Et beninden kurtulmanın 4 yöntemi

Et benleri çok can sıkıcı olabiliyor. Birçok kişi koparmaya çalışsa da bu doğru bir yöntem değildir. Doğal yollarla et benlerinden kurtulmak mümkün.

10 Haziran 2019 Pazartesi 16:04
Et beninden kurtulmanın 4 yöntemi

Et benleri bir hastalık olmasa da can sıkıcı olabiliyorlar. Genellikle ense, kasık, sırt, koltuk altı, boyun ve kulak arkası gibi yumuşak derilerin üzerinde çıkar. Sık sık doktora başvurulan bu sorunu evde kendi yöntemlerinizle düşürmeniz mümkün.

Muz kabuğunun beyaz kısmı

Muz kabuğunun içerisndeki beyaz kısımdan bir parça keserek et beninin üzerine yapıştırın. Et beni düşene kadar bu yöntemi tekrar edin.

et beninden kurtulma yolları

 

Sarımsak suyu

Sarımsak hem antiseptik hem de antibakteriyel olduğu için et benini kurutma özelliğine sahiptir. Sarımsaktan ince bir dilim kesip sargı beziyle et beninin üzerine sarın ve et beni düşene kadar tekrar edin.

et beninden kurtulmanın doğal yolları

 

Aloe vera jeli

Aloe veranın faydaları saymakla bitmiyor. Bir özelliği de et benini yok etmesi. Aloe veradan bir parça kesip pamuk yardımıyla et beni üzerinde tutturun. Et beni düşene kadar tekrar edin.

et beni nasıl düşer

 

Doğal sirke

Ev yapımı doğal bir sirkenin binbir derde devası vardır. İçeriği sayesinde benleri yok eder ve cilde nem kazandırır. Doğal elma sirkesini pamuğa dökün ve fazlalığını sıkarak atın. Pamuğu et beni üzerine yapıştırın. Et beni düşene kadar bu yöntemi tekrarlayın.

et beni düşürmenin yolları

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Haziran 2019 Pazartesi 16:04

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Haziran 2019