Filistin'de fitne ateşi yakıldı! Hamas: Ulusal birliği bozma çabası

Filistin Başbakanı Rami Hamdallah’ın Gazze’ye girişiyle birlikte Hamdallah’I hedefleyen bir patlayıcının infilak etmesi sonucu fitne ateşleri yakıldı.

13 Mart 2018 Salı 23:53
Filistin'de fitne ateşi yakıldı! Hamas: Ulusal birliği bozma çabası

Filistin Yönetimi Başbakanı Rami Hamdallah'ın Gazze'ye girişiyle birlikte Hamdallah'I hedefleyen bir patlayıcının infilak etmesi sonrası tepkiler gelmeye başladı. Hamas, Hamdallah'ı hedef alan suç eylemini kınayarak, “Gazze'deki güvenliği istikrarsızlaştırmayı ve ulusal birliği bozma çabalarının parçasıdır” yorumunu yaptı.

Filistin'in Gazze'deki İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Iyad Al-Bozom da patlamayla Hamdallah'ın hedeflendiğini doğruladı ve kaybın olmadığını ifade etti.

Hamdallah ise Gazze'de atıksu iyileştirme tesisinin resmi açılışına katılmaya gidiyordu.

ABBAS, HAMAS'I SUÇLADI

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas bu “hain” saldırıyla ilgili Hamas'ı suçlarken yardımcılarıyla acil bir toplantı yaparak nasıl cevap vereceklerini konuşacaklarını belirtti.

HAMAS: ULUSAL BİRLİĞİ BOZMA ÇABALARININ PARÇASI

Hamas ise Filistin Başbakanı Rami Hamdallah'ı hedef alan suç eylemini Twitter üzerinden kınayarak, “Gazze'deki güvenliği istikrarsızlaştırmayı ve ulusal birliği bozma çabalarının parçasıdır” yorumunu yaptı.

HAMAS PEŞİN SUÇLAMALARI KINADI

Hamas aynı zamanda Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın “peşin suçlamaları”nı da kınadı.

HAMDALLAH: HAMAS, GAZZE ŞERİDİ'NİN KONTROLÜNÜ HÜKÜMETE VERSİN

Saldırı sonrası Hamdallah, “Bugün olana rağmen Gazze'ye geri döneceğim ve Hamas'a Gazze Şeridi'ni etkin bir şekilde kontrol etmesi için hükümete izin vermesi çağrısında bulunacağım. Bugün olan olay bizi süregelen uzlaşma çabalarından alıkoymayacaktır.” dedi.

Kaynak: Timetürk

Haber Tarihi: 13 Mart 2018 Salı 23:53

YORUM YAZ

  • Gurbetçi Gurbetçi 9 ay önce
    Ben bu Mahmut Abbas'a nedense hiç güvenemiyorum. Bu adam gerçekten Filistinli müdlümanlar için çalışıyor yoksa kendi çıkarlarıyla birlikte İsrail'e mi çalışıyor. Sanki bu Abbas ve partisi Filistin'in CHPsi gibi geliyor bana dünya neden Hamas'ı kabul etmeyip bunları Hamas karşısında iyi gösterip parlatıp Abbas'ın arkasında duruyor? Bu Abbas çok ikili oynuyor gibi geliyor BM Filistin'i sözde önemsiyor bir sene geçmeden ABD Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan ediyor Abbas cılız bir itirazda bulunuyor. Tuhaf işler cönüyor gibi bu Abbas üzerinden. İsrail ajanımıdır nedir çözemedim.

Günün Karikatürü

12 Aralık 2018