Eyüp Sultan'dan El Bab'a kardeşlik eli

İstanbul’daki Eyüp Sultan Belediyesi ve İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen, “Ramazan’la Diriliş Eyüp Belediyesi Kardeşlik İftarı” programından, Suriye’nin Bab ilçesinde binlerce sığınmacı istifade edecek.

18 Mayıs 2018 Cuma 10:29
Eyüp Sultan'dan El Bab'a kardeşlik eli

BAB

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesi içindeki Bab ilçesinde bulunan Şibeyran Kampı’nda başlayan program 4 gün sürecek. Günlük 1000 sığınmacının faydalanacağı iftar programı öncesi geçici konaklama merkezinde Doğu Gutalılara gıda kolisi, meyve ve çocuklar için de oyuncak dağıtıldı.     

Organizasyona Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İHH Genel Başkan Yardımcısı Yakup Işık ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bölge yetkilileri katıldı.     

Şibeyran, geçici konaklama merkezinde barınan Doğu Gutalılara seslenen Aydın, Ramazanda birlikte olmak ve Türkiye’nin selamını getirmek için bölgeye geldiklerini söyledi.  

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 10:29

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Ocak 2019