• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Filistin lideri Mahmud Abbas Ankara’ya geliyor

Yeniakit Publisher
2024-03-03 09:52:00 -
Filistin lideri Mahmud Abbas Ankara’ya geliyor

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Ankara’ya geliyor.

Görüşmenin gündeminde ramazan ayı öncesi hızlanan ateşkes arayışları ve İsrail’in saldırılarının durdurulması için atılacak yeni adımlar var. Antalya Diplomasi Forumu’nun ikinci gününde basın toplantısı düzenleyen Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Maliki, Abbas’ın salı günü Ankara’da olacağını açıkladı.

TÜRKİYE ÖN SAFTA

Antalya Diplomasi Forumu’nun ikinci gününde de Gazze en önemli başlıklar arasında yer aldı. Riyad Maliki, Türkiye’nin Filistin halkına yıllardır büyük destek olduğunu söyledi: “Türkiye’nin insani yardımlarına müteşekkir olduğumuz gibi İsrail’in insanlık suçlarına yönelik tepkileri ve destekleri, Türkiye’nin halkı ve devletinin Filistin davasına desteklerini göstermektedir. Her zaman Türkiye’nin desteğine güvenebileceğimizi biliyoruz.”

ATEŞKES BEKLENTİSİ

Maliki, acil eyleme geçilmesi gerektiğinin de altını çizdi, “Ümit ederim ki ramazan öncesi bir ateşkes sağlanacaktır. Çünkü bir ateşkes sağlanmazsa bugün, bin Filistinli daha hayatını kaybedecek ya da yaralanacaklar. Eğer biz hâlâ insan olduğumuzu kanıtlamaya çalışıyorsak bunu derhâl yapmalıyız. Netanyahu hepimizi rehine aldı.”

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ibrahim

Filistin halkı bu satılmış hain den bir an evvel kurtulmalı
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23