• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fatih Terim'in evinde kritik toplantı! Tayyip Erdoğan ayrıntısı şok etti

Yeniakit Publisher
2023-05-03 19:35:00 - 2023-05-03 20:34:05
Fatih Terim'in evinde kritik toplantı! Tayyip Erdoğan ayrıntısı şok etti

Oda TV yazarı Hürrem Elmasçı kaleme aldığı "Fon vurgununda “ateş” büyüyor" başlıklı yazısında İstanbul’da spor dünyasının ünlü isimlerinin de aralarında bulunduğu birçok kişiyi dolandırdığı iddiası ile tutuklanan Denizbank Levent Şube Müdürü Seçil Erzan olayının perde arkasını anlattı. Elmasçı, Denizbank Genel Müdür Hakan Ateş ve Genel Müdür yardımcısı Mehmet Aydoğdu'nun bugün ifade vermeye gideceğini açıkladı.

Denizbank'ta şube müdürü olan Seçil Erzan’ın, aralarında futbol dünyasının tanınmış isimlerinin de bulunduğu çok sayıda varlıklı kişiyi 80 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada hergün yeni bir detay ortaya çıkmaya devam ediyor.

Bu kapsamda "Fon vurgununda “ateş” büyüyor" başlıklı bir yazı kaleme alan Oda TV yazarı Hürrem Elmasçı çok konuşulacak ifadelere yer verdi. "Fatih Terim, Arda Turan, Selçuk İnan, Emre Belözoğlu, Muslera, Emre Çolak, (Fatih Terim’in damadı) Volkan Bahçekapılı, Mert Çetin gibi isimlerden “özel fon” diyerek milyonlarca dolar alan Seçil Erzan, vadettiği “faizi” vermeyince ortalık karışıyor" diyen Elmasçı, "Özel fondan faiz umuduyla milyonlarca dolar kaptıran futbolcular soluğu Fatih Terim'in evinde alıyor. İlk iş ise Deniz Bank genel müdürü Hakan Ateş’i telefonla aramak oluyor. “Milyonlarca doları neye güvenerek verdiniz” diye soran Hakan Ateş’in bu tavrı futbolcuları da sinirlendiriyor" ifadelerini kullandı. 

İşte Hürrem Elmasçı'nın kaleme aldığı o yazı:

"Ankara’ya bahar geldi çocuklar, hafta sonu hava çok güzel olunca iki torunla birlikte dışarı çıkalım dedik. Çıkmaz olaydım, çok ünlü oldum çocuklar, telefonum durmuyor. Çay arkadaşı bizim kızlardan biri “gel de güzel bir Pazar kahvaltısı yapalım” deyince, dilinin altında bir şey saklı olduğunu anladım. Torunları bırakıp doğru Gölbaşına gittim, ah bu kulis heyecanı vallahi adrenalin artıyor…

Arkadaşımın dili çözüldü, konu son yılların en büyük dolandırıcılık olayına geldi. Sayemde kulis gazeteciliğe meraklı arkadaşımın yorumları beni de heyecanlandırdı. Şimdilik bunu yazmayacağım, özel hayata giriyor, ama söz ileri de yazacağım…
ÖNE ÇIKAN VİDEO

MÜDÜR SAVCILIĞA GİDİYOR

Çocuklar biliyorsunuz enişteniz emekli iktisatçı, bankaların üst düzey yöneticilerini tanır, zaman zaman bazı davetlerde benim de tanıştığım kimileri olmuştur. Dedikoducu kızlar aklıma girince kahvaltı sonrası koşarak Çukurambar’a döndüm. Hemen eniştenize anlattım. Onun da kafası karıştı. Aldık elimize telefonu, başladık aramaya…

Neler öğrendik neler… Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, ifadeye gideceğini Odatv yazdı. Şimdi ben Ankara’dan haber atlatayım bizim haber merkezi sorumlusu Can Özçelik Bey’e!

Genel Müdür Hakan Ateş ve genel müdür yardımcısı Mehmet Aydoğdu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bugün ifade verecek. Bakalım neler anlatacaklar. Benim size anlatacaklarım soruşturma açılmasından hemen öncesi… Ne mi bu bilgiler, yazayım…

 

TATİL VE PAHALI HEDİYELER

Tutuklanan Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan, yıllardan bu yana Galatasaray’la özdeşleşmiş futbol adamlarıyla çalışan ve yakından tanıyan bir isim. On yıllara dayanan iş ve dostluk ilişkisi var. Beraber geçirilen tatil günleri, pahalı hediyelerin alınıp verildiği bir arkadaşlık bu…

Tabii iş böyle olunca güven duygusu da en üst seviyede oluyor…

Fatih Terim, Arda Turan, Selçuk İnan, Emre Belözoğlu, Muslera, Emre Çolak, (Fatih Terim’in damadı) Volkan Bahçekapılı, Mert Çetin gibi isimlerden “özel fon” diyerek milyonlarca dolar alan Seçil Erzan, vadettiği “faizi” vermeyince ortalık karışıyor.

Ne diyeyim çocuklar dinledikçe insan şaşırıyor. Biz eniştenizle her aradığımız arkadaşın sözünü hiç kesmeden dinliyoruz. Telefonu kapattıktan sonra “Aaa şu arkadaşı da arayalım” diyerek yine  telefona sarılıyoruz.  İnanın bu hafta sonunu Odatv okuyucularına ayırdım. Bana bir gün tatil borçlusunuz! Neyse devam edeyim…

TERİM'İN EVİNDE TOPLANTI

Özel fondan faiz umuduyla milyonlarca dolar kaptıran futbolcular soluğu Fatih Terim'in evinde alıyor. İlk iş ise Deniz Bank genel müdürü Hakan Ateş’i telefonla aramak oluyor. Hakan Ateş’i arayan futbolcular telefonun hoparlörünü açıp bir şekilde toplantı yapıyorlar.

Ama gelin görün ki hiç beklemedikleri bir yanıtla karşılaşıyorlar. Hakan Ateş, futbolcularla sanki “alay ederek” konuşuyor. “Milyonlarca doları neye güvenerek verdiniz” diye soran Hakan Ateş’in bu tavrı futbolcuları da sinirlendiriyor.  Hatta bazı futbolcular şöyle diyor: “Paramızı alacağız, gerekirse Cumhurbaşkanımıza gideceğiz. Yardım isteyeceğiz. Bu işin peşini bırakmayacağız.” Sahiden de futbolcuların Külliye’ye gittiğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya talimat verdiğini Odatv’den okudunuz.

Genel Müdür Hakan Ateş’ten umduklarını bulamayan futbolcular da soluğu bu kez savcılıkta alıyor... İlk önce Selçuk İnan gidiyor ve savcılık ifadesinde özel fonun Hakan Ateş ve Mehmet Gündoğdu’nun haberi olmadan yapılamayacağını söyleyerek şikâyetçi oluyor.  Çocuklar para kaybeden futbol adamlarının evlerinde neler olduğuna girmeyeyim, Allah korusun yılların alın terinin bu derece yok olması aileleri paramparça etmez mi? Eniştenizle tanıdık bankacılara sorduk; “Bu nasıl bir güven? Makbuz almadan milyonlarca dolar çantalarla nasıl teslim ediliyor?”

Onlar bu konuya açıklık getiremediler ama “Zaman zaman sohbet edelim mutlaka yeni bilgiler gelecek” diyerek konuyu kapattılar.  Daha çok arkadaş arayacaktım ama enişteniz müsaade etmedi.  Çocuklar vallahi bu iş çok su kaldırır. Bakalım Genel Müdür Hakan Ateş savcıya neler anlatacak, bekleyelim görelim."

 

 

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bunlar faiz tefe tufe overnight

Ekonomiye faydasıda yok Allaha faizle savaş açmişlar. Allaha savaş açan kazanırmı tabiki batar gider.

anlaşılan o ki ...

Cumhurbaşkanı olduğunu işleri düşünce anlamışlar...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23