Fındık yağı nasıl kullanılır?

Kabuğu, meyvesi ve yağı kullanılabilen fındık, sayısız alanda fayda sağlamaktadır. Cilt kremlerinden masaj yağlarına, et ürünlerinden çikolata yapımına kadar pek çok alanda kullanılan bu meyve, değerli bir tarım ürünü olmakla beraber birçok kullanım alanı vardır.

17 Mayıs 2018 Perşembe 16:54
Fındık yağı nasıl kullanılır?

FINDIK YAĞI NASIL KULLANILIR?

Yağlı ciltlerde gözenekleri sıkılaştıran ve cildin yağ dengesini ayarlayan mucizevi fındık yağı, faydalı bir cilt bakım ürünüdür. Pek çok kozmetik ürününün içeriğinde fındık yağı yer alır. Masaj amaçlı cildi yağlandırmak için de kullanılan fındık yağı, cilde anında nüfuz ederek cildi yumuşatır ve cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Ciltteki çatlak görünümleri azaltarak, cildi sıkılaştırır. Selülit önleyici etkisi nedeniyle selülit masajlarında da sıkça tercih edilir. Cilde dirilik katan fındık yağı, diğer yağlar ile karıştırıldığında ise, kokuların kolaylıkla cilde nüfuz etmesine yardımcı olur. Cilt bakım losyonları ve kremlerin içerisine de bir miktar konabilen fındık yağı, uzun süre dayanması nedeniyle, kolay ve esnek bir kullanım sunar.

Kızartma ve yemeklerde de rahatlıkla kullanılabilen bu yağ, hamur işlerine ayrı bir lezzet katar. Renksiz ve kokusuz bir yağ çeşidi olduğu için, yemek ve salatalarda rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca her gün 1 kaşık fındık yağı içmek cilde ve metabolizmaya faydalıdır.

 

 

 

Nasılkolay.com'dan alınmıştır.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 16:54

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Ocak 2019