Filistin’den Uluslararası Adalet Divanı’na başvuru! Kudüs’teki ABD elçiliği kaldırılsın

Filistin yönetimi, Kudüs’teki ABD büyükelçiliğinin kaldırılması için Uluslararası Adalet Divanı’na başvuruda bulundu. Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El Maliki, ABD’nin uluslararası hukuka uygun hereket etmesinin sağlanmasını ve Kudüs’teki ABD Büyükelçiliğinin kaldırılmasını istedi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 15:45
Filistin’den Uluslararası Adalet Divanı’na başvuru! Kudüs’teki ABD elçiliği kaldırılsın

 İsmail Uğur  yeniakit.com.tr 

ABD’yi Siyonist İsrail’in bekçisi haline getiren Trump yönetiminin 2017’de Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına karşı Filistin yönetiminden yeni hamle geldi.

Kudüs’teki ABD Büyükelçiliği kaldırılsın

Filistin Yönetimi, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs’ten kaldırılması ile ilgili Uluslararası Adalet Divanına başvuruda bulundu. Filistin Yönetimi yaptığı başvuruda, ABD’nin hukuksuz girişimiyle ilgili suçlamaların bir listesini de sunarak, Amerika Birleşik Devletleri'nin Kudüs’e taşıdığı büyükelçiliğinin kaldırılmasına karar verilmesini istedi.

ABD zorbalığına son verilmeli

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El Maliki, Uluslararası Adalet Divanı’na yapılan başvuru sonrası yaptığı açıklamada, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan ABD zorbalığının engellenmesi gerektiğini söyledi. Trump yönetiminin hukuksuz girişiminin barış görüşmelerine zarar vereceğini ifade eden Maliki, “Bu tür yasa dışı saldırganlıklara ve zorbalıklara boyun eğmeyeceğiz. Filistin halkının özgürlük mücadelesi isin uluslararası zeminde her türlü girişimi ortaya koyacağız.” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 15:45

YORUM YAZ

  • hizipsavarhizipsavar2 gün önce
    dünya en kısa zamanda amerikadaki mevcut zihniyeten kurutlmalı. sadece kan akıtarak başkalarını yer altı ve yer üstü kazanımlarını çalark bu işler yürümez. silah zoru ile gasp edilenler için yeni bir bm kurulmalı herkesin eşit olduğu ve tek oy hakkının olduğu bir bm

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019