kimmidir..? Hayali ihracat yapıp naylon fatura kesip devleti dolandırandır rödovans olarak ona cemaat tarafından verilen Ocaklardan kalitesiz kömür çıkarıp kaliteliymiş gibi devlete satıp tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen haramzadedir..
 • Azrail Azrail 8 ay önce
  hangisi yalan hami Güney'e indirdiği paralar mı yalan fetullah babasının kurumu tki nin verdiği ocaklardan dandik kömür çıkarıp devlete satması mı yalan Mersin limanına gelen petrolü faturasız piyasa satması mı yalan daha durun ocaklarda gidecek iyi günleriniz
 • Azrail Azrail 8 ay önce
  Cezaevlerinde seni bekleyenler var Fetullah'ın gayrı meşru çocuğu
 • İhsanİhsan8 ay önce
  Bu yalan haberi yapan kişiye sesleniyorum bu kadar yalan haberi yaparken hiç sıkılıp utanmadın mı sırf haber dikkat çeksin diye insanların itibarını zedeliyorsunuz sizinki haber değil düpedüz iftiradır elini vicdanına koyda öyle konuş tabii bir vicdanın varsa!!!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019