• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Finlandiya'dan flaş iddia: Rusya'dan yaklaşık bin kadar göçmen! Rusları kızdıracak açıklaması! Devam edecek

Yeniakit Publisher
2024-02-21 01:28:00 - 2024-02-21 01:31:02
Finlandiya'dan flaş iddia: Rusya'dan yaklaşık bin kadar göçmen! Rusları kızdıracak açıklaması! Devam edecek

Rusya'yı yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Bu kez Finlandiya tarafından dikkat çeken bir çıkış geldi. Finlandiya yönetimi göçmenlerle ilgili konuştu. 'Binlerce' üçüncü ülke göçmeninin Rusya sınırını geçerek topraklarına geçmek için beklediği ortaya çıktı diyerek açıkladı! Finlandiya, Moskova'yı göçmenleri sınıra yönlendirmekle suçluyor ancak Kremlin bu iddiayı yalanladı.

Finlandiya yaptığı açıklamada, 'binlerce' üçüncü ülke göçmeninin Rusya sınırını geçerek topraklarına geçmek için beklediğini söyledi.

Reuters'ın haberine göre; Finlandiya, Avrupa Birliği'ne girmek için geçerli belgelere sahip olmayan göçmenlerin sayısının artması nedeniyle, geçtiğimiz yılın sonlarında Rusya ile olan bin 340 kilometrelik sınırındaki tüm geçişleri kapatmıştı. Finlandiya, Moskova'yı göçmenleri sınıra yönlendirmekle suçluyor ancak Kremlin bu iddiayı yalanladı.

BAHARLA BİRLİKTE GÖÇMEN SAYISI ARTABİLİR

İçişleri Bakanı Mari Rantanen basın toplantısında "Rusya tarafında binlerce insanın Finlandiya'ya gitmek için beklediğine dair bilgimiz var" dedi ve bunun 'topluma yönelik bir tehdit' olduğunu ekledi.

Finlandiya'nın ormanlık sınır bölgelerinde kış aylarında dondurucu sıcaklıklar ve derin kar görülürken Rantanen, baharın gelmesi ve sıcaklıkların giderek artmasıyla birlikte daha fazla göçmenin yasa dışı yollardan geçmeye çalışabileceğine inandığını söyledi.

Rantanen, mevcut AB mevzuatının Finlandiya'nın karşılaştığı gibi durumların ele alınmasına yönelik çözümler sunmadığını söyledi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Finlandiya sınır idaresi, aralarında Yemen, Somali ve Suriye'nin de bulunduğu ülkelerden 1.300'den fazla sığınmacının geçtiğimiz yılın Ağustos ve Aralık ayları arasında Rusya'dan Finlandiya'ya girdiğini, bunların 900'ünün yalnızca Kasım ayında olduğunu söyledi.

Finlandiya göçmenlik dairesi Ocak ayında Reuters'e yaklaşık 160 göçmenin yerini tespit edemediğini ve muhtemelen başka bir Avrupa ülkesine doğru yola çıktıklarını söylemişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bir yerde değil her yerde böyle yapan CHP tabandan kopuk "atılım" yapıyor

"Belediye başkan adayı atanmasından sonra ilçemizde kendisi ile yapmış olduğumuz toplantıda, örgüt ile ortak hareket edileceği, örgütün gücünün önemli olduğu ve birçok konuda ortaklaşarak seçim sürecinin yürütüleceğini ifade etmiştir. Fakat kısa zaman içerisinde söylemler ile eylemlerin farklı ve tezat olduğu tarafımızdan görülmüştür. Belediye meclis üyesi adaylarının belirlenmesi sırasında, örgütümüzün ve ilçemizde bulunan sivil toplum kuruluşların da hiçbir şekilde dikkate alınmadığını gördük. Bizler de bu davranışın, örgütümüzün yok sayılmasının, CHP'nin geleneği ve ilkeleri ile bağdaşmadığı, bu süreçte görevde kalmamızın bir anlam ifade etmediğini, yönetim kurulumuzda değerlendirerek istifa kararı almış bulunmaktayız." Gayesi ne olabilir?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23