ERÜ’de “Uluslararası Erciyes Tarım, Hayvan ve Gıda Bilimleri” Konferansı Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) “1.

24 Nisan 2019 Çarşamba 13:04
ERÜ’de “Uluslararası Erciyes Tarım, Hayvan ve Gıda Bilimleri” Konferansı Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) “1. Uluslararası Erciyes Tarım, Hayvan ve Gıda Bilimleri Konferansı” düzenlendi.


Ziraat Fakültesi tarafından Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.


Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan, Uluslararası Erciyes Tarım, Hayvan ve Gıda Bilimleri Konferansı bilimsel programı hakkında katılımcılara bilgiler verdi.


Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış da, tarım ve hayvancılığın önemine dikkat çekti.


Rektör Çalış, “Bir ülkenin gelişmesinde ve geleceğinde tarım ve hayvancılık çok önemlidir. Ayrıca stratejik öneme sahip bir konudur. Düzenlenen bu konferansın şehrimiz için, üniversitemiz için ve ülkemiz için, tarım ve hayvancılıkta yeni adımlar atılmasına, ARGE projelerinin oluşmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. Biz dünyada ilk 10 ülke arasına girmek istiyorsak, özellikle tarım ve hayvancılıkta bunu ilerletmemiz gerekiyor. ARGE çalışmalarına hız vermemiz, her türlü katma değeri yüksek ürünler konusunda milli buluşlar yapmamız gerekiyor. Bu konferansın başarılı geçmesini diler, tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.


Açılış konuşmalarının ardından 3 gün sürecek olan etkinlik, sunumlarla devam etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 13:04

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mayıs 2019