• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

FETÖ destekçisi Mehmet Ali Dim’e medya temsilcilerinden tepki yağdı: Dim, bulunduğu yeri terk etmelidir

FETÖ’nün yayın organları Zaman ve Bugün gazetelerine atanan kayyımları eleştirerek, “Basın kartına kan bulaştı. Sorumlular hesap verecek” diyen Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’e sert tepki gösteren medya temsilcileri, Dim’in FETÖ’ye verdiği aleni destekten özür dileyip bulunduğu yeri terk etmesi gerektiğini ifade ettiler.

2020-02-27 09:52:00 - 2020-02-27 09:52:42
FETÖ destekçisi Mehmet Ali Dim’e medya temsilcilerinden tepki yağdı: Dim, bulunduğu yeri terk etmelidir

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

FETÖ’nün yayın organları Zaman ve Bugün gazetelerine atanan kayyımları eleştirip FETÖ’cü militanları koruyup kollayarak, “Basın kartına kan bulaştı. Sorumlular hesap verecek” diyen Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’e tepkiler çığ gibi büyüyor.

Konuya ilişkin Akit’e konuşan Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) Genel Başkanı Şebnem Bursalı, Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş, Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan, Karadeniz Haber Ajansı Derneği Genel Başkanı Hasan Yavuz Bakır yaptıkları açıklama ile tepkilerini dile getirdiler. İşte o açıklamalar:

“FETÖ’ye en büyük destektir”

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Genel Başkanı Şebnem Bursalı:

Milli ve yerli bir lider olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik, ‘hesap sorulacak’ ve ‘Abdülhamid’den daha baskıcı’ ifadeleri asla kabul edilecek bir ifade olamaz. ‘Basın kartına kan bulaştı’ diyerek Zaman ve Bugün gazetelerinin savunulmasını basın özgürlüğü olarak yorumlamak mümkün değildir. Akit’teki Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ile ilgili haberi hayretle okudum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘hesap sorulacak’ ve ‘Abdülhamid’den daha baskıcı’ ifadesi kabul edilemez. ‘Basın kartına kan bulaştı’ diyerek Zaman ve Bugün gazetelerinin savunulması FETÖ’ye en büyük destektir. RTGD olarak milletimizin aleyhine olacak tüm açıklamalara, oluşumlara karşı olduğumuzun bilinmesini isterim.

“Dim, istifa etmeli”

Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş:

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’in geçmişte söylediği birtakım sözleri gizleyerek bu güne kadar gelmiş olması şaşkınlık vericidir. Bütün bunlar ortaya çıktıktan sonra birtakım yerlere yaranmak amacında olduğu anlaşılmıştır. Bu kişi bir an önce herkesten özür dilemelidir ve mutlaka bulunduğu yeri ehil olanlara terk etmesi gerekmektedir.

“Cumhurbaşkanımızın güveni istismar edildi”

Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan:

Milli ve yerli bir lider olan Recep Tayyip Erdoğan asla bir sansürcü değildir, asla yolsuzluğa bulaşmamış, daima milletinin menfaatlerini gözetmiştir.  Bu memleketin yüz akıdır. Dün de Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer aldık, yarın da yer alacağız.  ‘Cumhurbaşkanımızın güvenini kim istismar ettiyse, ona yazıklar olsun’ diyoruz. Anadolu Yayıncılar Derneği olarak Sayın Hacı Yakışıklı’nın açıklamalarını çok kıymetli buluyoruz ve Konsey Başkanı’nın FETÖ’nün arkasında duran açıklamalarını asla kabul etmeyerek Küresel Gazeteciler Konseyi Başkanı’na sözlerini iade ediyoruz.”

“15 Temmuz gerçekleşseydi Dim yine başkan mı olacaktı?”

Karadeniz Haber Ajansı Derneği Genel Başkanı Hasan Yavuz Bakır:

Sayın Cumhurbaşkanımız hem Türkiye’nin hem Rize’nin medar-ı iftiharıdır. Cumhurbaşkanımıza dönük ‘sansürcü, baskıcı’ gibi iftiralar en başta halkımızı rencide etmiştir. FETÖ yayın organlarının kapatılmasını eleştiren Mehmet Ali Dim, 15 Temmuz başarılı olsaydı yine Küresel Gazeteciler Konseyi’nin Genel Başkanı mı olacaktı?

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kartal

Öldürün fetöcü o çocuğunu...bu ara azdilar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı