• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Eski ABD Başkanı Trump'ı tecavüz ve hakaretten sonra zarardan da sorumlu tuttular

Yeniakit Publisher
2023-09-06 21:09:00 -
Eski ABD Başkanı Trump'ı tecavüz ve hakaretten sonra zarardan da sorumlu tuttular

ABD'de başkanlık yarışı için tekrar aday olan Eski Başkan Donald Trump'a yönelik yargı kuşatması tüm hızıyla devam ediyor. Tecavüz ve hakaretle suçlanan Trump'a şimdi de zarardan sorumlu tutuldu. Jüri, Trump’ın, Carroll’a cinsel taciz ve darptan 2 milyon, karalamadan 3 milyon dolar olmak üzere toplam 5 milyon dolar zarar tazminatı ödemesi gerektiğini belirtmişti.

ABD’de federal yargıç, daha önce 'E. Jean Carroll' adlı kadına tecavüz ve hakaretle suçlandığı ve tazminat ödemeye mahkum edildiği yargılamanın devamı kapsamındaki 'zarar tazminatı' davasında da tekrar sorumlu tuttu.

Manhattan’da bölge mahkemesi yargıcı Lewis Kaplan, Caroll tarafından açılan yeni davada jürinin sadece Trump’ın ne kadar tazminat ödeyeceğine karar vereceğini belirtti.

Kaplan, jürinin, bu sene başında Trump’ı tecavüz ve hakaret davasında suçlu bulduğu kararının devam ettiğini, tazminat miktarının belirleneceği duruşmaların 15 Ocak 2024’te başlayacağını kaydetti.

Carroll, mayısta Trump'ın tecavüz ve hakaretten suçlu bulunmasının ardından kazandığı 5 milyon dolar tazminata ek olarak 10 milyon dolar daha “zarar” tazminatı talep ediyor.

Eski başkan Trump, magazin dergisi yazarı 79 yaşındaki Carroll tarafından açılan “tecavüz ve hakaret” davasında mayıs ayında iki hafta süren duruşmalar sonucunda jüri tarafından suçlu bulunmuştu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Jüri, Trump’ın, Carroll’a cinsel taciz ve darptan 2 milyon, karalamadan 3 milyon dolar olmak üzere toplam 5 milyon dolar zarar tazminatı ödemesi gerektiğini bildirmişti.

İlk hukuk zaferinin ardından Carroll, Trump'a yönelik ikinci bir 'zarar tazminatı' davası açarken, Trump'ın Carroll'a açtığı karşı hakaret davası ise 8 Ağustos'ta hakim tarafından kabul edilmemişti.

Carroll, Trump'ın 1996 ilkbaharında New York'taki Bergdorf Goodman adlı mağazanın giyinme odasında kendisine tecavüz ettiğini 2019'da açıklamış, Trump ise iddiaları reddetmişti.

Kaynak: AA

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

FETÖ nun NATOcu EMPERYALIST GLADYONUN DEAS-PKK-DEVSOL-EL KAIDE vs NIN PATRONU HAYDUT ABD PENTAGON/CİA dir.... tekrar ispatlandi

.........
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23