Seçim 2019 Sayfası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızları cuntacıların peşini bırakmıyor

Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar, yalnızca 21’i müebbet hapis cezası alan ve toplum vicdanını yaralayacak şekilde tutuksuz yargılama kararı verilen 28 Şubat cuntacılarının peşini bırakmıyor.

17 Nisan 2018 Salı 11:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızları cuntacıların peşini bırakmıyor

GÖKSEL ÇAĞLAV/ANKARA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızları Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar, yalnızca 21’i müebbet hapis cezası alan ve toplum vicdanını yaralayacak şekilde tutuksuz yargılama kararı verilen 28 Şubat cuntacılarının peşini bırakmıyor. Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın avukatı Ahmet Özel, Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na “Süre tutum istinaf dilekçesi” vererek, Çevik Bir, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, Kemal Gürüz, Kemal Alemdaroğlu ve iştirak eden diğer şüpheliler hakkında, usul ve yasaya aykırı olan kararın bozularak kaldırılmasını talep etti.

KARAR USUL VE YASAYA AYKIRI, KALDIRILMASI GEREKMEKTEDİR

Dilekçede, “Sayın Mahkemenizde yukarıda yazılı dosya numarası ile ikame edilen davada karar usul ve yasaya aykırı olup bozularak kaldırılması gerekmektedir. Usul ve yasaya aykırı olarak verilen Yerel Mahkeme kararının gerekçesi tarafımıza tebliğ edildiğinde gerekçeli istinaf dilekçemizi sunmak kaydıyla söz konusu kararı süre tutum talepli olarak istinaf ediyoruz” denildi. Avukat Ahmet Özel’in sunduğu dilekçede, gerekçeli mahkeme kararının tebliğinden sonra gerekçeli istinaf dilekçesi sunma hakkı saklı kalmak kaydıyla, 2014/144 Esas sayılı dosyada, sanıklar hakkında verilen 13.04.2018 tarihli yerel mahkeme kararının bozularak kaldırılmasının talep edildiği bildirildi. Diğer yandan müdahil avukatlarından Mehmet Alagöz ve Necip Kibar da mahkemeye dilekçe vererek, mahkumiyetine karar verilen 21 sanık hakkında tutuklama kararı çıkartılmasını istediler.

 

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 11:52

YORUM YAZ

 • tuzcutuzcu1 yıl önce
  Mor beyin den şundan bundan pek çok mağdur var....Bir vakıf kurup bunlarla uğraşsınlar....Söz veriyorum vakfa yardım edeceğim....
 • hassashassas1 yıl önce
  çok dikkat edilecek dönem !
 • IbrahimIbrahim1 yıl önce
  Valla helal olsun bunlara, insallah bir gün sahtekarlarin ve hirsizlarin peşlerinide birakmazlar.
 • SelamSelam1 yıl önce
  Aferin
 • ihsanihsan1 yıl önce
  28 şubat davası vijdanları tatmin etmemiştir çok eksiği var medya stk lar iş dünyası Alemdaroğlu ikna odacı kadın nerde bunlar
 • mehmetmehmet1 yıl önce
  ALLAH sizlerden razı olsun dava adamlıgı budur ..Yoksa korkak pısırık müslümanlardan nefret ediyorum davasına sadık olmayan sadece menfat için bu partide bulunan şerefsizleride en kısa zamanda bu partiden gönderilmesini isterim...Zulüm eden zulümün cezasını bu dünyada çkmelidir bence.Aptal müslümanlara tahmülüm yok..
 • faynurfaynur1 yıl önce
  helal olsun keşke diğer mağdurlarda aynı cesareti gösterseler

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019