• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Esed'den küstah çağrı: Türkiye'ye karşı birlikte savaşalım

Milyonlarca sivili katleden Beşşar Esed, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG ve paravanı SDG ile 'Türkiye'ye karşı birlikte savaşma' teklifinde bulunulduğunu, ancak bir anlaşmaya varamadıklarını açıkladı.

2019-11-16 13:46:00 - 2019-11-16 14:17:17
Esed'den küstah çağrı: Türkiye'ye karşı birlikte savaşalım

Rus haber ajansı RIA Novosti ile haber kanalı Rossiya 24'e konuşan eli kanlı Beşşar Esed, Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG ile rejim ordusuna katılmaları teklif edildiğini, ancak kabul etmediklerini söyledi.

Söz konusu grupların Suriye'nin kuzeyinde özerklik istediğini söyleyen Esed, bunu asla kabul edilebilir bir konu olmadığını belirtti.

Suriye'de milyonlarca insanı katleden Esed, bölgedeki Kürtlerin Suriye'nin bölünmesinden yana olmadığını, ancak siyasi aşırılık yanlısı ayrılıkçı grupların fikirlerinin asla kabul görmeyeceğini ifade etti.

"2011'den bu yana ilk kez askeri anlaşma teklif ettik''

Bölgedeki SDG'ye 2011'den bu yana ilk kez rejim askerlerinin kuzeye dönmesi için teklif götürüldüğünü belirten Esed, özerklik iddiası nedeniyle bir anlaşmaya varılamadığını belirtti.

Esed, bu gruplara bağlı militanların, rejim ordusuna katılma talepleri halinde kabule hazır olduklarını söyledi ve bu gruplarla iletişimin sürdüğünü açıkladı.

''Türkiye ile savaşmak için doğru yer burası''

Türkiye'nin temizleme faaliyetlerine devam ettiği terörist gruplara seslenen Esed, ''Türkiye ile savaşmak için doğru yer ordumuzdur.'' dedi.

Önümüzdeki haftalarda bölgedeki durumu takip etmeye devam edeceklerini belirten Esed, Türk ve Rus birlikleri bölgedeki ortak devriyeleri ile ilgili, ''Rus-Türk anlaşmasının uygulanması gerekiyor.'' ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

yuh olsun size be, başlıkla haber aynı mı, ayıp ayıp bu kadar küçülmeyin
 • Yanıtla

yediemirler

Ulan SALAK Senin gücün ne kadar....türkiye istese cepheye 50 milyon fedai gönderebilecek ülke...bizde vatan sevgisi İMAN dandır Hadis-i Şerifi ne bağlılık var.şerefsiz senin ve ordunun ne dini var nede imanı..kahrolası köpek kanınız da boğulun...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23