FETÖ'nün sapkınlığında sınır yok! Peygamber gelse bile...

İtirafçı olan jandarma üsteğmen Abdurrahman B., örgüt evinde yapılan toplantıya ABD’den gelen FETÖ’cülerin katıldığını anlattı. İtirafçı B., teröristbaşı Gülen’den getirdiği takkeleri dağıttığını söylediği bir kişinin, toplantıya katılan diğer iş adamlarına, "“Şu kapıdan Peygamber girse ‘ona senin devrin bitti, hoca efendinin devri başladı’ derim" dediğini aktardı.

06 Aralık 2018 Perşembe 07:20
FETÖ'nün sapkınlığında sınır yok! Peygamber gelse bile...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma dosyasına dikkat çekici bir itiraf girdi. Jandarma Genel Komutanlığında üsteğmenken 2018 yılında sözleşmesi yenilenmeyen Abdurrahman B., İstanbul'da kaldığı örgüt evinde düzenlenen esnaf toplantılarını anlattı.

Esnafların evinde kalıyordum

Üniversiteyi bitirdikten sonra örgütün yönlendirmesiyle İstanbul'a gittiğini ve mezunların kaldığı evde kalmaya başladığını anlatan Abdurrahman B., "Burada hazırlandığım 2012 KPSS'den 75 puan aldım. Büyük Bölge Talebe Mesulü (BBTM) aldığım puanı öğrenince katip, gardiyan ve mübaşir sınavlarına girmem konusunda telkinde bulundular. Ama ben başvurmadım ve 2013 yılında jandarma subaylık kursunu kazandım. Onlardan habersiz sınava girdiğimi ve kazandığımı duyunca kızdılar. Bu durumdan rahatsız olunca bu evden ayrılarak yine örgütün Kartal'da esnafların ağırlandığı başka bir eve geçtim" dedi.

Takkeleri dağıttı

Söz konusu eve 'büyük esnaf'ların geldiğini kaydeden şüpheli B., söz konusu toplantıya Amerika'dan gelen FETÖ'cülerin de katıldığını aktardı. Amerika'dan gelen bu kişilerden birisinin esnaflara yapılan toplantıda, Fetullah Gülen'den geldiğini söylediği takkeleri içeride dağıttığını duyduğunu belirten B., yine bu kişinin içeridekilere, "Şu kapıdan peygamber girse ona 'senin devrin bitti, hoca efendinin devri başladı' derim" dediğini söyledi. Şüpheli B., şunları kaydetti: "Benden sorumlu Kadir isimli kişiye bunun yanlış olduğunu söylediğimde, 'abiler söylüyorsa doğrudur ve hoca efendi asrın alimidir' dedi" diye konuştu.

Not kağıdıyla tehdit

Tuzla Piyade Okulu'nda eğitim gördüğü sırada örgütle görüşmediği için baskı gördüğünü ileri süren B., baskılardan kurtulmak için bir örgüt mensubuyla buluştuğunu kaydederek, "Kendisini Hasan olarak tanıtan şahıs 'yanlış yapıyorsun himmetini ver, itaat et, yanlışından dön' dedi. Not kağıdında, 'Dikkat et yanlış yapıyorsun. Sen ve ailen şefkat tokadı yeme' yazıyordu. Yine bu süreçte bana ulaşan Hasan ile görüşmeye gittim. Bana, 'bak bu genç yaşta ihtiyar hastalığına yakalandın, himmetini ver kurtul' dedi. Sen bunu nerden biliyorsun dediğimde, 'hizmetin eli her yerde' dedi" ifadelerini kullandı. (Yeni Şafak)

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 06 Aralık 2018 Perşembe 07:20

YORUM YAZ

 • okkesokkes3 ay önce
  itirafçı adı altında okuduklarımız hep aynı şeyler, farklı ne var?salıverilmenin en kolay yolu itirafçılık
 • veyselveysel3 ay önce
  bir insan ilkokul üçe kadar okumuş birinin peşinden nasıl gider anlamıyorum. her halde gidenler daha aşağıda görüyorlar kendilerini.
 • dadaşdadaş3 ay önce
  ALLAHcc belanızı vermiş bunun birde ahireti var cehennem zebanileri nasıl böyle konuşuyorsunuz sizin gibilerinin ta......................töbe estağfurullah hele bazı cemaatlerde var liderlerini mehdi bilenler zamanın sahibi ilan edenler hele daha neler neler ALLAHcc akıl fikir versin
 • NİHALNİHAL3 ay önce
  Neymiş bu MEHDİ lik böyle Adnan hocalarında mehdi,Fetoş da mehdi.Tutturmuşlar bir mehdilikfena avlıyorlar.Ben mehdi ile asla ilgilenmedim mehdi bana ne yapacakki anlamadım bu sapkınlığı.Mürşidim ALLAH Kitabım KURANI KERİM Yaşamım HZ.MUHAMMED ve TÜM PEYGAMBERLERİ ÖRNEK ALIRIM. Mehdide neymiş?
 • malikmalik3 ay önce
  Peygamber Efendimize inanmayanlar şu olaydan anlasınlar ki herkesin devri geçiyor nitekim bunların da geçti ama Peygamberin devri geçmiyor. Şimdi uçup kaçanlar da Peygamber'e tazimde noksanlığa düşmesinler çünkü onların da vakti geçecek.
 • Ay YildizAy Yildiz3 ay önce
  Dogru ise, ki ondan suphem yok, nasil olur da hic kimse buna itiraz etmez. Bu düpe düz sapkinlik ya, her nekadar da "cemaatin" icine iyice girmis olsa insan burda bir duraklar ve dusunmeye baslar diye umuyorum ama nafile. Tövbe tövbe.
 • Zenci MusaZenci Musa3 ay önce
  O söyledikleri sapıkların kapısına gelse gelse Ebu Cehil, Ebu Leheb gibi müşrik sapıklar gelir.CIA-MOSSAD beslemesi, hain, şerefsiz, namussuz köpekler..!
 • mlymmlym3 ay önce
  O kapıdan şeytan bile girmez çünkü level atlamışsınız.
 • ihsanihsan3 ay önce
  vay sapık herifler vay rahmetellil alemin resulullah sav. bunlar münafık genetilmeleri gerek vacip
 • mahmutmahmut3 ay önce
  cebraile de peygambere de gale almayan şeytanlarını onlardan üstün tutan bu sapkın güruhun hala peşine takılanlar bakara ayeti sizlere hitap ediyor gözleri var görmezler kulakları var işitmezler kalpleri mühürlü...
 • Adem EvliyaAdem Evliya3 ay önce
  Sorun: "Ergenekon" ve "Fetö" den hangisi daha önceliklidir? yönüne doğru odaklaşıyor.
 • Secih BAŞARAN Secih BAŞARAN 3 ay önce
  O KAPIDAN PEYGAMBER GİRMEZ, DEVESİNİN BİLE GEÇME İHTİMALİ OLMAZ...
 • furkanfurkan3 ay önce
  ehli sünnetten çıktı
 • MehmetMehmet3 ay önce
  senin de hoca efendi dediğin münafık domuzun da Allah'ın laneti üzerinize olsun. İt oğlu itler
 • hasanhasan3 ay önce
  fetoda sapık ve sapkın dünyayı ona versinler .gücünün dışı hulyası şeytani onu yinede durdurmaz.çünkü öyle bir çark düzeni kurmuş.ki bir tarafı din adı altında gizli dünyalık getirisini monte etmiş.bir tarafda mensubu olmakla gururlanan haram yiyicileri yanında yaltaklanan yiyen sömürü kursaklarına işlemiş münafık takımı habire devam deyip sömürü hallerini kayıp etmemek için ne lazımsa onu devam ettirme peşindeler.ama nafile tekke düştü kel olduklarını her kesim gördü..şimdi diyeceklerişudur.hikaye değil gerçek zamanında adam bir kıza aşık olmuş kendini mühendis olarak tanıtmış.mühendisliğini isbatlamak için bir işaata gidip ustaya durumunu anlatmış usta şöyle bir miktat duvar yapsanız bende kız ile gelince duvar olmamış deyip tekme ile yıkayım. siz tamam diyin ücretini ustaya verir.anlaşırlar tabii kızı inşaata götürür bu olay tadbik edilir.inşaatdan ayrılırlar kız mühendis olduğuna kanaat eder.zaman sonra bir pazar yerinde çorap satarken kız annesi ile görür. kız güler.adam kendi kendine der kız gördü güldü.tamam bunda saklayacak bir şey yok.bir gün çoraplarını torbaya doldurur kızın mahallesinde dolaşır..kız çorapcı der çoraplarını getir bir bakalım. sevinir çorapları torbası ile kıza verir annesinin bakacağını söyler kız torbanın bir kısmından çorapları çıkarır içine bir tava kül atar. diğer çoraplarıda üstüne tekrat bırakır.torbanın agzını bağlar geriye getirip çorapcıya annem beyenmedi al der yine güler.adam torbayı sırtına alır sevine sevine gider iyi der kız benim halimi gördü.kabullendi.. giderken sırtındakı torbadan duman çıkdığını gören adamlar şöyle bağırırlar be adam yanıyorsun. adam cevap verir kızı görmüş.ya yanaram gardaş yanaram.biraz uzun oldu amma bunlarda şimdi yanaram yanaram türküsü bulsun söylesinler....bir daha o kandırdıkları inanan insanları ancak karşılarında bulurlar.vesselam.
 • osmanosman3 ay önce
  birkaç sene öncesine kadar Türkiye nin yetiştirdiği nadide bir şahsiyetti ve çok özlüyordunuz.Ne oldu birdenbire?
 • MaraşlıMaraşlı3 ay önce
  Buda bir şeymi adam kendini ilah oldum zannediyor. Millet olarak kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantığı ile hareket edersek bu tür kepazelikler hiç bitmez. Bu hainler bizim içimizden türedi sebebide menfaatperestlik , Çocuğum önce iyi bir adam olsun yerine devlet memuru olsun diyerek bunlara teslim edenler en büyük pay sizlerin.Helak olmuş geçmiş kavimlerin görünürdeki ahlaksızlıkları yüzünden belayı bulmalarındaki asıl sebeb zulme rıza göstermektir. Haklıya haklı haksıza haksız diyemedikten sonra elinden geldiği halde kötülüğü engelleyemiyorsan zulmün destekcisisindir. Lut kavmi gibi çok küçük bir azınlığın yaptığı rezalete ses çıkarmaz isen belayı bulursun. Aklımızı kullanmaz isek daha çok belalara düçar oluruz. İyice düşünürsek bu fetö belasıda bizim elimizin ürünüdür. Sonrada hem dünyanı hemde ahiretini berbat edersin selametle
 • Ya AKPYa AKP3 ay önce
  Bu da birşey mi, ... söylediklerine bir bakın!..
 • ataata3 ay önce
  hizmetinizin....
 • SunXSunX3 ay önce
  Erdoğan da itirafçı olsa ...
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  heva ve hevesini ilah edinenlerin klasik tavrıdır bu insan rabbiyle başbaşayken hevası hevesi nefsi şeytanı cehaleti zulmu onunla bereberdir habibullah onun yanına geldiğinda yalnızve ancak allahı getirmiştir allahım perdelerimizi açsın allaha emanet olun
 • adem yamanadem yaman3 ay önce
  ALÇAK LAR MÜNAFIKLARB ZÜMRELERİ VATAN HAİNLERİ ALLAH HEOİNİZİN BELASINI VERSİN SİONİST UŞAKLARI KATİL AMERİKA BESLEMELERİVATNINIZDAN UZAKLARDA HAİN OLARAK GEBERECEKSİNİZ BU DÜNYADADA ZELİL AHİRETTEDE RÜSVAY OLURSUNUZ İNŞALLAH,RABBİM DEVLETİMİZİ DAİM ORDUMUZU MUZAFFER EYLESİN ALLAH HALKINI KANDIRMAYAN İDARECİLER NASİP ETSİN
 • AHMETAHMET3 ay önce
  Dindar, muhafazakar Anadolu halkı çok aşağılandı, ikinci sınıf insan muamelesi gördü. Sonunda sığınacak birliman bulduğunu zannedip, FETÖ nün kucağına düştüler. Kadir Mısıroğlu, 20 yıl önceki videosunda FETÖ yü çok eleştiriyor. Kimse tınmamıştı.
 • sedatsedat3 ay önce
  Fetönün siyasi ayağı?? ... gelmiş geçmiş ve şuandaki Fetöcüler. Allah topunuzu helak edecek. Hem fetö hem ... tayfası.Kazanan samimi müslümanlar ... olacak. Hepinizin devri bitti Allah'u tealanın izniyle
 • İmansızlar İmansızlar 3 ay önce
  Topunuz Allah belasınızı versin. Cehennem yakıtları
 • yusuf toygunyusuf toygun3 ay önce
  fetönün hz peygambere "senin devrin bitti, hoca efendinin devri başladı" demesi ne denli feceaatse, "teokratik yönetimlerin devri bitti, artık demokrasilerin zamanı başladı" demek aynı şeyler...birine levye elimizde yürürken ötekine gıkımız çıkmıyor...çünkü aklımızı kullanmıyoruz. akledemiyoruz. tefekkür ufkumuz ufuk değil, çukur.
 • Yunus 16 Yunus 16 3 ay önce
  İLK OKULDAN KAÇMIŞ SAPIK ŞARLATANIN PEŞİNE MİLYONLAR TAKILDI, DEVLET İ YÖNETENLER VE EN BAŞTA DİYANET DE SES ÇIKARMADI, YÖNETİMDE EN ETKİN OLDUĞU YILLARDA MGÖRMEZ BAŞKAN YARDIMCILIĞI VE BAŞKANLIK YAPTI?!! YANİ HERYERE NÜFUZ EDEN FETÖ O MAKAMI ELE GEÇİRMEZ Mİ??? BU ÜST YÖNETİMLERDE GÖREV YAPAN YETKİLİLERDEN, HADİ TERÖRİST BAŞI DİYEMİYORSUNUZ!!! HALA "BU ZAT ŞARLATAN MIŞ, HAÇLI YA HİZMET ETMİŞ, AMERİKAN IN BESLEMESİ ÇIKTI" DİYEN YOK. (AGÜL, BARINÇ,DAVUTOĞLU, BABACAN.. ... ve benzerleri böyle bir açıklama yapabildi mi?) BAŞKAN ERDOĞAN DAN BAŞKA PAPAZ ÇIKTI, TERÖRİST BAŞI DİYEN YETKİLİ DUYDUNUZ MU??? YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019