Seçim 2019 Sayfası

Evde beslediği kedi, yaşlı adamın hayatını kararttı!

ABD'nin Missouri eyaletinde yaşayan 68 yaşındaki adam, evde beslediği kedisinden hayatını tehdit edebilecek bir hastalık kaptı.

15 Eylül 2018 Cumartesi 18:05
Evde beslediği kedi, yaşlı adamın hayatını kararttı!

Hastalık kendisini önce yüksek ateşle belli etti. Bir hafta boyunca ateşi düşmeyen ve adamın boynunun sağ tarafında da şişlikler oluşmaya başladı.

Doktora giden adam, duyduklarına inanamadı.

Hasta kedisinden oldukça nadir olan 'Francisella tularensis' hastalığı kaptığını öğrendi. Francisella tularensis hastalığı zehirli bir bakteri ile vücuda yayılıyor.

Talihsiz adam doktora, kendisini hasta hissetmeye başlamadan 2 gün önce evde beslediği kedisinin lösemiden öldüğünü söyledi.

Doktor ölen kedinin 'Francisella tularensis' bakterisi kaptığını, kedisinin tırmık ya da ısırıklarından da bu bakterinin yaşlı adama bulaşmış olabileceğini belirtti.

Uzmanlar, Amerika'da yılda 100 ila 200 arasında bu tip vakalar yaşandığını belirtiyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Eylül 2018 Cumartesi 18:05

YORUM YAZ

  • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş7 ay önce
    adam 68 yaşında yaş kemale ermiş kediyle ne alakası var bu hastalığın. adam bilmem ne hastalığına kapılır doktorda çıkamaz işin içinden atar işte sivri sinekten kapmış misali.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Nisan 2019