• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Esed'den Türkiye ile ilgili küstah açıklama! Rusya ile zemin hazırlıyorlar

Yeniakit Publisher
2020-03-30 16:59:00 -
Esed'den Türkiye ile ilgili küstah açıklama! Rusya ile zemin hazırlıyorlar

İdlib Mutabakatı sonrası ihlaller yapan ve iki ateşkes arası 400'e yakın sivili katleden Esed rejimi provokasyona başladı. Esed rejimine bağlı bakan yardımcılarından Faysal Mikdad, 'Türkiye terörü destekliyor' diyerek büyük bir skandala imza attı.

Esed rejimine bağlı bakan yardımcılarından Faysal Mikdad, Rusya ile Türkiye arasında yapılan İdlib mutabakatlarının uygulanması yönünde tepki çeken bir çağrı yaptı.

RIA Novosti haber ajansına konuşan Faysal Mikdad, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 Mart'ta Moskova'da yaptığı anlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mikdad, "Esed, Devlet Başkanı Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı arasındaki Moskova anlaşmasını uygulama çağrısı yapıyor" dedi.

Binlerce insanı katleden Rusya'ya güveniyorlar

Soçi ve İdlib Mutabakatı'nı ihlal edip binlerce sivili öldüren Rusya destekli Esed güçleri, Türkiye'yi teröre destek vermekle suçladı. Mikdad, "Rusya'nın yaptıklarına güveniyoruz. Rusya, terörle mücadele etmek isterken Türkiye terörü destekliyor" iddiasında bulundu.

'Suriye'ye müdahale iki ülkeye de fayda sağlamıyor'

Bu arada Mikdad, Rusya, Türkiye ve İran arasında yapılacak üst düzey görüşmelerle ilgili konuştu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

 Mikdad, "Türk tarafı, Suriye'ye müdahalesinin ve terör örgütlerine desteğinin Türkiye ve Suriye'nin yararına olmadığı konusunda ikna edilmeli" dedi.

"Mutabakatı bozacaklar"

Esed rejiminin Türkiye'ye yönelik suçlayıcı açıklamaları, bölgeye yakın birçok uzman tarafından 'Mutabakatı bozmaya zemin hazırlıyorlar' şeklinde yorumlandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Simyager

Ülkede devlet yapısı yerindeyken, 

Recep

İkinci idlip saldırısına hazırlıklı olmalıyız.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23