Esenyurt liderliği bu yıl da kaptırmayacak

Son yıllarda en çok konut satışı yapılan ilçe ünvanını elinden bırakmayan Esenyurt’un bu yıl da aynı performansı göstermesi bekleniyor. İlçe genelinde 100’ün üzerinde markalı konut projesi inşaatı yer alırken, ikinci el piyasasında fiyatların uygunluğu ve hızlı el değiştirme fırsatın olması yatırımcıların bölgeye olan ilgisini artırıyor.

İlçe genelinde 20 binden fazla ailenin konut sahibi olmasında rol alan  Özyurtlar Holding, düzenlediği kampanyalarla hem yatırımcılara hem de oturumcu ailelere hitap ediyor. Özyurtlar Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt ise, “Lokasyonu, ulaşım avantajı uygun fiyatları ve artan değeriyle Esenyurt, 2018’de de en çok konutun satıldığı ilçe olmaya devam edecek” dedi.

ULAŞIMI KOLAY SEMT

Esenyurt, 2017’deen çok konut satışının gerçekleştiği ilçe oldu. Esenyurt Aralık 2017’yi 3 bin 238 konut satışıyla kapattı. Sene boyunca birinciliği elinden bırakmayarak toplam 39 bin 676 konut el değiştirdi. Araştırmalara bakıldığında İstanbul’daen çok satılık dairenin metrobüse komşu olan ilçelerde başta da Esenyurt’taarandığını gösteriyor. Esenyurt’tasatılık konutlar2017 yılının tamamında yüzde 4 arttı.

GERİYE DÖNÜŞÜ 15 YIL

İlçede, 100 metrekare daire fiyatı 175 bin 200 bin TL aralığında olurken, amortisman süresi ise 15 yıl. Bu tablonun bölgeye olan  ilgiyi artırdığına dikkat çeken Özyurt, ‘’Esenyurt, 2018’de de sonraki yıllarda da bu nedenlerden dolayı en çok konut satılan ilçe olarak konuşulmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

 

Yeni Akit Gazetesi