• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Finlandiya ilan etti! Şok karar: Rusya ile tüm sınır kapılarını kapatma kararı! Böyle sözler ile paylaştı

Yeniakit Publisher
2023-11-29 00:01:00 - 2023-11-29 00:32:34
Finlandiya ilan etti! Şok karar: Rusya ile tüm sınır kapılarını kapatma kararı! Böyle sözler ile paylaştı

Finlandiya'dan şok karar: Rusya ile tüm sınır kapılarını 13 Aralık'a kadar kapatılacak deyip bu sözleri paylaştı.

Finlandiya, Rusya ile tüm sınır kapılarını 13 Aralık'a kadar kapatacak. Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo ülkeler arasındaki demiryolu iletişimi ve yük taşımacılığının devam edeceğini bildirdi. Başbakan, "Sınır 30 Kasım 2023 saat 00.00'dan (Moskova saati 01.00) itibaren 13 Aralık 2023 tarihine kadar kapalı olacaktır " dedi.

Orpo, Finlandiya'nın kararının yasa dışı göçmen hareketinden kaynaklandığını duyurdu. Finlandiya Sınır Servisi'ne göre Kasım ayında Suriye, Kenya, Somali ve diğer ülkelerden 900 göçmen sığınma umuduyla sınırı geçti. Başbakan, sınırların kapatılmasının nedeninin Rusya'nın eylemleri olduğunu vurguladı. Finlandiya sınır muhafızları sözcüsü Matti Sarasmaa, Rusya ile sınırı kapatma kararının gelecekte iki hafta daha uzatılabileceğini söyledi. Finlandiya'nın kararı hakkında yorum yapan Rusya Dışişeri Bakan Yardımcısı Gruşko, kararı rasyonel bulmadığını beirterek "700'e yakın göçmen Rusya-Finlandiya sınırını geçmeye çalıştı, aynı dönemde 387 bin kişi de Avrupa Birliği sınırlarını geçmeye teşebbüs etti" dedi.

- Macaristan Dışişleri Bakanı, "Birçok NATO ülkesi Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin karşı saldırısının başarısızlığını kabul etti, hayal kırıklığına uğradı" dedi. Szijjártó Brüksel'deki NATO üyesi ülkelerin dışişleri bakanları toplantısına verilen ara sırasında düzenlenen basın toplantısında “Ukrayna'nın karşı saldırısıyla ilgili hedefler ve umutlar boşa çıktı, çünkü başladığından bu yana savaş alanında büyük bir değişiklik ya da en azından ilerleme olmadı. Buradaki birçok kişi bunu fark etti. Sessizce, endişeyle ama bu gerçeği tanıyarak kabul ettiler" dedi. turkrus'a göre: Szijjártó, ittifakın Şubat 2022'den bu yana izlediği stratejiyi yeniden düşünmenin ve çatışmaya yönelik diplomatik bir çözüme geçmenin gerekliliğine dikkat çekti.


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gültekin

İŞTE KORKU BÖYLE BİR ŞEY, SİZE SINIR KAPILARINIZI BİLE KAPATTIRIYOR, OYSA, OSMANLI VE BUGÜNÜN TÜRK DEVLETİ KAPILARINI HİÇ BİR ZÜLME UĞRAYAN MAZLUMA KAPATMAMIŞTIR, BATI İLE FARKIMIZ BUDUR, BU NEDENLE BİZE HİÇ BİR BATILI DEVLETLER İNSANLIK DERSİ VEREMEZ.

BATILI

İşgal deyince hepsi koşar. Ülkeleri İnsanları bombalar. Kaynakları ÇALAR. Ülkesini-Evini yıkıp, Doğal Kaynaklarını çaldığı İnsan gelince de KAPILARI KAPATIR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23