• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ey insanlar! Birbirinizi sevmek için aranızda selamı yayınız

Alaettin Köksal isimli okurumuz, ‘Ey insanlar! Birbirinizi sevmek için aranızda selamı yayınız’ başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Yeniakit Publisher
2019-12-06 12:29:00 -
Ey insanlar! Birbirinizi sevmek için aranızda selamı yayınız

Bugünkü makalemize bir ayet ve hadisi naklederek başlayalım.” Size biri selam verdiği zaman, selamla karşılık veriniz.” (Nisa 86) “Siz iman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olamazsınız. Birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? aranızda selamı yayınız” buyrulmaktadır. Selam; birbirimizi tanımanın, diyalog kurmanın, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmanın, her türlü tehlikelere karşı birbirimizle kenetlenmenin ve yardımlaşmanın gönül kapısıdır.

Bu ayet ve hadisin emrini yerine getirmek için İslam ümmetini selamlamak istiyorum sizler de selamlayın. Peygamberler, evliyalar, âlimler, şehitler, gaziler diyarı Türkiye’min güzel insanlarını ve İslam ümmetini muhabbetle selamlıyorum. Tarihi yön veren, dünyaya nizam veren, zalimin zulmüne dur diyen, hainlere, yolsuzlara, arsızlara, sözünde durmayan ikiyüzlü döneklere tarih boyunca fırsat vermeyen, çilekeş Anadolu’muzun ve İslam coğrafyasının yiğit insanları sizleri yürekten selamlıyorum.

Dinini, vatanını, devletini, bayrağını, milletini, namusunu canından aziz bilen ve uğrunda canını severek veren, ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışıyla evlatlarını yetiştiren onurlu, şerefli, izzetli anne ve babaları gönülden selamlıyorum. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmelerimize, devleti yöneten siyasileri, bürokratları, halkı doğru bilgilendiren basın mensuplarını, ülkemizi düşman tehlikesine karşı koruyan Mehmetçiklerimizi ve komutanlarını, emniyet teşkilatı mensuplarını Yüce Allah’ın (CC) selamıyla selamlıyorum.

İslam dinini kabul eden müslümanlar olarak, renklerimiz, dillerimiz, ırklarımız, bölgelerimiz farklı olsa da, bizler müslümanız, İslam kardeşiyiz. Son peygamber olan Hz. Muhammed’in (s.a.v.) ümmetiyiz. Hatalarımız, günahlarımız olsa da birbirimizi sevmeliyiz, tövbe etmeyi hatadan dönmeyi fazilet bilmeliyiz. Bu bilinçle hareket ettiğimizde, partiler, vakıflar, cemaatler, tarikatlar İslam kardeşliğimizin yanında teferruat kalır. 

Bizler köhnemiş batı medeniyetinin değil, kıyamette kadar değişmeyecek olan İslam medeniyetinin mensuplarıyız. Bizler taklitçiliği reddeden, hiçbir zalimin vesayetin kabul etmeyen, Kur’an ve sünnet yolundan yürüyen Hulefa-i Raşidin, Abbasilerin, Emevilerin, Endülüs Emevilerin, Gaznelilerin, Selçukluların, Osmanlıların şerefle taşıdığı İslam sancağını taşıyan Türk milletiyiz.

Bizler; dinimizle, tarihimizle, kültürümüzle, çağ açıp çağ kapayan medeniyetimizle şeref duyan asil bir milletiz. Bizler mazlumun ve mağdurun hakkını koruyan mazluma yardım eden, zalime, haine, işbirlikçiye, soysuza fırsat vermeyen, boyun eğmeyen onurlu ve şerefli bir milletiz. İslam diniyle şereflenen bir millet olarak, tarihin altın sayfalarında destanlar yazmışız.

Bizler; “Mü’minler ancak kardeştirler. Onun için iki kardeşinizin aralarını düzeltin ve Allah’tan korkun ki, merhamete layık olasınız.” (Hucurat 10) “Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin ve sizden olan idarecilere itaat edin. Sonra bir şey hakkında anlaşmazlığa düştünüz mü, eğer Allah’a ve ahiret gününe gerçekten inanan mü’minler iseniz, hemen onu Allah’a ve peygamberine arz edin. O, hem hayırlı, hem de sonuç bakımından daha güzeldir.” (Nisa 59) ayetlerini Kur’an ve sünnet bütünlüğü içinde yerine getirmeye gayret eden bir milletiz.

Bizler hiçbir şart altında ifsat edicilerle birlikte hareket etmeyen, ıslah edicilerle birlikte olmayı şiar edinen şuurlu bir millet olarak, adaletin temini, huzur, barış ve istikrarın sağlanması için Yüce Allah (CC) Nisa suresinin 58. Ayetini kendimize rehber edinmişiz “Haberiniz olsun! Allah size; emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında karar verdiğiniz zaman adaletle karar vermenizi emrediyor. Gerçekten Allah size ne güzel öğüt veriyor! Şüphesiz ki, Allah işitendir görendir.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23