EYT mağdurları son dakika gelişmesi | Bakan Zehra Zümrüt Selçuk emeklilikte yaşa takılanların sorununu el atacak mı?

Emeklilikte yaşa takılan binlerce vatandaş hükümetten son dakika müjdesini duymak istiyor. Hem Müezzinoğlu hem de Sarıeloğlu döneminde EYT konusunda olumlu bir gelişme yaşanmamıştı. EYT konusunda Meclis'te görüş birliği sağlayan CHP, HDP, MHP ve İYİ Parti, ilk somut adımı attı. EYT önergesi Meclis'te kabul edildi. Ancak EYT komisyonu kurulması reddedildi.

06 Kasım 2018 Salı 13:38
EYT mağdurları son dakika gelişmesi | Bakan Zehra Zümrüt Selçuk emeklilikte yaşa takılanların sorununu el atacak mı?

Emeklilikte yaşa takılan binlerce vatandaş hükümetten son dakika müjdesini duymak istiyor. Hem Müezzinoğlu hem de Sarıeloğlu döneminde EYT konusunda olumlu bir gelişme yaşanmamıştı. EYT konusunda Meclis'te görüş birliği sağlayan CHP, HDP, MHP ve İYİ Parti, ilk somut adımı attı. EYT önergesi Meclis'te kabul edildi. Ancak EYT komisyonu kurulması reddedildi.

Erken emeklilik hayali (EYT) suya düştü  Erdoğan EYT yasasına hayır dedi

EYT son dakika gelişme AK Parti’den EYT açıklaması AK Parti EYT'yi çözecek mi?

Yaşı doldurmuş ancak prim günü eksiği olanlara emekli olma imkanı sağlanıyor. Belli bir yaşın üstünde olan vatandaşlar, eksik primlerini borçlanıp emekli olabilecek. Şimdi SGK'lılar için de aynı imkanın sağlanması gündemde. Daha önceden bu konuyla ilgili bir müjde verilmişti. Yeni düzenlemenin de yeni yasama yılında gündeme alınması için çalışmaların başlayacağı konuşuluyor. Düzenleme kapsamında bazı şartlar da olacak. Bu düzenlemeden yararlanabilmek için 1800 gün prim zorunlu olacak. Bin 800 ve üzerinde prim günü olanlar eksik süreyi borçlanma yoluyla ödeyerek emekli olabilecek. 

EYT mağdurları çözüm bekliyor

Emeklilikte yaşa takılanlar yani EYT mağdurları kendilerini ilgilendiren erken emeklilik çalışmalarına ilişkin şuana kadar olumlu bir gelişme ile karşı karşıya kalmadılar. Sigortalıların emekliliğe hak kazanabilmeleri için; belli bir yaşa ulaşma, belli bir süre prim ödeme, belli bir süre sigortalı olma ve Sosyal Güvenlik Kurumundan yazılı istekte bulunma koşullarının birlikte yerine getirilmesi gerektiğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Söz konusu koşullardan herhangi birinin eksik olması halinde, sigortalının emekli olarak değerlendirilmesine ve aylık bağlanmasına imkan bulunmamaktadır” dedi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesiyle birlikte kurulan yeni kabinede görev alan Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehre Zümrüt Selçuk'u emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorununu çözümü konusunda adımların atılıp atılmayacağı ise merak konusu.

MHP EYT önergesine hayır dedi

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda Meclis'te görüş birliği sağlayan dört siyasi parti, ilk somut adımı attı. İYİ Parti'nin, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının TBMM tarafından araştırılmasına ilişkin önergesinin görüşülmesi talebi, CHP, MHP ve HDP'nin desteğiyle kabul edildi. Ancak komisyon kurulabilmesi için yapılan oylamada MHP bu defa çekimser kaldı. AKP’nin oylarıyla komisyon kurulması önergesi reddedildi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 06 Kasım 2018 Salı 13:38

YORUM YAZ

 • Yemliçıkmaz Yemliçıkmaz 19 gün önce
  Yaşlılıkmaaşı yatırıldımı
 • salihasaliha1 ay önce
  Kesinlikle ivedilikle cözüm bulunması gereken bir konuCiddi maduriyet var
 • FİLİZFİLİZ2 ay önce
  EYT MESELESİNİN SORUMLUSU SAYIN BAHÇELİDİR 4 TANE BELEDİYE İÇİN İŞÇİ EMEKÇİ İNSANLARI SATTI.KARŞILIĞINI SANDIKTA ALACAK
 • adem şenadem şen2 ay önce
  25 sene pirim ödedim yası bekleyeceğim 1600-tl-1700-tl bağlanacak, vatandas hic pirim ödemeden 65 yas aylığı adı altında 1000 tl bağlatıyor.Allah sorar hesabını elbet. Emeklilikte Yaşa Takılanlar yoksa oy da yok.
 • kartalkartal2 ay önce
  eyt yoksa oyda yok hak neyse o her şeye bütce var bize yok yazık
 • salik aydınsalik aydın2 ay önce
  ben 32 senedirli peşin pirim yatırdım yaşım 50 oldu sevlet söz verdi sözunu yedi devlet sen milletin hakkını koruman gerkirken sözunu yedin BEN AKPLİ biri olarak dahada ak artimi kara artimi her neyse dahada oy vermeyecem he destek verdik zarar görduk yol yapma köpru yapma millet aç aç milletin hakkını verin ben hakkımı helal etmiyorum sebe olanların burnunda fitil fitil gelsin inşallah
 • OSMANOSMAN3 ay önce
  EYT çıkmazsa MHP düşünsün gerisini.
 • OSMANOSMAN3 ay önce
  EYT çıkmazsa MHP düşünsün gerisini.
 • necmettinnecmettin3 ay önce
  bazı arkadaşlar güzel yorumlar yapmış, bazıları yapıcı değil. bu mesele uhuletle ve suhuletle çözülmelidir. Mesleklerin durumuna göre insan vücudu yıpranmaktadır. Emeklilik yaşından 5 yıl kalana kadar kademeli finlandiya modeli sabit bir yapı gelirse tükenmiş insanlar geçici bir süre eksik maaşla emekliye ayrılabilir.
 • necmettinnecmettin3 ay önce
  kimden kaç ay prim kesildi ise o kadar ay maaş bağlansın, buna mevcut emekliler dahil.
 • FilizFiliz3 ay önce
  Bir günde bu halk size artık HAYIR diyecek kazanilan bir hakkın gasp'ı olmaz primi doldurmuşum 8.750 yaşıda 25 yıl doldurmuşum Türemişler diye laf ediliyor Siz o türemişler sayesinde iktidardasınız söz veriyorsunuz secim vaatlerinde yine yok tekrar seim olacak bu seferde secimden sonra deniliyor bu halk yemiyor artık doydu üstü kalsın...
 • FİLİZFİLİZ3 ay önce
  MHP BİRKAÇ BELEDİYE SÖZÜ İÇİN TÜRK HALKINI SATTIN.SEN NASIL MİLLİYETÇİSİN
 • aliali4 ay önce
  neco... laf olsun diye yorum yapma burada ...
 • mesutmesut4 ay önce
  arkadaşlar boşunabeklemeyin...
 • Mustafa Mustafa 4 ay önce
  Bebde eyt'yim ama bu yasanın çıkmasıni istemiyorum hic bir yerde 45 yaşinda emeklilik yok
 • HasanHasan4 ay önce
  ... Zaten bize yapılan bariz haksızlık var, Birde EYT konusunu haber yapıp yeni bir gelişme varmış gibi gösteren tüm medya kuruluşlarını kınıyorum. ...
 • ...............h...............h4 ay önce
  nicin ayni yazilari...yazip duruyorsunuz
 • YilmazYilmaz4 ay önce
  Secimden once mhp bir soz vermişti ne yazikki bu soz ve vaat unutuldu biz ne mhp den nede akp den sadaka istemiyoruz sadece kazanilmis olan hakkimizi istiyoruz bizler emekciyiz bir eli yagda bir eli balda olanlardan degiliz bize cumhurbaşkanı ne desinki cift dikis yok peki soruyorum sizlere cocuklarimiz buyuyor okumak istiyor ve evleneceğim diye karsimiza geliyor biz ne yapalim. Neyle okutalim neyle evlendirelim sizler orada rahat bolluk icinde yasarken bizler surunelimonce halkini dusuneceksin sonra kendinizi oy isterken name cok sonra vayyy. Halimize bizler tek kelime ile hakkimizi istiyoruz ben bunu siyesi gorus mezusu olarak yazmiyorum a partisi b partisi fark etmez ben ezilen tukenen halk olarak. Yazjyorum. Orasi buradi yorgunluktan agriyan vatandas olarak hakkimizi istiyorum saygilarimla
 • selim sahinkayasiselim sahinkayasi4 ay önce
  Su yorumlari tarih sirasi yaparsaniz iyi olur.(Editörden: Yorumlar otomatik olarak tarih ve saat ayarlıdır. Bilgilerinize...)
 • EYTEYT4 ay önce
  necoiktidar partisine yalakalıkmı yapıyon yoksa kendi egonumu tatmin ediyon burda
 • selim sahinkayasiselim sahinkayasi4 ay önce
  Eyt adaletsizligini elimizle oy atarak duzeltecegiz . ...
 • selim sahinkayasi selim sahinkayasi 4 ay önce
  Eyt adaleti bitmezse 31 martta ... sonun baslangici onlar icin gerceklesir.
 • neconeco4 ay önce
  ULAN BUNLAR BELEŞ PARA ALMAK İÇİN TEHDİDE BAŞLAMIŞLAR OY YOKMUŞ SEN ZATEN OY VERMİYORDUN DİNGİL HAKKIN OLMAYAN PARAYI İSTİYORSUN ZIKKIMIN KÖKÜNÜ AL ESAS EYT ÇIKARSA BEN OY VERMEM BELEŞCİLER SİZİ
 • Dalman Dalman 4 ay önce
  Hakkımız iade edilmezse oy yok.Allah a yemin ederim
 • adem şenadem şen4 ay önce
  70 yasındakı emeklı diyorki ülkenın hali ortada , ekonomik kurtuluş savası verıyoruz. (kendi 38 yasında emekli olmus) dedim -madem öyle 2 ay maaş almayın. ..
 • mustafamustafa4 ay önce
  sayın bahçeli efendi hani sözünüz sözdü seçim beyannamenizde verilen sözler tutulacaktı yazıklar olsun size dinleyende bi herif zanneder.....
 • RecepRecep4 ay önce
  YÜCE RABBİMİZ diyorki benim karşımakul hakkı ile gelmeyin artık bunu başımızdaki insanlar düşünsün şunu ifade etmek istiyorum ben hakkımı helal etmiyorum Ahirette hesabını ALLAH huzurunda soracağım kendileri 46 yaşında oluyorlar bize gelince yok bundan sonra oyda yok bundan
 • kartalkartal4 ay önce
  bu ğüne kadar akp ye veriyordum şu anda sadece bizden 5 kişi akp ye oy vermiyecek mhp yi düşünüyordum onada oy vermiyecem ve verdirmiyecem biz eytliyiz hakkımızı istiyoruz avrupayı örnek gösteriyor avrupadaki olanaklar burda yok yazık kaybeden bu iki parti olacak
 • Dursun AKANDursun AKAN4 ay önce
  Yaziklar olsun allah'tan korkun daha konusacak kelime kalmadi sandiklarda gorusuruz allah yardimcimiz olsun benim gibilerin sizlrin degil???
 • melissamelissa4 ay önce
  Herkes beklesin,38 yaş da nedir?En verimli,yüksek puan aldığım,bayanların evlenip çocuk doğurduğu yaşlar ve bunlar umutla bekliyorlar?!2009 yılında 40 yaş mağduru oldum, burnumun dibindeki okula atanamadım,muhalefet yaş sınırı için ne yaptı?10 yıl bekledim ssk dan emeklilik için ,eşim 60 yaşını bekliyor .Muhalefet ,oy toplamak için seçim yaklaştımı bunu yapıyor.Belli bir kesim için hak istiyorlar,adalet yürüyüşleriamacına uygun değil.
 • melissamelissa5 ay önce
  Herkes beklesin,38 yaş da nedir?40 yaş mağduru oldum burnumun dibindeki okula atanamadım,muhalefet yaş sınırı için ne yaptı?10 yıl bekledim ssk dan emeklilik için ,eşim 60 yaşını bekliyor .Muhalefet ,oy toplamak için seçim yaklaştımı bunu yapıyor.Belli bir kesim için hak istiyorlar,adelet yürüyüşü amacına uygun değil.
 • adem şenadem şen5 ay önce
  geçmiş dönemde 40 yasında emekli olup su an yasayanlar hepiniz HARAM yiyorsunuz farkındamısınız ?
 • neconeco5 ay önce
  EYT LİLER EMEKLİLİĞİHAK ETMEDİNİZ ZAMANI GELİNCE OLURSUNUZ HARAMDİR DEVLETİN MALINA GÖZ DİKMEK 6,5 MİLYONSUNUZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN SGK BATAR GARİBAN EMEKLİLERDE MAAŞ ALAMAZ BEKLEYİN ZAMANINIZI
 • RecepRecep5 ay önce
  arkadaşlar ohal niye çıktı onbeş temmuz darbesi diye peki cumhurbaşkanı ne demiş biliyormusunuz işçiler grev yapamasın diye söylemiş
 • ömür tanırömür tanır5 ay önce
  eytliyiz haklarımızverilmezseunutmayacağız
 • ALİ SOYALİ SOY5 ay önce
  sağlık çalışanları tabip dışındaki imnsanlar 3600 ek göstergeyi henüz tanımadı.tabipler sadce emekli olurken ek ödemesi nide alarak emekli olucak..adamlar çok okudular onlarda öyle diyor..haklılar kardeşim tıp okumak kazanmak herkesin harcı deil..bu kamuda sağlık çalışabnı hemşşire sağlık memeuru ebe teknisyen en zor şartlarda çalışıyor.siz gididn 1 gece acilde yoğun bakımda nöbet tutanla beraber olun..bizizm can güvenliğimz bile yok..diğer krurmlardaki personellerden çok da iyi maaş almıyorz.21 yıllık devlet memeuruyum..2870 lira maaşım var.bu para ustunden bugun emekli olucam.bin küsüsr tl ek ödemem var.o emekli oldumda iptal..belediyede çalışan bir kamu işçisis bizden fazla alıyor.alsın adamın hakkı..ama sizz dönüp dolasşıp sağlık çalıişanı diyosunz.3600 imam polis asker içide geldi.nedir kazandrdığı emekli ikramiyen 20 binlira artıcak 200 tlmaaş artıcaktr.veya en babab 400 olur...lütfen herks kendine göre konuşsun..
 • ALİ SOYALİ SOY5 ay önce
  İSMAİL 55 ECEVAP..NE O MEMEURLARDA YAŞA TAKILIYOR.BU HÜKÜMET DÖNEMİNDE DEVLETİN KADROLU İŞÇİLERİ MEMEURDAN ÇOK ZAM ALDI.HEMEN HER SEÇİM ÖNCESİNE DENK GELDİ İŞÇİ ZAMMI PAZZARLIĞI..GOOGLE YAZ YIL YIL DEVLET İŞÇİSİ NE KADAR ZAM ALDI..AYRICA ASGARİ ÜCRETLİ ARTIŞI BİLE % OLARAK MEMEURDAN İYİ ZAM ALDI..MEMEUR ZAMMI EN YÜKSEK OLDUNDA 6 AYLIK %3 VEYA 5 BANDINDA OLDU..%2 ZAAMDA ALDIK..AMMA KONUMUZDA BU DEİL YAŞA İŞÇİ TAKILIYORDA MEMUR TAKILMIYORMU..65 YAŞ İŞÇİYEMİ GELDİ.HARKESİME GELDİ.25 YIL ÜSTÜNDEN OLSA BİNLERCE MEMEUR EMEKLİ OLUR..HA BEN İLLA 25 DEMİYORUM...28-30 İYİ...
 • öslemssöslemss5 ay önce
  madem eyt yi çıkarmıyor bize iş versin o halde memur yapsın
 • cherychery alicherychery ali5 ay önce
  #devam
 • muratmurat5 ay önce
  şimdiye kadar akp başka partiye oy vermedim.ama bu kanunla ilgili diger partıliler büyük çaba gösterirken akp bir şey yapmazsa bir daha benden zor oy alır şimdi ye kadar her türlü desteği verdik fakat bunu çözüme kavuşturmazlarsa etrafımdaki yakınlarıma da verdirmeyeceğim
 • ismail55ismail555 ay önce
  her secimde akp ye oy attık.bu parti hiç işçilere ilac olmadı ama bundan sonra karşılıhını alacakeyt.madurlarındansuriyelilerever hastaya ver bakana ver örenciye ver,, eeee...askeri ücrete geldimi yok yok ..eytye geldimi yok.. memura geldimi vaarrr..ben buna işci düşmanlıhı derim mmkusura bakmayın sizlere sevcimde oy moy yokk.benim gibi nice insanlar var...
 • YILMAZ ÖZTÜRKYILMAZ ÖZTÜRK5 ay önce
  akit medya grubu benim bildiğim kimseye 3 kuruş için boyun eğmez hakkıemekçiyi doğruyu savunur hakkı gaspedilmiş emekçinin hakkını savunmakta akite düşer diğerlerine güvenmiyoruz 15 temmuzdan öncefetoculara verilen teşfiklerbatık krediler hibeler bu ülkenin ekonomisini batırmadıda eyt lerin alması gereken alınterimi batıracak çözülene kadar eyt yi gündemde tutmanızı isterim ALLAHA emanet
 • erdoganerdogan5 ay önce
  yeter artık bu sıtresleemeklide olamayacayızbizim sıkıntılarımız göz ardı ediliyor biz bu memeleketin övey evladımıyız ? dilerim biran önce bu işin üstünden gelinir
 • baranbaran5 ay önce
  bakalım ne kadarA daletveK alkınmapartisisiniz yoksa milletin hakkı saray masraflarınamı gidiyor
 • tahsintahsin5 ay önce
  1999 dan önce işe başlamış kişilerin hakları teslim edilsinyeter bu milletin hakkını yediğiniz şart mart olmamalı yok 9000 gün yok 1 yıl içinde basvurma gibi 2 senede emekli oluyorsunuz sayın millet vekilleri millet vekili milletin sorunlarını çözmek için oradadır yokuşa sürmeyin bu insanları
 • KerimKerim5 ay önce
  Bu kadar yangın var,bizim gündemimizde yok deyip geçiştirmeye çalışıyorlar ayıp çok ayıp .Kim nemalanıyorsa bu konudan eyt düşmanı oluyor bir anda .Hiç bir eyt li sadaka istemiyor .Gasp edilmiş hakkını istiyor ,her şeye herkese her şey var eyt ye geldimi gündemimizde yok çok iyi aferin .. Ya bu eyt gasp edilmiş hakkını verin yada ayıptır günahtır gündem yaratmayın bu konuyu kapatın fakirin fukaranın umutlarıyla oynamayın ,vereceğiniz maaş neki 700..850 budamı çok ..Peki yerel seçimlerde bu fakirin fukaranın gazabınada sizler uğrarsınız,bunu 2023 de var ..Kul hakkıysa evet eyt kul hakkıdır hak yemeyin verin milletin hakkını adalet yerini bulsun.
 • atillaatilla5 ay önce
  BİZLER ERKEN EMEKLİLİK VEYA ÖZEL BİR UYGULAMA İSTEMİYORUZ. 1999 YILINDA KANUNSUZ BİR ŞEKİLDE ELİMİZDEN ALINAN HAKKIMIZI İSTİYORUZ.
 • ozkanozkan5 ay önce
  işverene gidiyoruz 40 yaş üzeri işci alımı yapmıyoruz diyor. devlete gidiyoruz gençsin emekli yapmuyoruz diyor peki 7000 gün 27 yıl hizmet süresi olan vatandaş ailesine nasıl bakacak sayın yetkililer lütfen bu konuya bir çözüm bulun bizte bu memleketin bir evladıyız
 • KadirKadir5 ay önce
  99 öncesi sgk girişli olarak gasp edilen emeklilik hakkımızı istiyoruz!!yaşa başa bakmıyordu bu iş! yıllardır dilimiz de tüy bitti..derhal kanununu çıkarın.bu iş ya bitecek ya bitecek.haksızlığa karşı artık sesimiz çok gür!
 • ahmet gençahmet genç5 ay önce
  eyt hakkımız neden verilmiyor ben 27 yıl vergi ödemişim bizede yazık değilmi kendi memleketimizde müldeci hayatı yaşıyoruz kendi vatanımızda
 • eyteyt5 ay önce
  dünya haklı oldugumuu biliyor .....EYTKANAYAN BİR YARADIR...SİYASEYCİLERİNGAPS IDIR.. EYT ADALET İSTİYOR... HIRSIZLIGA SON ARTIK.....
 • hacer çap ayarhacer çap ayar5 ay önce
  anlayın lütfen eyt zor durumda çünküyaşı dolayısıylagelişen çağa bilgi birikimi olarak ayak uyduramadığından öncelikli konular olarak ivedilikle halledilmelidir özel sektör olarak bakılmalıdır bu duruma memur zorda değil işi var çünkü zorda olan özel sektör çalışanıdır.
 • coşkuncoşkun5 ay önce
  Benim anlamadığım hem kural değişiyor hemde fazla prim yatırıyoruz< diye maaşımız düşüyor bu nasıl kural önceden ne adar fazla prim yatırırsan daha fazla maaş alırdın şimdi tam tersi fazla yatırdımı primi maşın düşüyor devletin işine geliyor prim alıyor fazladan fazla yatsada maaş düşüyor boşversenize bu yasa masa çıkmaz süt veren hayvanı sizce keserlermi mümkün değil bizim için zor bu iş ancak mezarda oluruz emekli.
 • mustafamustafa5 ay önce
  dünyanın dört bir tarafından mülteci geliyor bütçe var biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz acın yatıp gücün kalkıyoruz şu yok zamanımız dabağ kur ödüyoruz ..
 • DarbukatörDarbukatör5 ay önce
  Eyt kazanılmış hakkımızı istiyoruz R.Tayyip ERDOĞAN bir zamanlar diyorduki maç oynarken kural degişmez, bu bize neden geçerli degil anlamış degilim Suruyeli ye para var kendi vatandaşına yok. Suriyeliler gitsin diyen Miillet Vekilini azarlıyor milletin içinde ayıp degilmi !!!
 • İSMAİL TÜRKİSMAİL TÜRK5 ay önce
  31 12 1989 ÖNCESİ İLK İŞE GİRENLERİ İÇİN ÇALIŞMA YAPIYORMUŞ...
 • ftsfts5 ay önce
  beyler bayanlar biz kuzuyuz başımızda çoban var.inş yasa çıkar bende eyt maduruyum 8500 günüm hemde yüksekten ödendi. 1992 giriş var ama benim umudum yok yasa çıkmayacak
 • muratmurat5 ay önce
  eyt kanunutam maaşlı olarak kesintisiz geçmesini istiyoruz hak varsa pazarlık olmaz verilir inanıyorum başkan ımız bize bunu verecek.
 • Serdar TaşkınSerdar Taşkın5 ay önce
  Biri de çıkmış AKP hak yemez hakkımızı verir yazmış. 16 yıldır ne yedi acaba ona bir cevap isterim
 • eyt madurueyt maduru5 ay önce
  TAYYİP BAŞKANIMIZ HER ZAMAN SÖZÜNDE DURMUŞTUR.EN KISA ZAMANDA HEMŞİRELERE YIPRANMA PAYINI VERECEKTİR.DOĞRU OLANDA BU ZATEN.1991 DE GÖREVE BAŞLAYANLARA 48 YAŞ VURUYOR HEMŞRELERDE.4YAŞ BÜYÜK YAZILAN EMEKLİ OLURKEN KÜÇÜK YAZILAN 4 YIL FAZLA ÇALIŞIYOR.EN AZINDAN EYT İLE BU HAKSIZLIKLAR BİR DEFAYA MAHSUS DÜZELTİLMİŞ OLACAK.DEVLETİMİZ BUNLARIDA GÖZ ÖNÜNE ALACAKTIR EMİNİM.HADİ HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN.TAYYİP BAŞKANIMIZ HER ZAMAN SÖZÜNDE DURMUŞTUR.EN KISA ZAMANDA HEMŞİRELERE YIPRANMA PAYINI VERECEKTİR.DOĞRU OLANDA BU ZATEN.1991 DE GÖREVE BAŞLAYANLARA 48 YAŞ VURUYOR HEMŞRELERDE.4YAŞ BÜYÜK YAZILAN EMEKLİ OLURKEN KÜÇÜK YAZILAN 4 YIL FAZLA ÇALIŞIYOR.EN AZINDAN EYT İLE BU HAKSIZLIKLAR BİR DEFAYA MAHSUS DÜZELTİLMİŞ OLACAK.DEVLETİMİZ BUNLARIDA GÖZ ÖNÜNE ALACAKTIR EMİNİM.HADİ HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN.
 • ayhan gülmezayhan gülmez5 ay önce
  benim merak ettiği şu,şayet düzenleme çıkarsa hakkımız geri verilirse,maaş baglama oranımız 99 öncesi döneme göre mi ,yoksa 99 öncesi 2000-08 ve 2008 sonrası adı altında 3 dönemin ortalaması oranları ile mi olacak
 • ömerömer5 ay önce
  eyt kanun teklifi komisyondan geçmez ise bir daha ak partiye oy moy yok kardeşim.
 • İBRAHİMİBRAHİM5 ay önce
  MAĞDURUZ. HAKKIMIZI İSTİYORUZ.
 • ERKANERKAN5 ay önce
  BU KADAR MADURUN SESİNE KAYITSIZ KALMAYIN HAKKIMIZI VERİN
 • GARİBANGARİBAN5 ay önce
  SADECE ELİMİZDEN ALINAN HAKKIMIZI İSTİYORUZKIYAK EMEKLİLİK İSTEMİYORUZ SADECE HAAKKKKKKK
 • ALİ ALİ 5 ay önce
  BİZLER ERKEN EMEKLİLİK VEYA ÖZEL BİR UYGULAMA İSTEMİYORUZ. 1999 YILINDA KANUNSUZ BİR ŞEKİLDE ELİMİZDEN ALINAN HAKKIMIZI İSTİYORUZ.
 • mustafa güzelmustafa güzel5 ay önce
  çok şükür 4 milyon suriyeliye bakıyoruz.2 milyon memura ek gösterge 3600 veriliyorda bir avuç EYT ye gelince ekonomi kötü oluyor.ekonomi kötüyse kimseye vermeyin.
 • ErcanErcan5 ay önce
  Verilmiş hak geri alınmaz yasalar geriye dönük işletilemez deniyordu bu yasa (eyt) nasıl oluyor da geriye dönük işletiliyor?
 • Ali özAli öz5 ay önce
  Bir gecede hakkımız gasp edildi, daha ne zaman gündeminde olacak senin. Çıkan bir kanun geriye işler mi ? Bir kanun yürürlük tarihi itibari ile hayata geçer, geriye doğru işlemez. Eğer hukuk devleti isek bu yanlışlığı lütfen düzeltin. Veya 35- 45 yaş arasındaki emeklilerinde maaşları kesin tekrar çalışsınlar bu mantıkta.Pardon deyin.
 • ŞEHMUZŞEHMUZ5 ay önce
  SÖZ VERİLMİŞSE TUTULMASI LAZIM SOZ AGIZDAN ÇIKAR TUTULMAZSA IKI PARTIYEDE OY VERMIYECEM.SADAKA ISTEMIYORUZ HAKKIMIZI ISTIYORUZ LUTFEN ILGILILER MAGDUR ETMESINLER BIZLERI.
 • görüşme dileğiylegörüşme dileğiyle5 ay önce
  sözcü ibrahim kalın hala gündemimizde yok diyor yerel seçimlerde görüşmek dileğiyle......
 • muratmurat5 ay önce
  İnanamıyorum yahakkımız olanıelimzden aldı devletve gerivermiyor sadaka istemiyoruzki sadecehakkımızistiyoruz bedelini ödedik.
 • ahmehahmeh5 ay önce
  akparti çok oy kaybeder bu işi çözmez ise her yere para var tek tek saymayayımbi iki örnek suriyeliler, bayramlarda emekli ikramiyeli her emekliye tamam versinler baksınlar ya arkadaş hep bana hep bana degil azıcıkta rabbena deyin sagdece hakkımızı istiyoruzhakkımız olmayanı degilhani maç ortasında kural değişmezdi 3-5 sene sonra 65 yaşı 90 yapmayacagınız ne malüm sözemi güvenecegiz yasayamı? yasa derki kanun geriye dönük işletilemez bi çapulcu devleti degiliz kafasına esen istedigi şeyi yapsın adaletttttttttt
 • MHPMHP5 ay önce
  MHP SÖZ VERDİYAPACAĞINA YAPMAZSAMHP YEDE OY FALAN YOK
 • faikfaik5 ay önce
  MHP yine yaptı yapacağını yine akp nin dediği oldu.yok efendim.ekonomik sıkıntı varmış.içinde bulunduğumuz durum kötüymüş. osuruklu....... arpa unu bahaneymiş.mhp hep kağıt üstünde, naylon bebek.bir defada millletin yanında ol.ümmetinin yanında ol. nerdeo MHP herkes kendi cukkasını düşünüyor.mugla
 • karamanlıkaramanlı5 ay önce
  boşuna melenmeyin, çıkartmazlar...
 • mehmetmehmet5 ay önce
  Öncelikle bizim amacımız erkenden emekli olmak değil, işe girerken kazanılmış olan bilahare o tarihlerdeki siyasiler tarafından geri alınan hakkımızın iadesi talebidir. Az önce EYT. ile ilgili arşiv araştırması yaptığımda yıllardır bu konunun gündemde olduğunu (en azından bizim açımızdan) ancak komisyonlara bile gelmediğini gördüm. Sonuç mu ? Valla ümidim yok.
 • YETMEZMİYETMEZMİ5 ay önce
  DAHA NE KADAR BEKLİYECEĞİZ YETER ARTIK ..
 • hacer çap ayarhacer çap ayar5 ay önce
  eyt hakkını istiyor adalet istiyor . Eğer zor durumda olmasaydı bunuda istemez devletine bağışlardıyıllardır olduğu gib fakat zor durumda neden anlamak istemiyorsunuz sayn yetkililer
 • FAİK KÖKCÜFAİK KÖKCÜ5 ay önce
  1 EKİM E AZ BİR ZAMAN KALDI.SANKİ BURNUMA PİS KOKULAR GELİYOR.BAZILARININ VERDİĞİ SÖZDEN CAYACAK GİBİ GÖZÜKÜYOR. BİZ EYT LİLER AKP NİN İPİİLE KUYUYAİNMEYİZ.BİZİ GÖRMEZLİKTEN GELİYORLAR.SEÇİMLERDE BİZDE SANDIĞA TEĞET GEÇERİZ. EYT Lİ MUĞLA
 • ibrahimibrahim5 ay önce
  ya devlet başa ya kuzgun leşe dedik yıllarca devlet tarafından gasp edilen hakkımızı geri almak için yanınızda saf tuttuk gel gelelim finalle elde var kocaman bir sıfır aklınızı başınıza alın eyt sorunu çözün insanları yeni arayışlara sokmayınn
 • ibrahimibrahim5 ay önce
  Secime az kaldı onlar duşunsun yasa meclise sunulacak o zaman belli olur kim destek kim kostek olur
 • FAİK KÖKCÜFAİK KÖKCÜ5 ay önce
  BAKANLAR TV KANALLARINDA BOL,BOL, BOY GÖSTERİYORLAR. EKONOMİDE SÜPER BÜYÜDÜK. IMF YE PARA VERECEK KONUMA GELDİK.MİLLİKİŞİ BAŞI GELİRİMİZ ARTTI. 4 MİLYON SURİYELİYE GURURLA SÖYLÜYORLAR BAKAR OLDUK.FAKAT 300 BİN EYT LİNİN HAKKINI YİYER OLDUK DEMİYORLAR.BİZLER EKONOMİYE YÜK KİŞİLER DEĞİLİZ BAZILARININ EVİNE GÖTÜRDÜĞÜ EKMEKTE ALINTERİMİZ ÇOCUĞUMUZUN HAKKI VAR.
 • hacerhacer5 ay önce
  yeter artık eyt liler zor durumda biran önce çözülmeli bu durum
 • filizfiliz5 ay önce
  NE YAZIK Kİ HAKKIMIZ OLAN EMEKLİLİKHAKKI BİLİP BİLMEDİKLERİNİ BİLMEDİĞİMİZ İNSANLARIN AĞZINDAN ÇIKACAK OLAN EVET LERE KALDI.BİRİLERİNİN BİZLERİN EMEĞİNE ONAY VERMESİ GEREKİYOR. YAZIK
 • AhmetAhmet5 ay önce
  Akp değil Ak Parti. ..
 • enverenver6 ay önce
  Bu haberde birsey yokki. ayni haberler..
 • hadi işinizehadi işinize6 ay önce
  küçük esnafımbuhükümetinküçükesnafanegibikatkısı var soruyorum 8300 gün bagkurumvarveşuanbeşyılyaşatakılıyorumdahanekadarödeyecegiz bize yazık degilmi dünyanın dört bi tarafından mülteciye kaynak var bize geldimi devlete külfet yazıklar olsun
 • Murat YALCINMurat YALCIN6 ay önce
  AKP hak yemez, kazanılan hakkımızı vereceğine inanıyorum
 • ugurugur6 ay önce
  Benim öyle bir şansım olmadı.Merhaba bu yazıyı yazarken aslında insanların bizim hakkımızda olumsuz düşüncelerini bildiğim için yazmak istedim.Bizim talebimiz erken emeklilik veya kıyak emeklilik değil sadece ve sadece hakkımızı talep etmekteyiz…Ben 1974 doğumluyum rahmetli babamın işleri bir anda kötü gitmesi sonucu 1988 yılında işe başlamak zorunda kaldım yaşım o tarihte 14 idi.Şanslıyım ki sigortalandım benim gibi bir sürü örnek daha var maalesef sigortasız çalıştırılmış.O tarihte yaşıtlarım okula giderken ben ekmek parası kazanayım diye işe giderdim arkalarından arkasından bakıt bakıt üzülürdüm/ağlardım…O küçücük eller o tarihte başladı hayatı tanımaya.Buna ne derseniz deyin sıkıntı değil gerekirse 10 yıl daha çalışırım ama insanın zoruna gidiyor geçenlerde İbrahim Kalın Bey açıklama yapıyor gelen Suriyelilere bakacak gücümüz var diyor 5 dakika sonra EYT mevzusu sorulduğunda buna bütçemiz yeter mi bakılmalı diyor.Hak konusunu tartışıyorsak ki Ak Parti bunu devamlı her fırsata dile getiriyor tekrar gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum.
 • AHMETAHMET6 ay önce
  EYT liler için kanun çıksa bile Başkan Erdoğan onaylamaz diyorvatandaşlar. İ. Kalına gazetecilerİdlipden gelecek Suriyelileri soruyorlar. "Onları ağırlayıp, yerleştirecek gücümüz var" 5 dak. sonra bir gazeteci soruyor:" EYT lileriçinbir çalışma var mı?""İŞİN MADDİ BOYUTU ÇOK BÜYÜK, HESAP YAPILMALI. "EYT liler diyor ki:"verdiğimiz oyun Suriyeliler kadar kıymeti yok. Öyleyse AK Partiye OY DA YOK."
 • brkbrk6 ay önce
  soruyorum millet vekillerinin maaşa ihtiyacımı var paraya ihtiyacı olsa millet vekili olmak için parayı nerden buldu. + emekliliğe ihtiyacımı var. oda yok. ama nedense kendiler 5 yıl içinde emekli olabiliyorlar hemde süper emekli. kendi maaşlarına zam yapılsın oylamasında iki elini kaldırıyor utanmasa veya sayılsa iki ayagınıda kaldıracak. ama işçiye gelince ne zam ne emekli hepsi kayıp olanda masa olsa altına saklanacak.
 • sedatsedat6 ay önce
  memurların bordroya yansımayan maaşları yüzünden eksik emekli maaşı alıyoruz...ek ödeme diye bişey çıkarttınız..bu ödeme bordroda gözükmüyor..dolayısı ile emekli maaşımız düşük olacak..bu yüzden birçok emeklliği gelmiş memur maaşım düşecek diye emekli olamıyor..lütfen cumhurbaşkanım bu adaletsizliği düzeltin...elimize geçen paranın tamamı bordroya yansıtılmalı..
 • Hasan ERATAHasan ERATA6 ay önce
  Erken emeklilik deyip ... 6 sene oldu maaşımı alamıyorum nasıl erken olur bu? yasalar geriye dönük işlemez vatandaşın aleyhine.
 • uzman analistuzman analist6 ay önce
  6 milyon işçi emekli ailesinin intibakı ne olacak**davutoğlu büyük darbe vurdu bu kesime .ak partinin gerileme dönemi bundan sonra başladı..hala düzeltilmedi.**
 • EYT MAĞDURUEYT MAĞDURU6 ay önce
  örgütlenin arkadaşlar yok sa bu memlekette sizi kimse takmaz
 • MEHMETMEHMET6 ay önce
  Herkese merhaba İş adamlar esnaf sanayici vb bağkur ödüyenlere geriye dönük ödeme yaptırarak emeklilikleri sağlandı hemde devletten aldığı maaşlarla bu borçlar ödendi emekli edildi EYT madurlarının sorununa çözüm bulunmadı. Bu kadar SGK ödeyip hakları elinden alınarak yaşa takıldılar. Hiç para ödemeden emekli olanlar yani prim borcunuda emekli maaşıyışla ödüyenler emekli oldu BU HAKSIZLIĞA DUR DEME ZAMANI GELMEDİMİ HÜKÜMET YETKİLİLERİ
 • fetihfetih6 ay önce
  sayın cumhur başkanımbizim hakımızı verin bizi kimse işe almıyorbuyasa biz işebaşladığımızdaböyledeğildiALLAH rızası için yeter artık bunun hesabı var sizler inaçlı insanlarsınız
 • Ercan ÖZÇELİKErcan ÖZÇELİK7 ay önce
  EYT demekerken emeklilik değildir! Gasp edilip ertelenmiş emekliliktir. Lütfen doğru kelimelerle metin hazırlayınız. Bilgi için: http://www.ercanozcelik.com/eyt-zulmunu-doguran-nedenler-ve-yanlislar/
 • ismailismail7 ay önce
  bu hükümete oy verdik ama pişman oldum herkese bir faydası oldu çifciye destek veriyor hayvancılığa destek veriyor memura işciye ikramiye veriyor yahu bu esnaf sana ne yaptıki bağkur pirimi bile bu kadar zam yedi döviz yüzünden dünya kadar aldığımız mala zam geldi öte yandan bağkur pirimleri aldı başını gitti vallahi ne yapacağımızı şaşırdık şu chp ve hdp liler sevinmesin diye bişey demiyorduk ama artık bıçak kemiğe dayandı inşallah mhp çözer bu işi bizde oyları ona veririz elimizde bir oyumuz var ancak gücümüz buna yetiyor napalım

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mart 2019