EYT emeklilikte yaşa takılan mağdurların umudu Cumhurbaşkanı Erdoğan!

EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar sorunların çözümü için ıslarla bekliyor,Polis öğretmen hemşire ve din görevlilerinin ek göstergeleri 3600'e çıkması, bedelli askerlik bekleyenlerin sorunları çözüme kavuşturulurken, binlerce EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar hükümetten EYT sorununa da bir çözüm getirilmesini bekliyor. EYT mağdurları, sorununu ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çözeceğine inanıyor.

20 Eylül 2018 Perşembe 19:55
EYT emeklilikte yaşa takılan mağdurların umudu Cumhurbaşkanı Erdoğan!

EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar sorunların çözümü için ıslarla bekliyor,  Polis öğretmen hemşire ve din görevlilerinin ek göstergeleri 3600'e çıkması, bedelli askerlik bekleyenlerin sorunları çözüme kavuşturulurken, binlerce EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar hükümetten EYT sorununa da bir çözüm getirilmesini bekliyor. EYT mağdurları, sorununu ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çözeceğine inanıyor.

AK Parti hükümeti iktidarı boyunca vatandaşı ne kadar kanayan yarası varsa hepsini çözüme kavuşturdu. Yıllarca taşeron olarak çalışan binlerce taşeron çalışanın çığlıklarına kulak veren AK Parti, taşeron olarak çalışan binlerce taşeron işçiyi kadroya aldı. Yine aynı şekilde imar barışı nedeniyle milyonlarca vatandaşın imdadına  yetişti.  AK Parti, Polis, öğretmen hemşire ve din görevlilerinin ek göstergeleri 3600'e çıkarma sözü verdi. Devlet kurumlarına binlerce polis, binlerce öğretmen, infaz koruma memuru vs. personel alımı yaptı. 24 Haziran seçimleri öncesi gündeme gelen ve Türkiye’nin kanayan yaralarından biri olan bedelli askerlik konusu çözüme kavuşturuldu. Ancak çözüm bekleyen konular arasında EYT yani emeklilikte yaşa takılan vatandaşların sorunu var. EYT mağdurları yıllardır müjdeli birhaber beklemekte. Hem Mehmet Müezzinoğlu hem de Jülide Sarıeroğlu döneminde sorunlarına bir çözüm üretilmeyen EYT mağdurları, nedere bir sıkıntı, nerede bir sorun varsa o sorunu ve sıkıntıyı çözme noktasında gece gündüz demeyip o sorunu çözen Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım bekliyor. EYT mağdurları sorunlarını çözerse Başkan Erdoğan çözer diyor.

EYT yasası Ekim'de çıkıyor mu? Siyasi partilerden son dakika EYT hamlesi

Haber Tarihi: 20 Eylül 2018 Perşembe 19:55

YORUM YAZ

 • yeter artık yeter artık 2 gün önce
  günüm dolmuş ödesem maaşım düşüyor ödemesem sigortasız oluyorum ne olacak bizim halimiz
 • Kemal ErsoyKemal Ersoy2 gün önce
  1988 Yılı girişliyim. 10.400 gün prim ödedim. 3.600 gün yüksekten geri kalanı asgari ücretten bağlanacak maaş şuan için 2.000 tl. 5.000 gün prim ödeyenlere tur bindirdim. benim gibi niceleri var. 5.000 gün prim ödeyip maaşı düşer diye prim yatırmayanlar 2.500 ve üstü maaş alacak. Maaş bağlama katsayısı düzeltilsin. Emekli olunca çalışmayalım.
 • daha ne kadar ödeyecegizdaha ne kadar ödeyecegiz8 gün önce
  benim dişimden tırnagımdan artırıp ödedigim bagkur paramla dünyanın her yerinden gelen mültecilere harcanıyor yaşa takıldın denip hükümete külfet deniliphakkım elimden alınıyor ben hakkımı helal etmiyorum bu dünyanın öbür tarafıda var........
 • ghjghj10 gün önce
  iş ilanlarına bakıyorum max 45 yaş şartı var .nasıl işe gireceğim bir yardım lüften
 • ADALET Lİ OLADALET Lİ OL11 gün önce
  HEPİNİZ GENÇ SİNİZTEMBELİK YAPMAYIN ÇALIŞINAVRUPA DA65 YAŞINDA EMEKLİ OLUYORLARHEM SONRA EMEKLİ OLUCADAMAAŞ AZ DİYEYİNEEYLEMLERYAPACAKSINIZ İNSAN OĞLUNUMEMNUMETMEKÇOOOKZOOOR
 • RahmiRahmi12 gün önce
  EYT mağduruyum özel sektörde çalışmış günlerini 25 yılını doldurup yaşı beklemekteyim.bu güne kadar devletten tek kuruş maaş almadım hep kendim özelde çalışıp primimi yatırdım emekli olmak benimde hakkım iş için gidiyoruz yaşlısın diyorlar, emekli olalım sen daha gençsin deniliyor bu ikilem niye. sadece hakkımı istiyorumdevlet kurumlarında çalışanlar zaten emekli olmuyor lütfen birileri sesimizi duysun. Bu işe bir çözüm bulunsun önce millet sonra ümmet nerde. Teter artık tansiyon, şeker hastası olduk bizlere yazık değilmi hakkımı helal etmiyorummmm.
 • AHMETAHMET13 gün önce
  Türkiyede bırakın 65 yaş emekli olmayı ,yaş 55 oluncakimse iş vermiyor. İş garantisi verilsin, 70 yaşında emekli olacağım diye kağıt imzalamayahazırım. Sigorta konusu bir keşmekeşlik içinde. 9000 gün pirim ödeyen 1000 lira,5500 gün ödeyen ise 1700 T.L alıyor. Hükümet tek standarda kavuşturmakta beceriksiz.
 • yeterrrrrryeterrrrrr16 gün önce
  bir fiil kesintisiz bagkur ödemekteyimtaksitlenmedenhiç faydalanmadım küçük esnafım halen ödüyorum yaşa takılan magdurlardanım yeterrrrr artık
 • neron11neron1117 gün önce
  bu işi çözmek isteselerdi şimdiye kadar çözerlerdi,emeklilikte yaşa takılanlar kimsenin umrunda değil,devlet hiç prim ödememiş milyonlarcasına maaş bağlıyor ama iş yaşa takılanlara gelince ne hikmetse bütçe dengeleri akıllarına geliyor.
 • AhmetAhmet18 gün önce
  Herkesin bir vazifesi var. Reisiniz elinden gelse size köşkler saraylar verir. O sizi çok seviyor.
 • AdanalıAdanalı18 gün önce
  60 ardan 80 lerden kalan , millet için zulüm olan kaç tane kanununu değiştirmiş ki Tayyip Reisimiz bu sorunu çözsün. desteklerim ama millet adına zulüm olan kanun değiştirme konusunda bir şey yapmıyor. nedenini hala çözemedim.
 • nebi yıdıznebi yıdız25 gün önce
  yaşa takılanlardan biriyim.Haberde de geçtiği üzere herkese çözüm yapılıyor bir türlü EYT.sorunu çözülmüyor. Futbol oynarken kural değiştirdiler.Bu konuda asla hakkımı helal etmiyorum. Şu anda işten de atıldım. işsizim.4,5 yıl yaşa takıldım. Nerde adalet . Siz haberciler bu sorunu sıksık gündeme getirirseniz belki bir duyan olur. şu an çalışanlara çeşitli başlıklar altında her ay veya her yıl ek ödemeler veriliyor. Bir yıldı vermeyin de şu EYT. ları emekli edin de onların da yüzlerini güldürünüz yahu. Yeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Ali uzunAli uzun26 gün önce
  eyt büyük bir sorun kökden çözülmesi lazım.
 • AhmetAhmet27 gün önce
  Sevilecek dübür beyefendiye karşı dururmuş. Az bile yapıyor. Beline kuvvet başkan. Düzeltmedik bırakma. Allah korkusunu bırakıp kula kulluk edenlere az bile. Yağdır mevlam başka türlü olmayacak.
 • AhmetAhmet27 gün önce
  Haberi yok en ağırı idi. Neyimin başkanı o vakit? Moderatör t...k geçiyorsun galiba.
 • METİNMETİN1 ay önce
  Bencede 1999 öncesi bir çok mağdur var bir an önce bu yasa çıkmalı.
 • selim aslanselim aslan1 ay önce
  BAŞKAN ERDOĞAN DUYMUYOR GÖRMÜYOR YADA HABERİ YOK
 • OSMANOSMAN1 ay önce
  EYT MAGDURU ÇOZERSE BASKAN ÇOZER INŞALLAH
 • İmar barışıİmar barışı1 ay önce
  Bu hükümetin artık zayıfladığını vede metal yorgunluğu mucidininde metal yorgunluğuna uğradığını gösteriyor ulan imar barışı ne kaçak köçek işleri engellemek mi yoksa teşvik etmek mi olan namusluya oluyor
 • SEYİT SEYİT 1 ay önce
  Çok doğru, doğru söze diyecek birşey yok.
 • SEYİT SEYİT 1 ay önce
  Çok doğru, doğru söze diyecek birşey yok.
 • Lütfi demirLütfi demir1 ay önce
  Ssk öncesi dogumları dahatırlayın anneleri üzmeyin
 • LütfiLütfi1 ay önce
  Ssk öncesi dogumlarıda ümidini reyise baglamıştır biline anneleri aglatmayın
 • EYT ErcihanEYT Ercihan1 ay önce
  Sorunu gündeme getirip söz veren sn.Bahçeli idi. Ancak çözümü Cumhurbaşkanınızdan başkasının yapacağını ben de zannetmiyorum.
 • vedat ülgürvedat ülgür1 ay önce
  polise askere sağlıkçılara din görevlilerine yeni haklar verildi iyileştirmeler yapıldı eyt lilerinde sorununa çözüm bekliyoruz .
 • MEHMET ŞAHİNMEHMET ŞAHİN1 ay önce
  EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARABAKIYORUM BEKLENTİSİ OLANLAR GARİBAN ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN GELECEĞE TEDİRGİN BAKAN GARİBAN İNSANLAR. YARIN İŞİM VAR MI BİLEMEYEN İNSANLAR. EMEKLİ OLSA ÜÇ KURUŞ UMUTLA YARINLARA BAKACAK OLAN İNSANLAR. BU YÜZDEN FAKİRİN HAYALİ BU HÜKUMET YAPAMAZ ÇÜNKÜ ÇIKARDIĞI TÜM YASALAR ZENGİNLER İÇİN ÇIKMIŞTIR.
 • HikmetHikmet1 ay önce
  Kesinlikle doğru çözerse Başkan çözer
 • OrkunOrkun1 ay önce
  Desteğiniz için çok teşekkürler Allah razı olsun #EmeklilikteYasaTakilanlar
 • MEHMET ŞAHİNMEHMET ŞAHİN1 ay önce
  İSTER YAPSIN İSTER YAPMASIN SON DÖNEMİ OLACAK BEDELLİYE VAR ÇÜNKÜ ZENGİN ÇOCUKLARI DA MAĞDUR. POLİS DİN GÖREVLİLERİ HEMŞİRELER VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI ASGARİ ÜCRET ALMIYORLAR ONUN İÇİN EK GÖSTERGE YIPRANMA VERİRSİNİZ ASGARİ ÜCRETLİ 1604 TL ALIYOR İKİVATAN MİLLET SAKARYA DEDİK MİKANIYORLAR ZATEN DEĞİL Mİ. MAHALLİ SEÇİMLERİNDE GÖRÜŞMEK ÜZERE
 • bilginbilgin1 ay önce
  emeklilikte yaşa takılanlara veaylık bağlanma oranlarına çözüm getirilmeli
 • MUSTAFAMUSTAFA1 ay önce
  halletmeeeez ilgilenmeeeez ümitli olmayıııın ben artık ümidimi kaybettim mezarda emekli olurum İŞ DE BULMAK AYRI DERT BU YAŞTAN SONRA
 • Raci ASKARRaci ASKAR1 ay önce
  Emeklilikte yaşa takılanlar sorununu dile getirdiğiniz size teşekkür ederiz. Allah (C.C.)sizden razı olsun... İnşallah en yakın zamanda bu sorun çözüme kavuşturulur .

Günün Karikatürü

22 Eylül 2018