Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyon toplantısı

Bilecik Valisi Bilal Şentürk başkanlığında Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyon toplantısı yapıldı.

24 Mayıs 2019 Cuma 16:25
Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyon toplantısı

Bilecik Valisi Bilal Şentürk başkanlığında Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyon toplantısı yapıldı.


Vali Şentürk, Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde sunulan ’Evde Sağlık Hizmetleri’nin sağlıkta kalite standartları (SKS) çerçevesinde değerlendirme ve iyileştirme çalışmalarının yapılabilmesi amacıyla yapılan değerlendirme komisyon toplantısında, Bilecik’in butik bir şehir olmasının en büyük avantajının her noktaya ve herkesime kolaylıkla ulaşabilme imkanının bulunması olduğunu söyledi.


Bilecik genelinde yalnız yaşayan insanın bulunduğunu ve 800’e yakının da evde sağlık hizmeti aldığını anlatan Vali Şentürk, “Mahallemizde ve köylerimizde yani sorumluluk alanımızda sahipsiz, kimsesiz ve bakılmayan bir insan kalmamalı. Bunlara çözüm üretme noktasında sağlık hizmetlerini sağlık müdürlüğümüz evlerde hizmetlerini veriyor ama bizlerde birlikte çalışarak, kimsesiz vatandaşımızı yalnız bırakmayacağız. Özellikle sosyal hizmetler noktasında sağlık başta olmak üzere temel ihtiyaçlarını gidermeye dönük yardımcı olmalıyız. Bu sorumluluğu hep birlikte alalım. Bunun hem manevi hazzı çok büyük, hem sosyal sorumluluğu çok büyük.Taşıdığımız görevler itibariyle yapmamız gerekenler bunlar. Güler yüzlü, sevecen insan olmalıyız. Önemli olan o sorumluluktan pay alma ihtiyacınıhissetmeliyiz. Aynı amaçla kalbi atan insanlar olursak bu ilde çözemeyeceğimiz hiçbir şey olmaz. Hepimiz mutlu, verimli ve birbirimize faydalı oluruz. Her yönüyleörnek bir il oluruz” ifadelerine yer verdi.


İl Sağlık Müdürü Kadir Keskin de sosyal statüsü ne olursa olsun her insanın sağlık hizmetine bir şekilde ihtiyacının bulunduğunu anlatarak, evde sağlık hizmetlerinin işleyişi konusunda sunum yaptı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 16:25

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Haziran 2019