• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Feminist propaganda yapan Habertürk'ten skandal haber! "Eşinin yüzüne bak" mesajı veren Diyanet'i hedef aldı

Feminist yayınlarıyla bilinen Habertürk, "Peygamberimiz ve Aile" temalı Mevlid-i Nebi kapsamında hazırlattığı kamu spotu videolardan rahatsız oldu.

Yeniakit Publisher
2019-11-08 20:48:00 - 2019-11-08 20:52:24

 yeniakit.com.tr 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın  "Peygamberimiz ve Aile" temalı Mevlid-i Nebi kapsamında aile kavramını gündeme getiren kamu spotu videolarda, "Telefonun değil eşinin yüzüne bak", "Fenomen değil, iyi ebeveyn ol", "Online oynama, onunla oyna" gibi mesajlarla aile kurumunun önemine dikkat çekti. Ancak aile düşmanı feminist kesimleri bu videolar çıldırttı.

Kadının eşine çay getirmesi Habertürk'ü çıldırttı

Feminist propaganda ve kadın üzerinden 'cinsiyetçilik' yapan Habertürk, videodaki kadının eşine çay getirmesini eleştirdi. Habertürk'te yer alan haberde "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle hazırladığı ve sosyal medyada yayınladığı video 'cinsiyetçilik' eleştirilerini beraberinde getirdi" ifadeleriyle sinsi duruşunu açıkça sergiledi.

Bir ailede kadının kocasına çay getirmesini tuhaf karşılayan Habertürk, bir kadının kocasına çay getirmesini "hizmet etmek" olarak değerlendirerek "cinsiyetçilik" ifadesiyle Diyanet'i hedef aldı. 

Birçok olumlu yorumu görmezden geldi, azınlıktaki feministleri dikkate aldı

Diyanet'in sosyal medyadan paylaştığı videoya yapılan birçok olumlu yorumu görmezden gelen Habertürk, feministlerin yorumlarını dikkate aldı. Sözkonusu medya organının, feminist yorumları isimsiz olarak vermesi manidar karşılandı.

Karikatürle algı operasyonuna girişti

Malum zihniyetin temsilcisi olan Habertürk, Diyanet'in verdiği mesaj üzerinden skandal bir karikatür yayınladı. Diyanet'in anlamlı mesajını sulandırmaya çalışan skandal karikatürle feminist propagandaya devam eden Habertürk, Diyanet'in mesajıyla kadına şiddeti yanyana getirerek algı operasyonuna girişti.

Başka bir videoda ise "baba ve oğul" varmış

Bir başka videodaki "Online oynama, onunla oyna" mesajına da eleştiri getiren Habertürk, "Diyanet'in Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle yayınladığı bir başka videoda da baba ve oğul görülüyor." ifadelerini kullandı.

Vatandaşlardan tepki: Habertürk kadınların kafedeki züppelere hizmet etmesini istiyor

Diyanet'i hedef alarak feminist propganda yapan Habertürk'e vatandaşlardan sert tepki geldi. Habertürk'ün algı operasyonuna sert tepki gösteren bir vatandaş "Bu hayatta her cinsin rolü başkadır. Asil müslüman kadın eşine yardımcı olunca mutlu olur. Koca gün boyu çalışır evine, eşine ve çocuklarına bakar; kadın da evde sultanlar gibi oturur, evine bakar. Habertürk ister ki, kadın kafede züppelere hizmetçi olsun günboyu." yorumuyla taşı gediğine koydu.

İşte Habertürk'e gelen o tepkilerden bazıları:

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Remzi-1461

Benimde oy verdiğim Ak partililerin en yoğun gittikleri ve değerini artırtıkları bir televizyon kanalıdır.Ak partiye muhalif kim varsa onlara en çok söz hakkı veren bir televizyondur.Ak parti ve sayın Cumhurbaşkanı karşıtlığını her zaman son sürat sürdüren bir televizyondur.Ne diyelim daha!Fazla söze ne hacet..
 • Yanıtla

N

Habertürk kadınların kafedeki züppelere hizmet etmesini istiyor.. Kafedeki züppe ne demek yahu!..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23